Babası gitti, Kızı geldi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ezelim-2008 tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ezelim-2008
  1. ezelim-2008

ezelim-2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    artık çok bunaldım arkadaşlar dayanamıyorum;
    benim eşim benden önce evlenmiş ayrılmış ama benim ilk evliliğim, eşimin ilk eşinden bir kızı bir oğlu var eşim benim ile evlenmeden bu çocuklar hiç piyasada yoktu ben ne zaman evlendim eşimin çocukları ortaya çıktı aramalar sormalar hafta sonu gelip kalmalar kabul ettim bir baba evladından vazgeçemez diye ama öyle değilmiş hesaplar
    biz evlendik tam yuva kurduk artık rahata erdik derken kayınbabam çıktı geldi 3 gün kalacam dedi 7 ay kaldı tam ondan kurtuldum rahat bi nefes alacam derken eşimin kızı annesinin yanında problem çıkarmış bizim yanımıza yerleşti kabul ettim cahil dedim düzelir dedim 1,5 aydır yanımızda ama inanın dayanılır gibi değil ben kendim övey anne yanında büyüdüğüm için ona abla gibi yaklaşıyorum ama beni çıldırtıyor yapma dediğim herşeyi yapıyor babasına söylüyorum babası kızıyor bağırıyor bu seferde üzülüyorum ama inanın dayanamıyorum artık çok bunaldım ne yapacağımı bilmiyorum

2. 11 Mayıs 2009
  3. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım sabret eğer eşinle mutluysan problemin yoksa gamsız ol duyma görme
    kızlar babalarını kıskanırlar belkide bilinçli yapıyordur seni sinirlendirmek için olamazmı

4. 11 Mayıs 2009
  5. yanii neticede eşinizin babası gelmiş kalmış ama gitmiş..
    ama ama eşinizin kızı üstelik anne baba ayrı olduğu için problemli. ona kızmadan arkadaşça yaklaşsanız belki ona faydanız olabilir. biraz sabır biraz emek .. neticesi güzel olacaktır..sengözlerimebaksanab

6. 11 Mayıs 2009
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Güzelim sen evlenmeden önce eşinin daha önce evli olduğunu, çocuklarının olduğunu bilmiyormuydun? Eğer eşin senden bunu gizlemişse kötü, ama yok sen bunu biliyorduysan malesef bunlara katlanacaksın.
    Evlatlarını tabiki atamaz, eminimki eşinin kızının sorunu boşanmış ailelerin çocuklarının sorunundan kaynaklanıyor. Ben çocuğa kusur bulmuyorum. Heleki sizin onu babasına söylemeniz ve bunun sonucunda babadan azar işitmek çocuğu size yaklaştırmaz aksine uzaklaştırır ve sizin inadınıza yapar her şeyi. Öncelikle bu tavrınızdan vazgeçin derim. Sizi hemen kabullenmesini beklemeyin, bu uzun süre alabilir ve sizin bu sırada çok sabırlı olmanız lazım.
    Eşinizin babasına gelince, bence babadır tabiki oğlunun evine gelebilir, kalmasınıda yadırgamadım, kalabilir.
    Evlendik diye eşlerimizin ailelerini silmesini bekleyemeyiz değil mi? 7 ay uzun gibi gözükebilir ama bence bir baba evladının evinde 7 ayda olsa kalabilir. Benim kayınvalidem 10 dakika mesafede oturur bana, ama her yılın en az 6 ayı bende kalır.
    Öncelikle size tavsiyem, sakinleşin, babasına bir şey diyemem ama çocuk için lütfen biraz sabırlı olun, bırakın sizi kabullensin, onu şikayet etmeyin, sizin şikayetinizle azar işitmesin. Kendinizde üvey anne elinde büyümüşsünüz, kendi gençliğinizi hatırlayın.
    Evet belki sizin için zor bir süreç olacak ama inanın siz pes ederseniz daha kötü günler sizi bekliyor olabilir.
    Size Rabbimden bütün bunlara dayanacak güç vermesini temenni ediyorum.

8. 11 Mayıs 2009
  9. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    mıne arkadasımın da dedıgı gıbı bence de kızı belkıde bılerek yapıyordur senı kıskanıyor olabılır ama oyle bıle olsa hatasını anlayacaktır bencede bıraz sabret wwe dayan cnm bu donem emınımkı kolay olmayacaktır ama ıdare etmen gerek allah sana sabır wersın cnm ...............

10. 11 Mayıs 2009
  11. Siblrya

Siblrya Don´t worry, be happy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bence kendi kizina nasil davranacaksan öyle davran !! Annesiyle tartisip size gelmeyi göze aldigina göre üvey anneyide kabullendi demektir yoksa Babaannesigile gidebilirdi?! Bence herkesin kendine ait hayati olmali nekadar zor olsada!!

12. 11 Mayıs 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    çok zor bir durum gerçekten...
    annesi babası ayrılan her çocuk,bu durumu hemencecik kabullenemez,
    hala ;acaba annem ve babam tekrar birleşirmi diye aklından geçirir sanırım,
    hırçınlıkları,şimarıklıkları sizi yıldırmak içindir kesinlikle...
    biraz sabır arkadaşım,sonuçta siz de o şartlarda büyümüş bir bayansınız,
    en azından kızınızın psikolojisini anlayabilirsiniz...
    çok güzel abla olarak yaklaşmanız bence sabırla devam edin,
    sonuç güzel olacaktır eminim,
    ama kendinizi ve evliliğinizi yıpratmadan devam edin...
    Allah yardımcınız olsun...
    sevgiler...

14. 11 Mayıs 2009
  15. ezelim-2008

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    babaanne yok banada gelmeye mecbur oldu inan beni kabullendiğinden değil

16. 11 Mayıs 2009
  17. ezelim-2008

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annes daha önceden evlenmiş sadece yapmak istediği beni yıldırım baba tekrar bunu annenin yanına göndersin ama annesi kabul etmiyor artık kızını

18. 11 Mayıs 2009
  19. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Çocukları yoktu derken bilmiyor muydunuz yoksa annesinde kalacaklarını mı biliyordunuz?
    Boşanmış ailelerin çocukları genelde agresif olur. kendi anne babalarına da çektirirler. Bir psikologdan yardım alsanız. kendiniz de bilgi alsanız nasıl davranacağınızı en azından bilebilirsiniz. Babasına şikayet etmenizi doğru bulmuyorum. O zaman azar işittikçe daha çok inadına gider.