babam türk olmadigi ve cocugu var diye evlenmeme karsi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yokartik tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : yokartik
  1. yokartik

yokartik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selam arkadaslar ,
    umarim bana bir yol göstere bilirsinnis.
    ben 27 yasinda almanyadan hic evlenmemis biriyim.
    usun süreden beri bir erkek arkadasim var ve birbirimisi cok seviyorus.
    ama türk olmadigi icin (ama müslüman) ve bi kizi oldugu icin babam karsi cikiyor.
    bir tanis diyorum tanismiyor. olmas dedimmi olmas demektir diyor.
    ne yapcami bilmiyorum cok seviyorum sevgilimde beni cok seviyor.
    bikerede o denicek babamla konusmayi. eyer olmassa, yanima gel yerles evlenelim diyor. ama öyle bisey yaparsam ailemi kaybedecegimden eminim.
    gidersemm kacarsam ailemi kaybetcem , kalirsam ise askimmi kaybetcem.
    ne yapayim bi yanim git sevdiginle mutlu ol diyor öteki yanim gidersen aileni kaybetceksin diyor.
    birde babam böyle cok hep elalem ne der seyinde. simdik hic evlenmemis biri olarak bi cocuklu adama gidersem veya türk olmayan ama müslüman birine gidersem elalem ne düsünür diye düsünüyor. hic benim mutlulugumu düsünmüyor günden güne eriyorum hep moralim bosuk. iki arada kaldim .
    bide bi sorunum daha var aslinda cocugu oldugu icin erkek arkadasim eski kiz arkadasiyla hep görüsmek sorunda cocuguna karsi bisey demiyorum onun kizi benimde kizim ama eski sevgilisinden cok kiskanyorum onu görüsüyolar diye.
    simdikden söledim evlendigimis vakit dedim beraber gidip kizini alip geliris hep dedim beraberde tekrar anesine veriris dedim. oda kabul etti. ama simdik korkuyom ya evlendikten sonra kendisi onun evine giderse simdiki gibi diye korkuyorum sisce öyle bisey yaparmi ?

size kacayimmi ???? evden cikip bidaha geri ddönmeyeyimmi ???
    cevaplarinisi bekliyorum lütfen yardim bi akil verin bana .

2. 13 Temmuz 2010
  3. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aklın varsa kaçma evlilik sandığın kadar da güzel diil.koca çok ama başka ailen yok..bi sıkıntın olduğu zaman ancak ailen sahip çıkar sana.ailen kabul eder inşallah onların rızası olmadan yapma bence..

4. 13 Temmuz 2010
  5. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    "s" harflerini "z" ye çevirmeye çalışmaktan beynim döndü.. siz nasıl yazıyorsunuz ki böyle ?
    dilimize özen gösterelim lütfen !

ailenizi karşınıza almadan orta yolu bulmaya çalışın..
    erkek arkadaşınızdan emin misiniz peki? sizi yarı yolda bırakmıcağından emin olabiliyor musunuz?
    bütün bunları ölçün tartın da öyle karar verin..

6. 13 Temmuz 2010
  7. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim babamda yabancı, üstelik müslümanda değil. evlenme aşamasında çok sorun olmuş. annemin ailesi istememiş, anneme rest çekmiş. çok sıkıntı çekmişler. evlendikten sonra da destek olmamışlar . hep laf çarpıtılmış... annem "canımdan bezmiştim" der. beni doğduktan sonra bile değişmemişler. şurda belki son 10-15 senedir sorun yaşamıyoruz. babam biraz rahat.
    aile ile eş arasında kalmak çok kötü.çocuk olarak bende etkilendim. iyi düşün derim. aileni bi şekilde ikna etmeye bak.

sevgilinin kızının annesiyle olan ilişkisine karışma bence. sonuçta aralarında bişey olacak olsa-çocukları da var- çoktan olurdu.aşırı kıskançlık yapman ters teper. sonuçta çocukları ile ilgili her konuyu senin yanında konuşmak istemeyebilirler. ya da kızlarının özel günlerinde sadece 3 ü olmak isteyebilir. bu kadar tepki gösterirsen senin zararına olur.sonuçta sen her dk yanlarında olsan bile beraber olacakları varsa olurlar.

8. 13 Temmuz 2010
  9. yokartik

yokartik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    reyyan ve merveee öncelikle hemen cevap verdinis icin tesekür ederim .
    bide simdikten ösür dilerim eyer hatali yasiyorssam z s biras problemim var türkce konusurkende cogu saman s le konusuyorsun deniliyor ama elimde degil.

simdik konumusa dönelim

reyyan kacmak istemiyorum gerceketen , ama baska care birakmiyor babam. ama gercekten birbirimisi cok seviyorus. bende birde sosyal fobi var bilmiyorum biliyomusunus
    asiri derecede cekingenlik mesela
    önceleri bi iiki tane daha erkek arkadasim olmusdu ama hic usun sürmedi cünkü
    her bulusdugumus samanlar sanki ilk bulusma olmus gibi oluyordu hep cekiniyordum rahat hisetmiyordum kendimmi nasil anlatsam bu sosyal fobi yüsünden iste insanlara karsi korkum var insanlarla iletisime girmeye. yani onlarla hic böyle degildim hep utaniyodum hep cekiniyodum onlarda diyodu bukadar bulusmadan sonra hala herseferinde ilk bulusmadaki gibi cekiniyon diye . birakip gitiler beni. iyi de oldu cünkü rahat degildim .
    ama simdi bu askimla cok rahatim hic utangaclik cekmiyorum hic korkmuyorum ondan. yani ilk defaa ben bi insanin yaninda kendimmi böyle rahat hisediyorum gercekten diyorum bu bende ilk defa oluyor.
    ve onu kaybetmek istemiyorum ailemide degil. :KK43:

merveee
    cok düsündüm ve eminim beni yari yolda birakmiyacagindan tabi hic biseyin garantisi yok ama eminim. cok iyi kalpli biri ve yukarda belirtigim gibi sosyal fobim oldugunu biliyor bi tek onun yaninda kendimmi rhat hisediyorum birde ailemin. ve beni bu pisgolojik sorundan da kurtarmak icin cabaliyor urasiyor ilesmem icin. korkularimdan kurtulmam icin. beni yari yolda birakmicana eminim.
    nasil orta yolu bulabilirim bilmiyorumki :KK43:
    ama vasgecmicem ondan ne olursa olsun vasgecmicem. vasgecmek istemiyorum. onu kaybetmek istemiyorum.

