Babam o eski Babam değil...Huzursuzum, mutsuzum..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Konyaliii tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Konyaliii
  1. Konyaliii

Konyaliii Guest

Selam kizlar,

Benimde kendimce bir sorunum var basimi agritan gecelerimi uykumu kaciran.
    Sorun denmezde aslinda ama ben huzursuzum, hemde kendi evimde : )

Hayatimda uzun suredir biri var, bunu annem basindan beri biliyordu herseyimi paylasirim onla. Ama babam habersizdi ama islerinde ciddiye binmesine az kalmisti ( isteme, soz fln ) onun icin babamla paylastim. Ve o gunden beri, sevgidolu benle konusan beni elleriyle seven, her bir sIkintimda yardimci olan biricik babam gitti, yerine aksi huysuz surati asik bir adam geldi, yabanciyiz resmen evde…

Hala sindiremedi hayatimda biri oldugunu, dusunun Agustosda anlatmistim bana karsi hala tavirli soguk. Mecbur kalmadigi surece konusmaz, konustugunda gozlerime bakmaz. Babamla aramdaki olan bag cok guzeldi herkes imrenirdi, en buyuk kizi oldugum halde benle carsiya gelirdi, gezerdik kol kola, evde hep sakalasirdik, koca kiz olmama ragmen kucagina otururdum sacimi oksardi, beni cok severdi ve aramizda cok guzel baba kiz iliskisi vardi..

Herneyse zar zor kabullendi biri oldugunu sonra istemeye geldiler, vermedi sonra yine geldiler dusuncez dedi sonra biz iadeyi ziyaret yaptik.. Ocak/Subat gibi sozumuz olcak.. Olcak olmasinada, babami kaybettim sanirim..
    Herseyi acik acik anlattim gizli bisey yapmak istemedim ailelerde iliskiyi bilsin diye durustce anlattim ama durustlugumun karsiligini alamadim sanirim.. Mutsuzum kizlar babamla o eski bagim yok. Isten geliyor suratima bakmiyor annemle konusuyor, benle ancak kavga ediyor her lafimdan kavga cikariyor evde her gun hir gur kavga gurultu. Hele Pazar kahvaltilarinda adam o kadar sinirliki gecen elindeki cayida firlatti o derece… Hala nasil sindiremedi aylar oldu.. Niye boyle yapiyor kizlar, artik beni sevmiyor zannedersem, mutsuz evdeki varligimdan sanki.. Bilmiyorum, bende mutsuzum. Erkek arkadasimla iliskimide yansiyor malesef bu.. Istemiyor herhalde onla olmami sebebleri ise ( o karadenizli o uzakta kaliyor, aslinda hepsi bahane, bizim ordanda olsa aynisini yapicakti ) ..

Nasil gecircegim bu sureci kizlar? Nisanlaninca hersey dahada kotuyemi gider sizce, yada evlendigimde hic konusmaz ise ?

Okuyanin gozlerine saglik arkaslar, uzun oldu ama icimi doktum. Sagolun ..

2. 16 Aralık 2009
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    geçer geçer

klasik baba işte

kız evlatlarını paylaşamıyorlar onlar

4. 16 Aralık 2009
  5. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Güzel giden baba kız ilişkilerine her zaman imrenmişimdir.
    Aranızda böyle bir sorunun yaşanmasına çok üzüldüm, açıkça belliki hala senin başkasının olacağını sindirememiş, sende diyorsunya çok iyiydik şakalaşırdık kol kola gezerdik diye, şimdi sevgin ikiye bölündü, oda eminim çok içerliyordur.
    Sen evlendikten sonrada eski baba kız olmasanızda aranızda sorun olacağını sanmıyorum, ama seni evde görememek onu daha çok üzecektir canım...

6. 16 Aralık 2009
  7. Konyaliii

Konyaliii Guest

Hatta beni ne aglatti biliyormusun.. Istemeye geldiklerinden sonraki aksam gelmisti, ilk defa onu gozleri dolu gordum ve ne dedi biliyormusunuz kizlar ‘ Sana doya doya sarilamadan, gidip elin herifi seni alip saricak’ orda ikimizde gozyaslarimizi bosalttik.. O gun bir sarilma fln oldu babamla ama o gunden sonra aramiz tam duzelmedi hic..

