Babanız, Annenize kötü davranıp, size iyi davransa nasıl bir evlat olurdunuz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve denizim2009 tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : denizim2009
  1. denizim2009

denizim2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uzun zamandır nasıl davranacağımı bilemez haldeyim,annemle babam 43 yıllık evli aralarında 10 yaş var ve annem babamın ikinci evliliğiymiş ilki kısa sürmüş annem evlendiğinde daha ondört yaşındaymış sonra babam almanyaya gitmiş annemide bir yıllığına götürmüş kendi onbeş yıl falan kalmış bu arada altı çocuk oluyor,neyse diycem şu ki annem yıllardır şeker hastası ve bu insanı komalık yapan cinsten ileri bir hastalık bu arada şekerden dolayı annecimin gözüde dahil içorganları çok hasar gördü tansiyonu yüksek depresyon ilacı vermiş dr.dokunsan ağlar hergün en az bir kez çok sıradan bir konu konuşurken bile bakarsın ağlıyo o kadar iyi bir annem varki anlatamam çocuklarına kul köle olmuş bu zamana kadar her anne iyidir tabide annem gerçekten tam bir anne lakin gelelim babama gençliğinde annemi o kadar çok dövmüşki üstüne evlenmeye kalkmış hatta biriyle evlenmek istemiş sen git konuş benim gönlüm var kocamın evlenmesine de demiş annemde gitmeyince onun için bile dövmüş varmı böyle bişey,babamın bu kötülükleri tüm akrabalar arasında bilinir kadına çok çektirdi diye halada öyle aslında,parayı pulu elinde tutup herkese dağıtıp ona kuruş verirken gözüne gelir,ona verdiği paranın karşılığında yada hastaneye götürse hemen başına kakar oysa kendisi yirmi yıldır çalışmaz abimler çalıştı ve onu emekli etti daha birçok geliri var ama kendi emeği azdır babam çok anlayışsız eski kafalı annesiz babasız büyümüş biri kendisini hiç umursamayan akrabaları için bile annemin burnundan getirir,hala hasta demez hizmet bekler eziyet eder şimdi durum böyleyken gel görki bana karşı çok iyi davranıyo karşısında en çok duran annemi en çok savunan ben olduğum için fikirlerime önem verir sözümü dinler ama üç gün sonra yine aynı adam,anneme çok kötü davrandığı için bana ne kadar maddi destek sağlasada kızım kızım desede en ufak bişeye koşup gelsede ona çok iyi davranmak içimden gelmiyo bi taraftanda üzülüyorum yinede benim babam diye biraz hoş davransam annem senide kandırdı der,ben evliyim 32 yaşındayım ama anneme ben çok sahip çıktığım için zoruna gider ona yakınlığım çünkü abilerim ikisi arasında ayrım yapmaz o annemizse o da babamız der çıkarlar kendilerine ve anneme yaptıklarını bilselerde onlarda kötü davranamaz annemde beni hep siz ezdiriyosunuz sizden çekinmiyo der neyse çok uzattım size sorum annenize babanız çok kötü davransa size de çok iyi davransa beni seven anneme de iyi davranır deyip mesafemi koyarsınız ne olursa olsun babamdır deyip gözmü yumarsınız

2. 1 Mayıs 2009
  3. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    offfffffffffffffff canımm yaa ok zor
    ama suda var bak kendın demıssın baabn eskı kafalı bırısı yanlıs yapıyor
    sızn yanınızda yanlıs davranıslarda bulunduunda hoop dur baalım bab anneme boyle davranma o sana yıllarca hayat arkadaslıgı yaptı kahrını cektı bunu sen ve abılerın demesı lazım kımın yanında oluyorsa bu olay babana bıldırılmesı lazım
    belkı baban kotu davrandıgının farkında deıl bence kardesler bır araya gelın konusun
    ve tutarlı davranın
    o zman baban sunu dusunur hepsı aynı seyı soyluyo
    hareketlerını kont altına alır
    babana kotu olma kotu davranma senınde onan bır farkın kalmaz canım ama onun yaptıgının yanlıs oldugunu bıldırın ız boyle davranırsanaız annenızın yanınnda oldugunuzu hısseder bıraz daha dıkkatlı davranır

4. 1 Mayıs 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ben babamı sevemezdim..annemide yanıma alırdım
    ayrıca biraz da tavır koymak lazım

6. 1 Mayıs 2009
  7. dilenciii

dilenciii az zaman kaldı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eğer sırf BANA iyi davrandığı için seveceksem bu biraz bencillik olmazmıydı?

olması gerekeni yapman maküldür baban sonuçta.

ama annenin de dediği gibi ezdirmeyin onu. hele de bunca hastalığı varken...

8. 1 Mayıs 2009
  9. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yazdıklarınızı okurken içim acıdı anneler gerçekten bir melek benim babamda anneme çok çektirdi yazdıklarınızla hemen hemen aynı bu yüzden babam beni ne kadar severse sevsin ben çok sogugum.sırf anneme yaptıgı eziyetlerden dolayı hiç affedemiyorum.yinede babam görüşmüyorum degil ama mesafeli davranırım.annenize çok geçmiş olsun.

10. 1 Mayıs 2009
  11. annenize gerçekten çok üzüldüm.benim annem de şeker hastası.neler yaptığını bilirim,bizde kalbe vurdu ve şu an nerdeyse çalışmıyo kalbi.babana gelince,annene yaptıkları affedilir şeyler değil.ancak annenin eşi ama senin baban o.sen yine de onu her fırsatta uyarmayı bırakma.ama babana sakın kötü davranma.annene elinden geldikçe destek ver mutlaka.çok zor inanılmaz zor bi durum ama babanı da üzme.üzerinde çok emeği vardır mutlaka.babana şunu hatırlat,bıu dünya ölümlü.yarın Allah gecinden versin,annene bişey olsa hiç mi vicdan azabı çekmicek.bu kadar kötü davranan birinin çekiceğini de sanmam ama sen elinden geleni yap canım.Allah kolaylık versin

12. 1 Mayıs 2009
  13. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hiç de sevmesdim doğrusu,anneme kötülük yapan babam da olsa kaçacak delik arasın kendisine:eek:klava:

14. 2 Mayıs 2009
  15. EU1

EU1 Guest

ben senın yerınde olsam; babama anneme ıyı dvrandıgı surece ıy davranırdım
    hele senın konumunda annen bu kdr hastayken bu kacınılmaz..

16. 8 Mayıs 2009
  17. elif32

elif32 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    annemlerdeydim yeni geldim kızlar bi görseniz ne zaman gitsem küsler konuşmazlar annem iyice stres olur tabi aynı evin içinde küs küs diye,tayinimizin çıktığını alıştırarak söyledim anneme çok üzüldü ama belli etmedi sadece burda benim tek dayanağım sendin sende gidiyon napcam ben şimdi diye ağladı biraz,anne 5 seneye kadar dönecez dedim benim o kadar günüm varmıki kızım dedi içim parçalandı canım annem anne olmadan hiç bilememişim bende kıymetini

18. 9 Mayıs 2009
  19. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    ımkanınız varsa anneninizi yanınıza alın derim. Babam böyle bir adam olsa asla sevmez, iyi davranmazdım. Anne gibisi varmı hayatta.