babamdan doğum günü hediyem:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve withamin tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1 Nisan 2010
    Konu Sahibi : withamin
  1. withamin

withamin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğum günümü kutlamadı babam.üzülmedim.zaten hassas bi insan değildir duygularını da pek belli edemez.biz babalar gününü her sene kutlarız ama.daha babalar günü haftası girdiği gün yani babalar günü henüz gelmeden sitem etmeye başlar bak anneler günü hemen hatırlanıyo bizimn babalar günümüz kutlanmıyo diye.e biz düzeltiriz tabi bugün daha değil babalar günü diye.
    Herşeye tamam da keşke kendi aldığım doğum günü pastamdan yerken geldiğinde çatal al baba çekmeceden sen de ye diye onu düşünürken iyiki doğdun kızım diyen anneme " keşke doğmaz olsaydı" demeseydi:KK43:

sebep mi? çalışmıyor olmam.babam istedi huzurumuz kaçmasın diye okuduğum bölümden sonra mesleği yapmayacağımı söyledim.bi de daha önemli başörtüsü meselesi var tabi.babamsa memur olmamı istiyor.ihtiyacımız da yok benim çalışmama.maddi durumumuz da gayet iyi.sinemaya 4-5 yılda bir giderim.şehir dışına gezmeye çıkmam,bişey alırken en ucuzu olsun ya da ona en yakını olsun isterim.yemek masrafım dışında aylık harcamam çok olsa 50 tl dir yani.arabam falan da yok akaryakıt parası da yok yani.anlatmak istediğim öyle ailesinden habire para isteyen bi insan değilim.iç bi zaman ailemin başını yere eğdirmedim.başarılı uslu bir öğrenci oldum.o istemez laf olur üzülür olay çıkar diye 2 yıldır erkek arkadaşımla sadece telefonla görüşüyoruz.memur olmadan ona da vermem dedi memur olmaya çalışıyor o da.

sormak istediğim çalışmak istememem babamın bana keşke doğmasaydın demesini gerektircek kadar büyük bi sorun mu ?bir kız evlat babaya bu kadar yük mü getirir?

2. 1 Nisan 2010
  3. blush

blush Beriliçe ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Canım kıyamam yaa niye babalar böyle anlamıyorum :1no2:

ılla memur olarak mı çalışmak zorundasın? Öğretmensiniz sanırım dershanede falan çalışsanız? Çalışmak her zaman iyidir öyle değil mi bunu babanız için değil kendiniz için yapmalısınız. Tabi evlatlarını okutan bir babanın evlatlarını çalışıyor olarak görmesi güzel olur ama kalkıpta doğum gününüzde bunu demesi çok fena olmuş.

4. 1 Nisan 2010
  5. eylul_pinar

eylul_pinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    keşke sende ona doğururken banamı sordunuz deseydin..o babayada bu yakışırmış sanırım ne kadar ağır olsada..o seni nasıl kırdıysa anlasaydı hatasını..

6. 1 Nisan 2010
  7. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim, kıyamam :teselli:

Eminim sonradan kendisi de pişman olmuştur ama onlar özür de dileyemez ya,
    Aile arasında olur öyle istemeden ağızdan çıkan laflar, üstünde durup kendini üzme,
    Belki de sadece şaka yapmaya çalışırken eline yüzüne bulaşmıştır.

Tabii ki çalışmaman böyle bir lafı haklı çıkarmaz,
    Bu konu için değil belki ama yine de çalışmanı tavsiye ederim, başın dik olsun, bir lokma ye, onu da bileğinin gücüyle ye.
    Ne aile ne koca hep başında olacak diye bir şey yok, unutma !

8. 1 Nisan 2010
  9. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım söylediği şeyi kast ederek elbette söylememiştir, baba o kıyabilir mi evladına?
    Bazen böyle patavatsız oluyorlar, ilk ağızlarına geleni sayıyorlar, ama içlerinde yoktur bişey, gönül koyma sen.

Ama bence de çalışma konusunu bir kere daha düşünsene.
    Yani baban için değil... kendin için.
    Bak o kadar okumuşsun, bir kadın her zaman ayakları üzerinde durmasını, kendine bakmasını bilmeli.
    Evlenmeyi düşünüyormuşsun Allah mesut eder inşallah ama hayatın binbir türlü hali var Allah korusun.
    Bi güvencen olsun hayatta.

10. 1 Nisan 2010
  11. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Haklisin soyledigi sey cok agir olmus. Sebebi ne olursa olsun bir baba evladina boyle birsey dememeli, bunun hicbir aciklamasi olamaz.
    Calismakla ilgili dusuncelerine takildim ben. Calismama ihtiyac yok demissin. Baban senin calismani kendi icin degil senin kendi ayaklarin uzerinde durman icin istiyordur. Maddi durum bugun iyidir, ama yarini bilemezsin. Omur boyu da aile yaninda kalcan diye birsey yok, yarin birgun evlenince durumunun nasil olacagini bilmiyorsun. O yuzden bu calismak olayina oyle ailenin benim parama ihtiyaci yok diyerek bakma, kendi acindan bak.

