Babama mektubumdur

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kardelen5270 tarafından 18 Aralık 2007 başlatılmıştır.

18 Aralık 2007
    Konu Sahibi : kardelen5270
  1. kardelen5270

kardelen5270 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili babacığım,
    Biliyor musun, bir kadının hayatındaki en önemli erkeklerden ilki BABASIdır. Hayatı boyunca karşılaşacağı ve seveceği erkeklerde babasının özelliklerini arar. İster ki, erkeği, babası gibi güçlü, otoriter ve dimdik olsun. İster ki, babası gibi koruyucu, şefkatli, sevgi dolu olsun. İster ki, babası gibi yol gösterici, çekip çevirici, düzgün olsun…İster ki sırtını dayayacağı sağlam bir direk olsun...

Farkında mısın, bazı insanlara hastalık ve ölüm yakışmaz. Sen kendine hastalığı yakıştıramazdın ya, biz sana ölümü hiç yakıştıramadık. Son gününe kadar topraktan ve çalışmaktan kopamayan, içten içe çürüdüğün halde, çektiğin acıları bizden saklayarak bizi üzmek istemeyen SEN, aslında ani gidişinle bizi nasıl bir boşluğa attın…
    Görüyor musun, sana olan sevgim asla azalmadı. Seni bana hatırlatacak o kadar anı var ki. Baba evinde-sokakta-birlikte dolaştığımız semtlerde...Her akşam içmeyi adet edindiğin ayranı hazırlamak için aldığımız içi pervaneli bardağı her görüşümde seni özlerim. Yıllar önce aşıladığın bir gülü, diktiğin kayısıyı, budadığın dutları gördükçe seni hasretle anıyorum. Ada vapuruna her binişimde, Çengelköy'de Çınaraltı Çay bahçesini her ziyaret edişimde... Bu bayramda ziyaretine gelip başında dikileceğimiz toprak yığınının altında senin bedeninin çürümekte olduğunu asla düşünemiyorum.
    Anlıyor musun baba, sana olan sevgim ve saygım asla tükenmeyecek. Bu bayram arifesinde yine seni özlemle anıyorum ve sana ulaşamayacağını bildiğim halde bu mektubu yazıyorum.
    Nur içinde yat babacığım.

Not: Babası hala hayatta olan forum üyeleri, babanızın değerini bilin ve fırsatınız varken onlara saygınızı ve sevginizi sunmayı ihmal etmeyin.

Hepinize iyi bayramlar...
    Kardelen5270
    18/12/2007

2. 18 Aralık 2007
  3. ozemm

ozemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    başın sağolsun canım.benimde hayatımdaki en önemli insan babam.ama bana bu güzel duyguyu bikere daha yaşatttığın için tesekkur ederım bencede hepimiz bazı seylerı kaybetmeden değerını anlamalıyız.inan ağlayarak okudum iyi bayramlar canıma.s.senağlama

4. 18 Aralık 2007
  5. besa

besa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    okurken ağladım canım benim senağlama allah rahmet eylesin :çok üzgünüm:
    her bayram bir parçamız eksik oluyor ama elimizden bişey gelmiyor ancak sabır ...a.s.

6. 19 Aralık 2007
  7. candy38

candy38 Seize the day Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    babamı yakın bir zamanda kaybetmiş biri olarak acını,özlemini anlıyabiliyorum.
    ben hala inanmıyorum,inanmakta istemiyorum...
    senağlamasenağlamasenağlama

8. 19 Aralık 2007
  9. EU1

EU1 Guest

ben yazdıklarını okudugumda kendı babamı dusundum ondan nefret edıyorum ben 11 aylıkken bosanmıslar ve bızı hıc aramadı ben aradım telefonla benı tanımadı bıle goruselım dedım saatlerce bekledım ama o gelmedı evlıydı baskasıyla benı aramayın yuvamımı yıkacaksınız dedı 7 sen once öldü benım senınkı gıbı bır babam olmadı ama senın adına uzuldum allah rahmet eylesın canım basın sagolsun

10. 19 Aralık 2007
  11. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Allah rahmet eylesin canım ben baba:a015::a015::a015:mı hiç görmedim 1 yaşındayken ölmüş.
    Bazen tanımadığıma seviniyorum tanısaydım ve hatıralarım olsaydı şimdikinden belki daha çok üzülürdüm. Bazende onu tanımayı çok isterdim diye düşünüyorum. Çünkü baba sevgisini hiç bilmedim ve baba nasıl birşeydir hiç bilmiyorum

12. 19 Aralık 2007
  13. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    yazdığın mektubun her satırında her kelimesinde her harfinde kendimi buldum.7 ay oldu ama hala inanamıyorum mezarına gidip boş boş bakıyorum.hastalığın için okuduğum yasinleri öldükten sonra okuyamadım.bu sabah namazdan sonra 1 yasini zor okudum bana babamı hatırlatan herşeyden uzaklaştım artık kendimi toparlamam lazım olduğunu biliyorum ama kendimi sıkmama rağmen çok zorlanıyorum.ağlayamıyorum bile o kadar hissiz donuk bi insan oldum ki.artık şu ölmüş dediklerinde üzülmüyorum şu hasta dediklerinde donuk donuk bakıyorum.insani hislerimi kaybediyorum ama bismillah deyip hayata sarılmam lazım artık çünkü şu anda babamın ihtiyacı olan tek şey ne gözyaşı ne vah vah sadece okuyacağım yasinler fatihalar.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsunn

14. 19 Aralık 2007
  15. meltosh

meltosh Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    teyzecim bikere daha düşündüm ki benm babam bitane..dünya derdine düşüyoruz ve sevdiklerimizin değerini unutuyoruz ben birkere daha anladım..paylastığın için sağol..

16. 19 Aralık 2007
  17. nurrcan

nurrcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nekadar güzel bir anlatım size sabırlar diliyorum.İnanın okurken kendimi çok kötü hissettim.Kendimi ifade edecek söz bulamıyorum.Yüreğinize sağlık.

18. 19 Aralık 2007
  19. EU2

EU2 Guest

yaaaaa sen naptın ablacım yaa şu günlerde babam beyin içim emar çekilioo ve beyine giden damarlardan birisinden şüpheleniyolarr ablam yaaaaa keşke okumasaydım ben bu mektubuu offf hep bu meraklılığım yüzündennn yaaa kim durdurucak şimdi bendeki bu gözyaşı seliniii senağlama