babam yüzünden canımdan beziyorum bazen...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve _aysu_ tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : _aysu_
  1. _aysu_

_aysu_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar.Ben 15 yasindayim o kadar da kucuk sayilmam yani.Sorunum babamla ilgili.Çok ama çok garip huyu olan bir insan.Simdi tipik ergenlik problemi diyeceksiniz belki ama degil.Dedigim gibi 15 yasindayim.Arkadaslarim gayet ozgurler yani onlara oraya gitme buraya gelme,yalniz basina gidemezsin izin vermiyorum diyen yok.yani en azindan ben arkadaslarimla bir yerlere gitmek istiyorum dedikleri zaman ''hayir ben izin vermiyorum gidemezsin''demiyor.oysa benim babam. Allahim aglamak istiyorum.hic bir yere gitmeme izin vermiyor.okula bile bu gun kendisi goturdu ya.evden okula kadar mesafe 2 dakikalik.evimizin tam onu.baska bir okulda deneme sinavim vardi butun arkadaslarim bulusup otobusle geldiler ama bir tek beni babam goturdu ustelik o kadarda uzak bir yer bile degil.hatta bir arkadasim ''babam otobusle arkadaslarinla git canim ne olucak''demis.benim babam ise hayir ben goturucem kesinlikle yalniz gidemezsin dedi.birde o okul anneannemin evlerine cok yakin cikip oraya giderim dedigimde hayir bir basina gidemezsin dedi.bunaliyorum artik.bende digerleri gibi sinemaya falan gitmek,arkadaslarimla bir yerde bulusmak,ne biliyim azicikda olsa ozgur olmak istiyorum.ustelik ben oyle akli havada olan biri de degilim.hep akilli kizim falan diyor birde.madem akilliysam niye boyle sikistiriyorsun beni o zaman demek istiyorum ama sonra vazgeciyorum.oysa ben hic de oyle sabirli,sakin biri degilimdir.yani korkmadan,cekinmeden onunla bu konuda kavga bile edebilirim.hatta bicagi elime alip kendimi oldururum diye tehdit bile edebilirim.ama deli damgasi yememek icin susuyorum.ama artik bunaldim dayanamiyorum,benim gibi ozgurlugune cok duskun olan birinin bunlari yasamasi haksizlik.daha burda anlatamadigim o kadar cok sey varki.giyim yasaklarini soylemek bile istemiyorum.evden okula okuldan eve.ders calismaktan biktim artik kafam sisti artik hic bir aktivitem yok olmek istiyorum.3 gun sonra yine deneme sinavim var simdi arkadaslarim hepsi gayet neseli bir sekilde toplanip gidecekler ben ise yine babamla sinav bittigi anda hemen alip goturucek.simdi baban seni korumak istiyor,basina birsey gelmesini istemiyor diye diyeceksiniz.ama tam olarak boyle degil.babam hep her seyin en kotusunu dusunuyor birde benim dedigim olucak diye bir inadi var.ama bende ne zamanda kadar dayanirim bilmiyorum.kavga cikarticam artik.lutfen bir akil verin bana.babama karsi olan bu kizginligimin nefrete donusmesini istemiyorum.ama boyle zindan hayati da yasamak istemiyorum.lutfen yardim edin

2. 20 Nisan 2010
  3. _aysu_

_aysu_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya biraz uzun oldu lutfen kusura bakmayin.oysa bunlar sadece bir kismi:KK43:

4. 22 Nisan 2010
  5. bsrcnr

bsrcnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    başka bir kız daha bu sorunu yaşamış ona ne yazıldıysa sanırım senin için de geçerli... yurtdışı yazmışsın yurtdışında bazı şeyler çok doğal bekaret gibi babanın bu kadar üstüne düşmesi normal bence... yaa 15 küçük bir yaş inan bak anlamak çok zor ama geri döndüğünde babana kızmıcaksın bunu bir kutu gibi düşün içince ne var bilmiyorsun ama ben sana diyorum ki geriye döndüğünde babanı anlıcaksın o yüzden bir gün babanı anlmak için o kutuyu kaldır ve babana kızma şimdi anlamıyorum ama anlıyacağım de.
    Bazı şeylerin dönüşü olmuyor babana , baba seni anlıyorum ama en azından bir hafta arkadaşlarımla çıksam söz bu alışkanlık olmucak çok bunaldım desen bence anlar... bide böyle dene

