Babam okumami istemiyor napacam:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Bleudream tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : Bleudream
  1. Bleudream

Bleudream Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kizlar,

Ben 19yasindayim hollandada yasiyorum, Turizm bolumunde okumayi dusunuyorum ancak babam buna karsi cikiyor cunki, turizm bolumunde okursam 5ay yurtdisinda staj gormem gerekiyor. Stajida Turkiyede gormek istiyordum zaten ama buna karsi cikiyor istemiyor. Annem ve ogretmenim yinede o bolumu okumami tavsiye ediyorlar, bu bolum 4sene suruyo 3uncu senesinde staj yapilcak. o zamanda baban simdiki gibi problem yapmaz diyolar, simdi sen babana birsey soyleme o bolumu okumaya basla staj zamaninda soylersin babana diyorlar baba mecbur yapmam lazim diye . Ama benim korkum ozamanda simdiki gibi yapmasi, ya ozamanda bisuru problem cikarirsa ya okulumu 2seneden sonra yarida birakmak zorunda kalirsam senağlama ben turizm okumayi cok istiyorum ama korkuyorum herseyde engel oluyo babam senağlama staj olayini biliyor ama 5 ay oldugunu duysa iyicene izin vermez. ben istiyorumki herseyi oncesinden bilsin ve razi gelsin ama olmuyor iste.

neyapmaliyim sizce? herseyi babama guzelcene anlatmalimiyim yoksa boyle okumaya devam edip staj zamaninda baba mecbur diyip karsisinami cikmaliyim:çok üzgünüm:

2. 25 Mart 2009
  3. EU1

EU1 Guest

hımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
    benım de sehır dısında okumama karsıydılar o yuzden YAZMADIM BILE!!!!

bıdaha yazdım sehır ıcı oldu bu defa ONA GITTIM,

AMA ;

sehır dısı yazıp kazansaydım o zaman gonderırlerdıııııııııııııııııııı

yani sen ınanma yaz guzelım yaz gıt oku
    sonra fıkırlerı degısır emın ooooooooooll

4. 25 Mart 2009
  5. EU1

EU1 Guest

sen hata etmişin ilk başındaannnnn SÖYLEMISIN HER ŞEYI GERÇEKLERıYLEEEEEEEEEEEEE

HATA ETMıŞıN,,, şimd düzelttt yaz ıstedıgın bölümüüüü
    kalkıcakmış o stajjj de
    KALKICAKMIŞ O STAJJ BU SENE SONNMUŞŞŞ de ,

unuttuurr yAZ VE KAZAN emın ol gönderırler, okul hayatına baslayınca aklına gelmeyen seylere sırf ögrenımın egıtımın ıcın ızın verıyorlar :))

kaydirigubbakcemile5 ablana guveeeeeeeeenn

6. 25 Mart 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sen bilirsinde trizm gerçektende çok zor..hele hele yazları ...çok uykusuz kalacaksız,çok yorulacaksın..bence biraz daha rahat edeceğin bir meslek seç ama yinede sen bilirsin.

8. 25 Mart 2009
  9. sewal84

sewal84 rüyalar gerçek olsa...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bence turizm okuma.bayana çok uygun değil (saat olayları falan yanlış anlama)kendimden biliyorum okudum ama turizmde çalışamadım....

10. 25 Mart 2009
  11. nur.sima

nur.sima Guest

bu ne demek oluyor şöyle dile getireyim :" baba ben seni o zaman dinlemedim rızanı almadım ama iş buraya kadar geldi bak artık rıza ver."
    babanın gözünde nasıl bir kız imajı oolacak peki ; bu zamana kadar beni uyutmuş şimdi laf olsn diye izin istiyor:nazar:

baştan ikna etmeye çalış sonradan babanın karşısında küçük düşme. gerçi neden okumanı istemediği de önemli

12. 25 Mart 2009
  13. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153

öğretmenin babanla bir konuşsun o zaman, Türkiyede yapacagını söylersin sen de.. Yurt dışı zorunluluğu mu varmış ben anlamadım yani... Sen babanın rızasını almadan için rahat nasıl okuyabileceksin ki bana onu söyle ???
    benneyaptımki

14. 25 Mart 2009
  15. Bleudream

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    okumami istemiyor staj dan dolayi, yurt disi staji istemiyor. ben seni oralara yollayamam diyo halbuki turkiyede ailem var yani onlarin yaninda kalabirim.
    Bende istiyorum herseyi anlatmak stajin 5 ay oldugunu falan ama oylede hic izin vermicek. Onu uyutmakda istemiyorum arkadasin dedigi gibi offf:1no2:

16. 25 Mart 2009
  17. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Valla okula git,bu zaman zarfındada baban ikna edilir birşekilde....................................

18. 25 Mart 2009
  19. Bleudream

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Yurtdisi staji zorunlu dillerimizi gelistirebilmemiz icin.
    icim rahat etmeyecegi icin zaten soylemek istiyorum babama , ama ogretmenim falan bosver soyleme diyo zamani gelince soylersin. Babam ogretmenimle konusmayi red etti, hicbisey duymak istemiyo yurtdisi staji hakkinda :çok üzgünüm: