Babam grmemize izin vermiyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dove tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : dove
  1. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

4 buçuk senedır bı sevgılım var. Benımle tanışmadan önce işi gücü yoktu, üniversiteyi yarım bıraktı falan. Annesi babası o çok küçükken boşanmış. Babaannesı bakmış onu. Parçalanmış bır aıle yanı.

Aılem ılışkımı öğrendi 2 sene önce. ayrıl dedıler kabul etmedım. sevgılım evımıze kadar gelip babama ciddi olduğunu bize bi şans vermesını rıca ettı.

Babam kabul etti. Ama telefon dışında başka şekılde görüşmeyeceksınız dedı. Yani yüzyüze görüşmeyin dedı.

Ben Ankarada sevgılım ızmırdeydı. ama sevgılım kendı hayatını yoluna koymak ıçın kararlar aldı ve Ankaraya geldı yanıma. 2 buçuk aydır burada çalışıyor.

Anneme burada olduğunu söyleyemedım. (ailem başka şehirde oturuyor) bu hafta ankaraya gelecek dedım görüşmek ıstıyoruz dedım.. O da babandan ızın alın ben konuyu açarım dedı. Dün akşam konuşmuş. Babam kesinlikle görüşemezler demış!

sevgılım aılesini, çevresını, evını bırakıp benden başka KIMSEYI TANIMADIĞI bir şehre geldı. sadece benımle yenı bi hayata başlamak ıçın. ama babam görüşmemızı bıle ıstemıyor.

Ben yıne mı yalan söylüycem onunla görüşmeye giderken :KK43: bıktım artık yalan söylemekten. kendımı, hayatımı bu yalanlarla kırletıyorum. Ne yapıcam ben :KK43:

3-5 günlük bi ılışkı değıl ki bu.o 25 yaşında ben 20.. görüşmeden ilişki mi olur ya? bir de ıleride evlılığı düşünüyosak! Bı akıl verın ne yapayım ben :KK43:

2. 12 Aralık 2009
  3. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    babanın yaptıgı yetiskin bir insan olarak cokda dogru degil..cıktıgınızı biliyor sadece telefonla gorusun ne demek boyle iliskimi olurmus hem cocuk herseyini bırakıp gelmis yanına bence gorusmeyi kesme eninde sonunda ikna olucaktır babanda sevgilini ne olursa olsun yarı yolda bırakma..baban frklı sehirde oldugu icin kızıyor belki ama sana guvenmeli

4. 12 Aralık 2009
  5. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    moon kafayı yedim artık ya :KK43:
    babam önce annesiyle kalıyor üvey babası ıyı bırı değıl dıye görüşmemizi istemıyordu. Sevgılım evınden ayrıldı. annesiyle bıle görüşmüyor.... kardeşı askerden geldı mesela ama onu görmeye bıle gıtmedı eve. bayramda yıne yalnızdı ben evıme gıttım o ankarada çalıştı her gün.
    ama annemler iyi işte çalışsın ne var dıyorlar.. o da sıcak bı aılenın özlemını çekıyor, o da yalnız olmak ıstemıyor. bayramda kım ıster ki kimsesız olmayı..... ama bunu düşünen yok :KK43:

sevgılımden ayrılmayı asla düşünmüyorum zaten çünkü beni hayata bağlayan en önemli şey o. bir erkek bir kadını en çok nasıl severse öyle sevıyor o da beni.

Derdim yalan söylemek zorunda kalmak.. Aramızda söz, nişan falan yapalım elalemın dedığıne takılıyosanız dedık onu da kabul etmedıler. sonra neden yalan söyledın bıze dıyorlar. Nasıl söylemeyeyım ki?

6. 12 Aralık 2009
  7. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yaşınız olmuş 20...tabi ki görüşeceksiniz...sizinle aynı yaştayım ve ailem bu konularda benim en büyük destekçim.... tadında kaldıktan sonra tabi ki görüşceksin derler her zaman...ee ailenizle tanışmış,yeni bi hayata başlamak istiyor daha ne? hem ne canım sadece telefonda,siz birbirinizi nasıl tanıyacaksınız ki o durumda... bence siz yüzyüze görüşün,sevgilinizin işlerini yoluna sokmasına yardımcı olun,bi de o şekilde çıkarın ailenizin karşısına....o zaman durum farklı olacaktır eminim....kendinizi de üzmeyin,yalan söylüyorsunuz evet ama sizi buna babanız mecbur ediyor...

8. 12 Aralık 2009
  9. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    hayat senin hayatın..tamam anne baba senin iyiligini isterler ama cocukda kotu biri degilki annem babam istemiyor ayrılıyım de yani senin mutlulugun onemli olan..ben yerinde olsam gorusmeye devam ederdim..annenle babanlada otur yuz yuze konus cok sevdigini onsuz yapamayacgını eger ondan ayrılırsam mutsuz olucagını sebebininde onların olacagını soyle..anlayacaklardır eminim

10. 12 Aralık 2009
  11. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    babanın bu konuda anlayış göstermesini bekleme
    gözünün önünde değilsin e haliyle tedirgindir adamcağız
    onların tarafından da bakmaya çalış
    sen de haklısın yalan söylemek rahatsız edici bi durum
    ama yanlış yaptığını düşünmüyorsan.destekliyorsan kendini ve eminsen aranızdaki ilişkiden
    bazen yalan söylemekten başka çare yoktur
    ben yine de annenle paylaşmanı öneririm.

12. 12 Aralık 2009
  13. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

yorumlarınız ıçın sağolun kızlar..

anneme söyleyeyım en azından dedım. annem ben bır şey dıyemem babana söyle ben aranıza gıremem , sonra ben kötü oluyorum dıyor...

böyle olmasına çok üzülüyorum zavallı sevgılım de beni teselli etmekle meşgul hep... :KK43: istiyorum ki en azından bir şans versinler.. aynı şehirde olduğumuz zaman da babam yine istemedi görüşmemızı bıle burası küçük yer laf olur diye..

bi de babam sevgılısı olan kızlara hep bunların ana babaları yok mu falan der. terbiyesizler fılan der. :KK43:

14. 12 Aralık 2009
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    baban sevgilileri olan kızlara terbiyesiz diyor kendi kızını yalan soylemek zorunda bırakıyor:) sokakda gordugumuz kılzardan yarısı zaten ailesinden gizli devam ediyor
    canım valla hayat senin evlencegin kisiyide sen seciceksin baskası degil kendini sıkma iliskine devam et

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Aralık 2009
  16. 12 Aralık 2009
  17. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :)) bu ne çelışkı di mi...
    babamla aramızda kuşak çatışması var :KK43: o 67 yaşında ve o yılların kültürünü almış, öyle yetişmiş ve benı anlayamıyor....

sonra yalan söyledığım ortaya çıkınca haklı da olsam haksız duruma düşüyorum.. neyse böyle işte. anlattım biraz iyi geldi...

18. 12 Aralık 2009
  19. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı zorlukları bende yaşamıştım canım.hatta annem 6 ay boyunca benimle konuşmamıştı.aileme ilişkimi kabul ettirmek için 4 yıl boyunca uğraştım.ama sonunda kazanan biz olduk.kabullendiler sevgimizi,inandılar.şimdi 2 yıllık evliğim ve 4-5 hafta sonra ikizlerim olacak.şükürler olsunki rabbim mutlu bir yuva nasip etti bana.umarım sizin çabalarınızda mutlu bir şekilde sonlanır.vee umarımki karşındaki kişide sevgine değer biri çıkar ve evlenip yuvanızı kurabilirsiniz.