Babamn zenginlik hrs hepimizi mahvedecek !(Kzlar ltfen yardm !!!)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gizemly tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gizemly
  1. gizemly

gizemly huysuz şey :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ...................

Son düzenleme: 26 Haziran 2014
  2. 8 Ağustos 2009
  3. EU3

EU3 Guest

cnm kumardan kazanılan paranın hiçbi zaman alınteri haklı kazanç olduğuna inanmadım, we 5 kazandıysan 10 olarak çıkacağını düşündüm hep.. sizin yaşadığınızda buna bi örnek olmuş aslında...
    bi insanın kendi kendine yaptığını kimse kimseye yapmazmış, baban hala kendisine we ailesine werdiği zararın farkında değil, hırsla neyapcağını şaşırmış.. :umursamaz:
    ailenizi geçindirebiliosa hiç gerek yok kredi borcuna girmesine helede böle zor bi dönemde, bi hırsla kapılmamalı hayallere..
    elinzden geldiğince engelleyin derim, bölede mutu olduğunuzu söleyin, onu bölede çok sewdiğinizi söyleyin.. zaten bitek sizin gözünüzde yüce kalmalıdır babanız, elalemin hiçbi önemi yok..

4. 8 Ağustos 2009
  5. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    bu devirde kredi alarak bir işe girmek hele hele sigara yasağının başladığı bir zamanda kahvehane açmak çok aşırı riskli...

kahveciler ülkenin dört bir yanında toplanarak protesto gösterileri yapıyorlar...iş yapamıyoruz diye...

babana kredi vereceklerini sanmıyorum...eviniz kira...babanın sigortalı bir işi de yok... kredi vereceklerini ummuyorum...

eski günler derken zaten o günlerde elde edilen servet zenginlik kumar parası ile elde edilmişti...kahveden o serveti zenginliği elde edemez...kumar oynatacaksa onu bilemem ama kumar parası ile elde edilen servet hayırlı gelmez...zaten eskiden gelmemişti...

bence hiç girişmesin öyle illegal (kumar oynatmak) ve zararlı kötü işlere...

6. 8 Ağustos 2009
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    haydan gelen para huya gitmiş............

insan olduguyla yetinmeli..........gözü yükseklerde olması ancak kendine ve size zarar getirir....getirmişte zaten..........
    sonucta iyi kötü bir işide var babanın...........eski yaşadıgından ders almamışmı ki neden tekrar eskiye dönmek istiyor.........yazık........
    heleki bu zamanda kredi çekmek........çok daha kötü olur bence zaten taksiden çok kazanamıyor diyorsun birde banka borcu girecek.........
    yükseleyim derken iyiden dibe inmesin........
    bence babanın mantıklı olup aklını başına alması ve saglıklı düşünmesi gerekiyor........

8. 8 Ağustos 2009
  9. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yeniden eski zengin günlerimize dönermiyiz diye sormuşsun..epey zaman geçmiş üstünden daha da büyümüş , bu paraların nasıl illegal yollarla ne yuvalar yıkarak ne hayatlar söndürerek kazanıldığını idrak ediyor olman gerek...hala istiyormusun o hayatı yaşamayı? hiç pay çıkaramadın mı şu an yaşadığın sıkıntılardan ders?anlıyorum ki yanıtın hayır...
    batarmıyız diye soracağına bence el birliğiyle çalışalım evimize helal para sokalım demen gerek....allah hakkınızda hayırlısını versin

10. 8 Ağustos 2009
  11. Umudum

Umudum geçmize mazi :( Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaş doğru yazmış hepsini katılıyorum kumardan bir alır ama sizden fazlasıyla çıkar bu her zaman böyle olmuştur ilahi adelet bence helal yoldan kazansa daha iyi bu zamanda kredi almak pek akıl karı değil ya onuda batırısa ne olcak

12. 8 Ağustos 2009
  13. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    babana ülkemizde uygulanmakta olan KAPALI ALANLARDA SİGARA YASAĞI konusundan bahset. kahvehaneyi açsa da sırf bu yüzden yine eskiye daha kötü bir şekilde döneceğinizi söyle...

14. 11 Ağustos 2009
  15. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Zaten babası kahvehaneden kazanmamışki paraları kumardan kazanmış öyle olsa bütün kahveciler zengin olurdu.Valla güzelim haydan gelen huya gitmiş Ve ne kadar ilginçtirki yine zengin olabilirmiyiz diye sormuşsun babanı yapacağı helal para değilki ilk önce helal yollardan rızkinızı arayın bence babanızı bu yönde ikna edin batarız diye değil önemli olan budur benim dünya görüşüme göre

16. 14 Ağustos 2009
  17. elif_2003

elif_2003 ah İzmir ah... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

Arkadaş çok güzel bir cevap yazmış aynen katılıyorum.
    Sizin zamanında kazandığınız o paralar kimbilir hangi mahsumun yemeğini okul masrafını belki bir bebeğin bez yada mama parasını kısıtladı kimbilir kaç yuvanın rıskıydı. Bunları bilmen düşünmen lazım. Dinimizce zaten haram para ne hayır beklersinki kumardan kazanılan paradan?

Cevap aslında çok açık hayır gelmez yani...
    Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste! Kim bilir kaç ah alındı zamanında hepside birer birer çıkmış yada daha çıkacak?

18. 16 Ağustos 2009
  19. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    sigara yasagı varken kahvelerın iş yapacagını düşünmüyorum umarım bız yanılıyoruzdur