Babanın bedduası tutar mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cemrenaz06 tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

3 Mart 2009
    Konu Sahibi : cemrenaz06
  1. cemrenaz06

cemrenaz06 fıstık gibiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar daha öncede yazmıştım alkolik bir babamın olduğunu bu konuyla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadığımızı tedaviler falan denemediğimi şey kalmadı en son annem boşanmak için dava açtı ama biz çok yalvardık ve vazgeçirdik çünkü kümse bakmaz emeklisi falanda yok sokakda kalır yani artık anneme göre babam çekilmez bir insan oldu alkollüyken biz dahil herkese beddualar ediyo ama yemin ederim kendimizi övmek için falan değil bizim gibi evlatlar bulması imkansız bir tane erkek kardeşim var yazık ona yaa annemlerle yaşıyoo oda evli ortada kalıyoo çocuk en son dün babam yine çekilmez hal alınca erkek kardeşim demiş yeter yaa ben artık kaldıramıyorum bu huzursuszluğu baba ya alköllüyken bu eve gelme yada artık bakamıycam sana ben demiş
    yani çocuk da annemde bunalmış durumda hala elinde olan kıymetlerin varkında değil çalışmadığı zaman erkek kardeşim siğarasına kadar alıyoo yemeği vs herşeyi yapolıyoo ama yok bu hiçbir şekilde alkolden vazgeçmiyoo her defasında ağlıyoo sızlıyo bizi kandırıyoo evlenmeden öncede çok çekmiştimm şimdide annem çok üzülüyoo kadın yaa şeker astım türlü dert sahibi oldu ne yapacağımızı bilemiyoruz artık allhım hayırlısını ver yarabbim bizlerde yetiştiriyoruz bilmiyorum yaa çaresiz kalırya insan o noktada,yız hepimiz annem boşansa kimse bakmaz ona bazen bize hiç hak etmediğimiz beddualar ediyo babam için varsa yoksa alkol aranızda bu tür sorunlarla karşılasan oldumu acaba ne yapsak çözemedik :1no2:

2. 3 Mart 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya güzelim düşündüğün şeye bak..adam alkol almış,aklı başında değil,beddua etse ne olur etmese ne olur...herşeyden de korkmayın canım..alkollü alkollü ve aklı başında değilken söylemiş olduğu bir şey de kabul oluyorsa ...................................
    artık istediğiniz gibi doldurun burasını...

4. 3 Mart 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    babanızı bir hastahaneye yatırın. alkol tedavisi görsün. birr arkadaşımın eski eşi yattı. tedavi gördü. alkolden kurtuldu. ikna edin. ve tedavi olsun..............

6. 3 Mart 2009
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım baba bedduasının tutması için haklı bir sebeb olmalı....
    sizin babanızın aklı basında degil....ne dediginide bilmıyor....
    o yüzdende kendinize sıkıntı etmeyın...babanızı tedavı ettırmenın kolayına bakın....
    dahada kötü olmadan...

8. 3 Mart 2009
  9. cemrenaz06

cemrenaz06 fıstık gibiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amatem alkol tedavi merkezi götürdük yatırmadan ayakda tedavi edelim dediler ilaçlar verdiler bu başladı ilaçlara zamanla ilaçların kendisinde alkol etkisi yaptığını uyuşturduğunu gördü bu kezde ilaçların saati gelmeden fazla fazla içmeye başladıı bu da çözüm olmadı yanii :1no2:

10. 3 Mart 2009
  11. necsel

necsel Canım oglusumm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bencede babanızı tedavı ettırmeye bakın
    alkollu olan bır ınsanında bedduasının tutacagını sanmıyorum
    Allah kolaylık versın canım

12. 3 Mart 2009
  13. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haksız ve bilinçsiz olan hiç kimsenin bedduasının tutacağını sanmıyorum... ama sizin de babanıza karşı görevleriniz var tabi ki.. sokağa atmak ta olmaz.. okypete arkadaşımın dediği gibi tedaviye ikna edin...

14. 3 Mart 2009
  15. misssy

misssy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim annemde babamda bana çok beddua eder, çok üzülürüm. öyle cahil insanlarda değiller, işte bu yazıyı okuyunca gözlerim doldu resmen... babamla hayat görüşlerimiz çok farklı ondan kaynaklanıyor, annemde ayrı bi alem çok üzüyorlar beni çok :çok üzgünüm:

16. 3 Mart 2009
  17. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    eskiler derki..
    annenin ahı tutmaz çocuğuna süt verdiğinden dolayı ve anne hassas olduğu için çabuk canı yanar diye..
    ama babanın ahını alma baba ahı tutar derler.....
    bunu babanemlerlerden atalarımızdan çok duymuştum zamanında..
    lakin duruma bakmak lazım..
    baba haksızsa öylesine beddua savuruyorsa yani sen mazlumsan hiç korkma Allah indinde onun ahının karşılığı yoktur.......

birde derlerdi ki bir kişi beddua ettiğinmde o ah yedi kat göre çıkar eğer beddua eden haksızsa kendine döner....

bunun için korkarım ben ah etmekten ah almaktan....

Son düzenleme: 3 Mart 2009
  18. 3 Mart 2009
  19. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    senin derdin beddua olmamalı bu durumda
    babanızı ikna edin götürün hastaneye tedavi olsun