12. 1 Nisan 2010
  13. figan

figan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok talihsiz bir söz olmuş doğrusu..başlığı okuduğumda hiç böyle bir şey hayal etmemiştim açıkçası,olduça ağır..bunu babanla üsturuplu bir dille konuşsan acaba? yahut annenle..yani çalışmaman bu denlimi rahatsız ediyor gerçekten? şaka ise şaka olduğu anlaşılsın en azından..inşallah şakadır canım.çalışmama isteğin normal,anladığım kadarıyla inanç konusundaki hassasiyetin dolayısıyla böyle düşünüyorsun,saygı duyulmalı,hayırlısı olsun hakkında..sanırım bu da sein dünyadaki imtihanın şuan itibariyle..belkide baban gerçekten ileride senin mağdur olmanı istemediğinden senin adına fazla endişelendiğinden böyle demiştir diyede düşünmek lazım.malum dünya halleri her zaman beklendiği gibi olmuyor..ileride anne baban başında olmadığında eşinle problem yaşarsan ayakların üzerinde durabilmeni istiyor.bunu babalık iç güdüsüyle bu anlayışla yapıyor ise hassasiyetindendir.Onu anlayabiliyorum çünkü bende bir anne adayıyım ve inan şimdiden doğmamış bebeğimin gelecğini düşünüyorum.allah bizlere zaval vermesinelbete.ve elbette rızk allahtan..yani baban doğru birşeyi yanlış bir yöntemle anlatmış sanırım..inşallah babanla aran en kısa zamanda düzelir canım..Allah babacığının kalbine yumuşaklık versinde en kısa zamanda uzlaşmaya varın,ikinizde kırılmayın..onlar hep başımızda sağ olsun var olsunlar..

Son düzenleme: 1 Nisan 2010
  14. 1 Nisan 2010
  15. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    doğum günün kutlu olsun arkadaşım... takılma babanın dediğine ; bahsettiğin gibi hassas biri olmamasına bağla...
    hem her şerde bir hayır var derler ; belki babanın bu sözüyle çalışmaya başlarsın :)

çünkü ben de çalışman gerektiğini düşünenlerdenim... imkanınız varmış çok şükür ama sen hayattan keyif alamıyorsun ki ... 4-5 yılda bir sinemaya gidip ; evleneceği adamla sadece telefonda görüşebiliyormuşsun... öyle gezmeye de gitmiyormuşsun... bence biraz daha hayatın tadını almaya çalış; bu şekilde inan mutlu olamazsın...

neden yapabileceklerin varken yapmamayı tercih ediyorsun ki sırf baban birşey demesin diye...

lütfen hayatta önceliğin kendin olsun... bir kadın olarak tek başına yaşayabilmelisin... ilerde çocukların olduğunda karşılarında güvenebilecekleri bir anneleri olsun isterler... lütfen biraz bu konuda düşün...

16. 1 Nisan 2010
  17. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    baban senin gibi bi evlat bulmuş daha ne istiyor acaba cok emrak ediyorum doğrusu burnu sürtülmemiş onun o yüzden böyle davranıyor bence her dediğine evt demekle yanlış yapmışsın niyer kendini ezdirdinki her dediğine evt dedin biraz asi olsaydına ra sıra en azından iyi tarafların için şükrederdi evt ağır bir laf olmuş denmemesi gereken bi cümle ama ben olsam sorardım bugüne kadr neyimi ördünde bana bu sözü ediyorsun diye ezdirme artık kendini bu kadar bagımlı olma biraz sesini cıkar bu senin hayatın yeri geldiğinde söyle. bana da babam össye girdiğimde okul önces öğretmenliği yazmam için diretti kaç kere surat astı vs. ama ben de kac kere dedim ben yapamam dedim bana göre deil dedim çocukalar kafam gelmezken onu nasıl yapmamı bekliosun die ama anlamıolarki hep kendi bildikleri dogru o öss yerlestirme klavuznu doldururken aglaya aglaya doldurdum sinirden az daha yırtıyordum düşüna rtık psikolojiyi birincisi yaşaadıgım yerde okumam içn zorladı ikincisi o bölüm için delrmemek elde deiil haa yasadıgım yerde okudum kötümü oldu hayaır ama iyide oldu diyeymem neyse gecelim bunları ama ben istediğim bölümü yazdım çok kavga ettim çok küstü surat astı laf söyledi ama şimdi pişman bazen o günlerden bahsettiğimde yaptıklarından dolayı gözleri dolar ama ne yaparsın baba işte atsan atılmıo satsan stılmıo halbuki bilmiyorki devir onlrın d evri deil devir bizimd evrimiz hrsey onların istediği gibi olsun istioalr ama olmazki senin yasam kosulların farklı onun farklı anlayamıolarki bi türlü

18. 1 Nisan 2010
  19. withamin

withamin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim hepinize.Dediklerinizi anlıyorum çalışmak güzel şey elbette ama böyle olması gerektiğine inanıyorum.para=mutluluk= hayat garantisi demek değil bunu da biliyorum.inancımı yaşayarak ve severek yapmadığım bi mesleğin bana sadece para kazandıracağını düşünüyorum.ve tabi çok şey kaybettireceğini.hele de bu meslek öğretmenlikse.
    para harcamak gezmek eğlenmek benim için mutluluk demek değil.ailemle huzurlu olmak herşeyden önde geliyor yani.4 ay öğretmenlik yaptım hala kabuslarını görüyorum.isteyerek okumadım babam illa bu bölüm dedi.daha o gün bu bölümü bitirip çalışmayacağımı söyledim ona.nitekim çalışmayı düşünmüyorum hala.
    ayrıca çalışan bi annenin çocuğuydum ve çalışan anne olmak istemedim hiç.yani istediğim bölümü okusaydım bile çocuğum olana kadar çalışırdım heralde.ama elbette hayatın hep böyle gitmeyebileceğinin farkındayım.o zaman da muhakkak bi çaresi bulunur.
    zaten toplumda kadının ve erkeğin ayrı rolleri olduğunu birinin para kazanmak diğerinin aile ve ev hayatını düzenlemek için yaratıldığını düşünüyorum.şartlar elverdiği sürece tabi.
    Bıliyorum bunlar ilginç geliyo size ama bazı durumlar kişinin yerinde olmayı gerektirir anlaşılmak için.bu öyle bişey belkide.

Son düzenleme: 1 Nisan 2010