6. 22 Nisan 2010
  7. _aysu_

_aysu_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya ne geri donmesi ben anlamadim.ben gelecekte kendi ayaklarimin uzerinde durabilecegim,hic kimseye muhtac olmadan yasayabilecegim bir hayatim olsun istiyorum.ve bunun icin ozgurluk cok onemli bence.yorumunuzdan pek birsey anlamadim ama yinede tesekkurler:)

8. 22 Nisan 2010
  9. _aysu_

_aysu_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    birde ben babama arkadaslarimla cikiyim cok bunaldim desem arkadaslarini ne yapicaksin ben cikartirim seni der.durum bu kadar kotu yani

10. 25 Nisan 2010
  11. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Simdi sana cok klasik bir cevap gelicek
    baban senin kötülügünü istemiyor...

Bu zamanin ana ve babalari az bucuk paranoyak oldu
    nedeni ise
    televizyonda olsun cevrede olsun görüp duyduklari...
    cocuklarini farkinda olmadan kendi korkulari yüzünden daraltiyorlar
    iste seninkide bu baba modelinden...

gerci babanin böyle olmasindan memnun olman gerekir
    cünkü birde söyle babalar var
    ne yaparsan yap senin sorunun
    sana birsey olsada meraklanmam
    cidden
    var böyle babalar...

sende böyle bir babami isterdin
    belkide bu sefer babam benimle hic ilgilenmiyor
    benim basimi cok bos birakti
    baba sevgisi ilgisi görmedim diye üzülürmüydün...

Babanla sorunlarini konus sohbet et
    sohbet
    ortami hazirla öyle 5 dakika falan degil
    uzun bir sohbet
    büyüdügünü seninde kendi adina
    sorumluluklar alabilecegini birseylere karar verdigin zaman
    o vermis oldugun kararlarin babani üzücek
    kararlar olmadigini
    ona anlatman gerekiyor...
    kisaca babanin sana olan güvenini kazanman gerekecek ki
    rahat hareket edebilesin...
    daha vaktin var :)
    bunu basarabilirsin ...

12. 26 Nisan 2010
  13. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Sıkıntılı bi durum ailende senin kötülüğünü istemiyor ama yanlış yapıyorlar. Babanla kesinlikle konuş büyüdüğünü ona hissettir. Eğer bu duygularını içinde bastırırsan ileride daha büyük bi patlama yaşarsın. Sen bi konuşmayı dene mutlaka oda seni anlayacktır. Ve ben diğer arkadaşa katılmıyorum insan 15 yasında gayet olgun olabiliyor çocuk değilsin neticede seni bu kadar sıkmaları yanlışş..

14. 26 Nisan 2010
  15. Caramelim

Caramelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Babandan bi izin vermiyor diye Nefret edip kiyamet koparman sence istedigin sonuca seni ulastiricakmi?onun yerine babani al karsina güzelcene konus ifade et kendini.
    canim burdaki tüm üyelere sor istersen senin yasinda ne kadar özgürlerdi?bence daha ilimli olup mantikli uzlasmaci hareket edersen babanin güvenini kazanirsin ve bölelikle babanda seni daha rahat olmani saglar..

16. 26 Nisan 2010
  17. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende babasının özgüvenini kazandığı için midir yoksa babam rahat olduğu için mi bilmem rahat bir genç kızlık dönemi yaşamış biri olarak diyorum ki babanla konuş,deli damgası yemekten kaçındığın gibi büyümüş bir kız olduğunu gösterecek şekilde konuş.Bizler hep babalarımızdan çekiniriz.Varsa annelerimizi devreye sokar yoksa iyice koparız.Baban sanırım seni korurken kendisinden uzaklaştırdığını bilse fasrklı bir yol izler.ınan bana o ne yapıyorsa seni bunalttığını bilmeden sırf iyi olduğunu düşündüğü için yapıyordur.Madem 15 yaşındayım büyüdüm diyorsun.O zaman bunun ıspatı için babana yaklaş.Seni tanısın ki sana güvensin.

18. 26 Nisan 2010
  19. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    bence de babanla konuşmalısın önce annenle de konuşabilirsin
    baban belki seni korumaya calışıyor kendince ama farkında olmadan seni özgüvensiz korkak asosyal bir birey haline getiriyor
    konuşamıyorsan yazmayı dene