8. 16 Aralık 2009
  9. cherrybl0ss0m

cherrybl0ss0m Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin de dediğin gibi babanla ilişkiniz önceden güzelmiş, o da eskisi gibi olmayacağını düşünüüyordur belkide kolay değildir kızını vermek paylaşmak belki kafasında endişeleri vardır sana yansıtamadığı buyüzden tavrı bu şekilde oluyor olabilir. Babalar için çok kolay bir durum olmasa gerek =) uzakda demişsin birde eğer orda yaşıyacaksan evlendikden sonra onu düşünüyor olabilir seni yollamak istemiyor olabilir...zamanla aşılır uyum sağlar diye düşünüyorum nişan oldukdan sonra falan soonuçta reddetmemiş olacak ki nişan ve evlilik olucak bu süreçler içerisinde düzelir umarım ilişkiniz:)

10. 16 Aralık 2009
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Normal..
    Son derece normal..
    Aslında babanız sizin ileride üzülmenizden korkuyor..
    Adam içinden gözümden sakındığım yavrumu ağlatmasınlar diye düşünüyordur..
    Çok iyi bilirim o anları...:sinifsinif:

12. 16 Aralık 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Offf Offf benimde gözlerim doldu simdi.:gitme:

Ah be güzelim, cok zor birsey ya......tabikide baban hala seni seviyordur, canindan cok hemde....ama iste tüm zorluklarla büyütügü evladinin kus olup evden ucmasini kabullenemiyor bir türlü. buda böyle asabi olmasina sebeb oluyor iste.:nazar:

Gececek insallah, bu sürec cok zor bir sürectir! Babalar böyle iste, kizlarini gözlerinden sakiniyorlar, elin adamindan nasil sakinmasinlarki?

Alisacak canim, ona biraz daha zaman vermelisin.

14. 16 Aralık 2009
  15. Konyaliii

Konyaliii Guest

Sagolun kizlar, msjlariniz destek oluyor bana ama gercekten cok huzursuzum. Su an isteyim ve gozlerim doluyor babamin niye boyle oldugunu dusundugumde. Kendinden nefret ettirmeye calisiyor sanki, bana hep bagiris cagiris hakaret, ben konustugumda dinlemez, gozlerime bakmaz benle zar zor laf ederken anlamiyorum..

Ha bide unutmadan diyim. Kendi halinde bir ailenin kizi olmama ragmen serbest yetistim cokta serbest demeyilmde yani beni ailem sIkmadi asla. Arkadaslarla aksamlari cikmama izin veriyorlardi, sinemaya, yemege, konsere vs vs. Ama simdi aksamlari cikamiyorum bile, arkadasa gitmek istiyorum babam hemen, ne isin var gec oldu bu saatte otur oturdugun yerde diyor bazen.. Gormedigim baski var 20 sene sonra babamdan boyle bisey duymak acitiyor gercekten. Guvenmiyorlar sanki ? Erk. Ark. Zaten zor bulusuyorum 2 haftada bir zor aramizda 2 saat mesafe o calisio ben calisiyorum.. Ofh..

16. 16 Aralık 2009
  17. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.174
    Ödül Puanları:
    188
    Geçecek.
    Hele babana kucağında bebeğinle gittiğinde..
    Mutlu olduğunu gördüğünde..
    Yine onun gözbebeği olacaksın

18. 16 Aralık 2009
  19. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    ay aynı benım babam .
    .bizim de anlattıgın gıbı bır baba*kız ılıskımız vardı ..herkes ımrenırdı ..

evlendım koca kadın oldum hala dızlerıne yatarım o da saclarımı oksar..:asigim:

benım babam da benı ıstemeye gelıceklerınde bır ay benle konusmamıstı ,
    nişanlandıgım gun onun gozlerı dolu dolu gormustum ılk kez..

yüzükler takıldıktan sonra kardesm dedı -abla babam balkonda sigara ıcıyor dıye..
    kı babam sıgarayı kac yıl once bırakmıstı ..yıne sıgaraya basladı ..

balkona cıkmıstım,babamı gorunce gıttım boynuna sarıldım agladım da agladım ..o benı tesellı ettı napıyorsun kızım dıye ..

sonra da evlendıgım gun cok koymustu ..evden cıkarken -kusak baglanırken aglamıstım yıne boynuna sarılıp..mafoldumben

off cok kotu oldum sımdı yazarken bıle aaglıyorum..

nıye bunları yazdım bılmıyorum..

burada bence en buyuk ıs annede bıtıyor canım annen konusucak sureklı babanlla,bızım aramız babamla annem sayesınde olmustu ..annem babamla konustukca babamla benle konusmaya basladı ..

cok zor babalar ıcın ..