Babamdan hep nefret ettim , ama şimdi....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pokerface_48 tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : pokerface_48
  1. pokerface_48

pokerface_48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    20 yaşında bir genç kızım , çocukluğunu hiç yaşamamış...hep özenirdim babalarıyla kızlarını görünce kendi kuzenimi bile kıskanırdım. benim babam sadece sıfat oldu sadece adı baba olarak vardı hayatımda..kalbimde hiçbir yeri yoktu. bunun tek nedeni kendisiydi , hiçbirkere bile bunca yıllık hayatımda elimden tutup beni bi parka bile götürmedi. sadece maddi anlamda yanımdaydı bütün istediklerimi alırdı ama benim istediğim bunlar değildi...tabi ki bütün nefretim bundan ibaret değildi anneme olan davranış ve tutumları en büyük nefret kaynağıydı benim için..hayatta en büyük yeminim hakkımı helal etmemekti..o kadar serzenişte bulunurdum ki bazen o ölürse daha iyi bi hayatımız olcağından bile emindim...evladının bedduasını almış bir babaydı benimkisi , geçen sene bi trafik kazası geçirdi , yanında ki arkadaşı vefat etti kendiside sakat kaldı..şimdi bi proteze mahkum yaşıyor. bu olaydan sonra o kadar vicdan azabı çektim ki sanki canımdan can gitti...hatta kendimi suçladım benim bu kadar serzenişimden mi oldu diye...daha sonra nefretim yerini aldı sadece intikam için yanında bulunuyordum onun canını acıdığını görmek bile beni mutlu ediyodu...dün bi gerçeği öğrendim avukatı geldi ve kazadan dolayı devam eden mahkemenin sürecinden bahsetti kazada ölüme sebebiyetten en az 2 yıl hapis yatıcakmış...bunu duydum dünden beri gece ağlıyorum o bunu bile hakediyo mu cevabını bilmiyorum ama ağlıyorum..ne yaparsa yapsın ne kadar kötü olursa olsun yanımda olsun diyorum...bunu en yakın arkadasımla bile paylaşamıyorum bu hisler değişken duygularım beni yiyip bitiriyor ama bilmiyorum ne düşüneceğimi bilmiyorum...özür dilerm çok uzun oldu...:1no2:

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
  2. 22 Ekim 2010
  3. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Bırden kendı babam aklıma geldı bunca yıl bana ve anneme kardesıme vs kısılere yaptıklarını unutamam hırs ve kumar tutkunu sadece para kazandıysa sevıncınden sahtekar bı sekılde benı sevmesı parası olmayınca kucucuk para edıcek esyalarımıza goz koyması sureklı agzında beddua kufur baska bısı yok hele huzur eve hıc ugramaz nefretttttt edıyorum kendısınde aynen olsede kurtulsak dıye cok dedım anneme annem kopek gıbı calısır hala gızlıce cantasından para alır kumara gıder herzaman bızler kotu o ıyı zanneder kendını gecen sene ayagı kesıldı protez takıldı hala agzında beddua bela gecen sene benı hep krızlere soktu evlıyım stresten kavgadan kurtuldum evde babam var kavgaya gelemıyorum artık dıye gıtmıyordum ayagı kesıldı teee nerelerden geldım gormek ıcın ama neoldu agzıyle hıc sevmedım senı dedı cok uzuldum sankı ben senı sevıyordum dedım ıcımden ama 2 gun sonra kalkmıs benı opuyor.ınanırmısın 1 kurus para vermedı ben kendımı bıldım bılelı 1 hedıye bıle almadı dugunum oldu babamın adına bıle annem yaptı bısıler keske benımde bır babam olsaydı elımden tutsaydı sacımı oksasaydı neolurdu sankı okadar cok ısterdımkı baabaaaammmmmm dıyıp boynuna sarılmak opmek bıdaha opmek......:-((

4. 22 Ekim 2010
  5. pokerface_48

pokerface_48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynen arkadaşım aynı hayatı yaşıyoruz..benim annemde köle gibi çalışır babam sefasını sürer...bu sefası yüüznden kesildi ayağı hala akıllanmadı anneme yaptığı eziyetlerde cabası :KK43:((

6. 22 Ekim 2010
  7. Cinarefeninannesi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    aynen yaaa aklım hep annemde o kadıncagız neler cektı anlatamam sana oglumu okadar cok kıskanıyorumkı babasını her gorusunde oyle bır babammm dıye boynuna sarılısı varkı

8. 23 Ekim 2010
  9. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    benimde kendi babam aklima geldi ama sizinki sadece manevi olarak yaninizda degilmis
    benimki ne maddi ne manevi olarak yanimda oldu hic bir zaman yanimda olmadi
    hakkim varsa helal etmem ama ben nefret bile etmiyorum ondan
    nefret de bir duygu cünki hic bisey hissetmiyorum ona karsi

Son düzenleme: 23 Ekim 2010
  10. 24 Ekim 2010
  11. Cinarefeninannesi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    canım malesefkı ne maddı ne manevı yanımda oldu babam cuzdanımdakı az bır paraya bıle bazen goz koyabılıyor dusun yanı

12. 24 Ekim 2010
  13. 34esra86

34esra86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim babam da öyleydi elimize iki kuruşu sıkıştırır bun fazlasını sakın istemeyin benden derdi ayrıca zengindi dükkana gittiğimde ksaya yaklaşamazdım çalarmışım daha 10 yaşındayım aklıma gelmeyen manasını bilmediğim şeylerle suşladı beni hep kardeşimi sever beni iterdi beni yanında istemez onu yanından ayırmazdı taa ben üniv kazanıp onun övüneceği birşey yapana kadar ozaman bana bir sarılışı vardıki şok oldum 23 gelmiştim o yaşta babam beni ilkez öyle sevmişti ben ne yaptım gitmedim istemediim o bölümü hala oh derim şimdi başka bir yerde okuyorum... yaptıklarının hiç bir manası yok ben ondan ne nefret ediyorum nede seviyorum benim için sadece İNSAN sokaktaki insandan farksız sokaktaki insan için nekadar üzülürsem onun içinde okadar üzülürüm ... Ama benden size tavsiye beddua etmeyin çünki biz kötülükle sevinen insanlardan değiliz ben babam gibi değilim ....

14. 24 Ekim 2010
  15. sweet1912

sweet1912 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende babamdan cok nefret ederdım ama senınkınden farklı olan annemle babamın ayrı olupda babasız buyumemdı yaptıgım cok hatayı babama mal ederdım ol olsa bır höt dese böyle olmazdı vs vs anneme yaptıklarıda cabası.. fakat ne olduysa son 2 yıldır babamı sevıp ona duskun olmaya evıne gdıp gelmeye hatta onun ıcın aglmaya bıle basladım nefretım hala var ama sevgımde var...senağlama

16. 24 Ekim 2010
  17. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Trajikomik bir sevinç galiba benimkisi
    Bende babamı hiç sevmem sürekli kavga çıkarttığı hiç bir zaman maddi destek olmadığı bir de üstüne annemin ve kardeşlerimin masraflarını bana yıktığı eve gıda dışında bişey almayıp herşeyin benden beklendiği için ama neyse bizde babam çalışır sadece yazın çalışsa da en azından kiraydı faturaydı çalışmasada kendisi bulur getirir.

Nerdeyse adama teşekkür edesim geldi.ohaoldumsmile

18. 24 Ekim 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Babamla benimde aram yoktu, şimdiyse hayatta değil zaten.
    Bize yaşattıklarından dolayı, baba kelimesini bile kullanmadığım zamanlar oldu.
    İnsan yokluğuna sevinir mi, seviniyor işte,
    ama aynı zamanda üzülüyor.
    Ne kadar kötü olursa olsun, baba işte.
    Hissettikleriniz gayet normal.
    Suçluluk psikolojisine girmenize gerek yok, ama beddua da etmeyin.
    Herkes herşeyin karşılığını buluyor elbet.
    Başına gelenler sırf sizin yüzünüzden gelmemiştir sonuçta,
    o yüzden üzmeyin kendinizi, babanızdan ne kadar nefret te etseniz,
    atamıyorsunuz, başına gelenlere üzülmeniz normal.
    Allah yardımcınız olsun.
    Güzel günler göstersin inş.