musetta
    son on onbes senedir herseyin düseldigine sevindim. haklisin bu durumlarda cocuklarda etkileniyor.
    ikna etmek cok sor babami öyle bi inat varkine babamda anlatamam.
    bide eski kiz arkadasi konusundada haklisin ama elimde degil.
    basen benim kiskancligim yüsünden tartisiyorus. ama hemen barisiyorus.
    kendimmi tutmaya calisiyom kiskanmiyim diye biseylerle mesgül oluyorum ona gittigini bildigim samanlar ama ovakitler moralim bosuk oluyo aslinda sacma bisey bide o eski kiz arkadasininda bi sevgilisi var.
    kiskanclligimdan kurtulmam lasim bi sekilde .

satece babam karsi bu duruma. anem karsi degil bi kere gösterdim onu aneme iyi cocuk dedi. ama anemde babamdan cok korkuyor bisey diyemiyor. ama kacmis olsam anemide kaybetcemi biliyorum babam yasaklicak görüsmemisi .

Son düzenleme: 13 Temmuz 2010
  10. 13 Temmuz 2010
  11. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    işte bu ikilem çok kötü bi durum. Umarım ailen seni anlar ve engelleri aşarsınızç Ama kaçmayı düşnmekten önce sevdiğinizi ailenize kabul ettirmeye çalışın.Aileniz karşı çıksada konunun kapanmasına izin vermeden bize anlattıklarınızı birde ailenize anlatmayı düşünün belki işe yarar. Ayrıca bende nişanlımı çok seviyorum ama asla kimse için aileme sırtımı dönmem. Sakın kaçmayın. Artılarıyla eksileriyle herşeyi iyice düşünün ona göre hareket edin. Koca bulunur ama anne baba bi daha bulunmaz...

12. 13 Temmuz 2010
  13. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben evlendikten sonra evliliğe çokta iyi bakmamaya başladım ağrısız başına dert almak heleki çocuğu var.belki yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama hiçbir zaman kızından vazgeçemez ve eski kızarkadaşıylada görüşecek muatap olucak yeri gelicek çocuk yüzünden kavga edicek ve sen olayların dışında izleyicisin engelleyemezsin bunu.sen kızıını alırken yanında olsanda geriliceksin.ben aşırı kıskancım bana yanlış geliyor.evlenmek kolay diil ani bi karar hiç değil bazen aileler bizim göremediklerimizi görebiliyorlar.yinede biz senin yaşam tarzını bilmiyoruz belki sen bunları kabullenebilirsin.

14. 13 Temmuz 2010
  15. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ay canım ya böyle konusuyorsun ya bende evlilikten soguyorum bir erkek arkadasım var 4 yıldır beraberiz aynı yerde okuyoruz fazla laubaliyiz sanki ben simdiden cok monoton görüyorum kendimi .. Hatta bu söylediklerini sanki evlenmeden yasıyor gibiyim ..

Konu sahibine dönersek,aileni ikna etmeye calıs eger gercekten cok seviyorsan ama sakın sakın kacma .. Bir kac arkadasın daha dedigi gibi sevgili,koca gercekten cook .. Ama anne ve baba bir tane yarın öbürgün pisman olacagın seyler yasamaman dilegiyle ..

16. 13 Temmuz 2010
  17. yokartik

yokartik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    LiLithy

konunun kapanmamasini saglamak istiyorum aneme hep anlatiriyorum anemde karsi degil . ama babama hep anlatamiyorum iste söledim bi kac kere . babamdanda cok korkuyorum bagri veriyor . o yüsden konuyu hep acmaktan korkuyorum.ve cesaret edemiyorum. birasda ürkek biriyim :KK43: malesef. hep aneme diyorum anemde korkuyor dedigim gibi konuyu acmaktan babama. sonra babamin arkadasinni araya koydum o konussun diye babam arkadasina bagirdi duydugunda.
    barinca susup kaliyos.:KK43: :KK43:

reyyan07

bende kiskaniyorum asiri derecede ama sadece eski kiz arkadasindan . kabulenmesi sor bisey cok düsündüm ama sevdigim icin kabulenmek sorundayim bu durumu. benim icinde cok sor bisey. sonusda gecmisch samanda biseyler yasadilar birlikte. ama insan sevince herseyi kabuleniyor .
    ama cok istiyorum onunla evlenmeyi :KK43:

18. 13 Temmuz 2010
  19. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Canim bence biraz sabret, baban da zamanla yumusar anlayis gosterir. Ne olursa olsun sakin kacma, benim tanidigim kacanlarin hemen hepsi pisman. Ailenin yerini hic kimse tutmuyor. O yuzden boyle bir hata yapma. Baban da biraz abartmis bagirarak hicbir sey duzelmez. Bence is annede bitiyor, annen uygun bir zamanda guzel bir dille anlatsin. Gerekirse korkutsun gozunu, kacsa daha mi iyi asil o zaman insanlar ne der, bir tanisalim cocukla oyle karar veririz gibisinden birseyler soylesin.