Babam neden böyle yapıyor :((((((

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve -bella- tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : -bella-
  1. -bella-

-bella- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar biliyormusunuz bilmiyorum ama ben evlenip ayrıldım,iki sene olcak nerdeyse ayrılalı.ve şuan bi birlikteliğim var.
    ben öyle gezen bi insan değilim ama babam üzerimde acyip baskı yapıyor.çalışıyorum,akşamları hep evdeyim,hiç dışarı cıkmam.erkek arkadasımla iki haftada bir falan pazarları görüşüyorum.ama bu bile babamı hırcınlastırmaya yetiyor(erkek ark olduğunu bilmiyo bu arada ızlarla gittim die bilio).akşam evde kıyametleri kopardı.erkek arkadasımla cok uzağız mesafe olarak,aramızda 2-2,5saatlik bir yol var.ve iki haftada bir görüşüyoruz.gündüz 11de cıktım evden akşam 6da geldim,kıyamet koptu.ya zaten normalde görüşemiyruz,orta bi noktada buluştuk bi saat zaten yol.çıldırmak üzereyim artık,bunalıyorummmmmm,ayağını denk al dedi bana ne istiyosun benden dedim ya yeter artık,bunalıyorum dedim üstüme yürüdü,sonra annemle girdiler birbirlerine hep hakaret,bağırma,küfür
    bu arada ben 25imi doldurdum,çocuk değilimki,cok ağırııma gidiyo,yanlış bi evlilik yaptım diye böylemi davranması gerekiyo senağlama

2. 22 Aralık 2008
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Umarım zamanla baban değişir önceki tutumu ne sana karşıo :teselli: belki evlişliğinin bitmiş olmasını sana mal ediyor. Niye konuşmayı denemiyorsun babanla tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır şutarafagitti Sende bu aralar gecikme ve babanın dikkatini çekmemye çalış daha çok üzerine gelmesin güvenini kazanmya çalış inşallah herşey yoluna girer ve mutluluğu yakalarsın :1hug:
    a.s.

4. 22 Aralık 2008
  5. annekuzusu

annekuzusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Baban halen alışamamış belli senin boşanmış olmana ve tekrar yanlış bir evlilik yaparsın diye korkuları var sanırım kesinlikle çok yanlış düşünüyor baban ama bu duruma babanın alışması sanırım çok uzun sürücek Allah kolaylık versin farkında değil tabi seni ne kadar bunalttığının Allah yardımcın olsun ama üzülme sana karşı yanlış bir şey yapmıycağını tamamiyle anlasın güveni tam kazansın emin ol düzelir.

6. 22 Aralık 2008
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    yaptığın hatayı tekrar yapmanı istemiyordur belki :uhm:

8. 22 Aralık 2008
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    tabı babanın yaptıgı davranıs tutum ıyı degıl kırıcı olmus...
    ama belkı senın bır daha uzulmenı ıstemıyor...olamazmı????
    tekrar acı gunlerı yasama dıye yapıyordur...?????

10. 22 Aralık 2008
  11. -bella-

-bella- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    ama babam hayatımda birinin olduğunu bilmiyorki aynı hatayı yapmamdan korksun.ona mecburen kızlarla gezmeye gidiyorum diyorum.izinsiz,söylemeden dışarı adı atmıyorum.ben artık kız değil kadınmışım,eskisi gibi olamazmısım.ya zaten dısarı çıktığım iki haftada 1gün!!!!!!!bende insanım yaa,inanın cok bunalıyorum,ettiği laflar cok zoruma gitti,cok.......bu zaman kadar ona bir laf getirtmedim ben,sagda soldaa onla bunlada gezmedim.ayrıldıktan sonra hayatıma biri girdi,onunlada ciddi düşünüyoruz zaten.
    cok zor günler atlattım ben daha yeni toparlanıyorum ama babam böyle yaptıkça mahvolyorum.çünkü babamın saati saatini tutmuyo zaten hep böyleydi ama bana karsı tutumu daha kötü oldu inanın boğazım düğümlrniyo sinirden gözlerim şişti ağlamaktan davul gibi öyle geldim işe

12. 22 Aralık 2008
  13. zahter

zahter tazedagkekigi.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    insanların ne düşündüğünü bilmezsin içinde neler düşündüğünü hissettiğini. baban senin kızlarla gezdiğini bilse bile maesef o erkeklerle gezdiğini düşünür. benimde aynı sorunum annemle en yakın arkadaşlarımı kocammış gibi düşünüyor. onlarla karı koca gibi bir hayat yaşadığımı düşünüyor. ne yaparsam yapayım bu düşüncesini değiştiremedim. babanı bu şekille kabullenmen lazım. boşanmış olman ailenin gözünde senin konumunu değiştirmez. benim gördüğüm çevremde bu. tekrar o eve döndüğün zaman insanların sana bakışı tutumu hakkında söyledikleri yada söyleyecekleri herşey babanı etkileyecektir. onun hırçın tutumu bundan dolayıda olabilir.

14. 22 Aralık 2008
  15. lakhesis

lakhesis Guest

ben şunu anlamıyorum. babalar neden oturup konuşmuyor adam gibi yaa. salak mıyız biz.. akılsız beyinsiz falan mı.. baskı şiddet korkutma.. nedir ya bu gücü yettiğine gibi..
    arkadaşım babanı takma.. sen zaten doğruyu yanlışı ayırd edebilecek yaştasın merak etme..
    o da baba olsunda oturup adam gibi konuşsun. kızım desin herşeyden önce. çıktım zıvanadan yine yaa.

16. 22 Aralık 2008
  17. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bana sanki ilk evliliğinizde (eğer yanlış karar aldığınızı düşünüyorsanız) babanızın bu tür baskılarının etkisi olmuş gibi geldi.

ne kadar bunaldığınızı, üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum. ben boşandığımda annem ve ayrı yaşadığım babamın manevi desteği olmasa o kadar kolay atlatamazdım gibi geliyor. babanızın bu şekilde davranması yine yazmamış da olsanız "millet ne der?" düşüncesiyle yaşadığını düşündürdü. işiniz zor şu aşamada, çünkü çevreyle rakipsiniz.

daha 2 yıl olmuş boşanalı. hani bu baskılardan kurtulmak için acele vir evliliğe kalkışmamanızı öneririm. bir de seyrek görüşebiliyorsunuz. yanlış anlamayın, görüşme sıklığıyla doğru orantılı olmayabiliyor tabii karşımızdakini tanımamız, ancak daha önce bir yara aldığınız için, kabukların düşüp yara izinin kaybolmasını ya da çok belirsiz hale gelmesini beklemek daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum.

18. 22 Aralık 2008
  19. xsxirine_4553

xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    yazını okurken tüylerim diken diken oldu ve babamın tutumu , sanki ben yaşamış gibi oldum diyebilirim...benimde bir dönem ayrılmam söz konusu olmuştu eşimden aynı tutumu babamda göstermişti...boşanmış kadına millet iyi gözle bakmaz bizsiz dışarı çıkamazsın saç boyatamazsın,gıyınemezsın vs vs gibi şeylerden sonra ben vazgeçmek zorunda kalmıştım ayrılıktan..evet babalar koruyucu kollayıcımiz bır yerde....yasımızın ılerleyısını kabullenmekte de gucluk cekıyorlar..baban hıssedıyor kırk yılda bır dısarı cıktıgında bır arkadasının yanına gıttıgını ve ıcınde kuruyor sen gelıncede sana patlıyor.....bır bakıma sınırını sanada yansıtıyor..ben pek konusmanın cozum getırecegı taraftarı degılım cunku bu zıt fıkırlere sahıp bır baba bende de var ...zihnindekı dusuncelerı bıraz yumusatmaya calıssanda yok cevre yok bılmem ne der yıne hersey aynı tas aynı hamama doner bence...tek yapacagın ıkı haftada bır ıse gorusme sıklıgını bu sekılde devam ettırmek,baban bır sey soyledıgınde ters kırıcı onu hıddetlendırıcı bır cevab vermemek,,,sonuc olarak bak calısıyosun ayaklarının uzerınde duruyorsun ve ozel yasamına aılen adına kendın adına dıkkat edıyorsun ....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.