Babası kucağına alınca sakinleşip mışıl mışıl uyuyan bebekleriniz var mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve KuzeyinGelini tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : KuzeyinGelini
  1. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar, 75 günlük anneyim ve zaman zaman oğlum ağladıkça ona bakamıyormuşum, bebek bakmayı beceremiyormuşum hissine kapılıp sinirleniyorum kendime.
    sallıyorum, emziriyorum, altını temizliyorum yine susmuyorsa babası alıyor ve hiçbirşey olmamış gibi gülüyor yaa Allah'ım çıldırmak elde değil...
    gece 1'e kadar ne yaptıysam uyutamıyorsam babasının kucağına gitmesinin daha 60. saniyesinde uykuya dalması beni delirtiyor...
    mesela pazarları... her sabah 7de uyanan bebeğimle salona geçip ilgileniyorum ve hep mızmız oluyor, babası uyanıp ayağında sallamasıyla derin uykuya dalıyor, bugün 4 saat uyuttu eşim, ben de uyudum :)
    bu durum BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ gibi oluyor.
    var mı benim gibi olanınız?

2. 18 Ekim 2010
  3. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım senin daha küçükbebeğin benimki 10 aylık bazen bende huysuzlanıyo ağlıyo uyumak istemiyo ama babası kucağına alıp piş pişliyo hemen uyuyo mesela az önce babası uyttu yatağına koydu bizler ister istemez geriliyoruz çocukta bunu hissediyo ondan uyumuyo biraz daha sakin olsak ama elimizde değil ben 19 haftalıkta hamileyimhormonlarım altüst oldu çocukta haklı uyumuyo ben gerilince

4. 18 Ekim 2010
  5. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    :))) benimki de bayılır babasına, hatta dedesine. Erkekleri çok seviyor, sakin sakin oluyor kucaklarında

6. 18 Ekim 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bence bu rahatlığın kıymetini bil.Nice anneler var çocuğu zır zır ağlayıp 5 dak kimseye bırakamayan kendinden başka kimsede sakinleşmeyen.
    Benim kızım 20 aylık hala babaya çok bağlı aralarında bi aşk var ve bu benim işime çok yarıyor.

8. 18 Ekim 2010
  9. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel işte......... sende duruyor deyip eşine veriver..vereliniortak

10. 18 Ekim 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benimkiside 70 gün oldu bugün,aynı anlattığın gibi vallaa...ben artık bitiyorum babamız hemen alıyor kucağına,hemen sakinleşip önce gülücükler saçıyor sonrada uykuya dalıyor,babamızda bu halinden çok mutlu..
    eşimin mesai saatleri biraz farklı,polis olduğu için,bazen gececi olduğunda sabah geliyor işten çok uykusu olduğu halde önce oğlunu uyutuyor birlikte bizim yatakta keyif yapıyorlar,uzun süre uyuyor onunla,eşimin olmadığı zamanlar ben yatağımıza yatıyorum benimle orada yatmıyor :)benim sürekli kucağımda olmak istiyor ama onunla yatakta çok güzel konuşup oynuyor..
    bende çoğunlukla al oğlunu diyorum,o da bazen hadi yine iyisin bana kitledin oğlanı sen yat uyu diyor :KK70:
    Bu durum benim çok hoşuma gidiyor,ben yorulduğumda onun durduğu,oynamaktan hoşlandığı birinin olması süper gerçekten,ama bazen ondada huysuzluk yapıyor,ben aldığımda susuyor hemen;bu da süper bi duygu..

12. 18 Ekim 2010
  13. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu durum tabiki rahatlık bana ama eşim 8de işe gidip 11den önce gelmiyor.
    böylece çok bunalıyorum.
    pazar günlerini iple çekiyorum...

14. 18 Ekim 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ah ne guzel,esimin kolu bebegim 1.5 aylikken kirildi,ne kucagina alabiliyor ne de yardim edebiliyordu.Nasil bunaldigimi bir ben bilirim,birisi azcik alsa da uyusam diye deliriyodum,geriliyodum bebegime de yansiyordu o da huysuzlaniyordu tabii,Allahtan annem geldi o donem rahat ettim.Hala kucaginda fazla tutamiyor esim kolu agriyor,ancak 5 dk o da ben verip ben alirsam kucagindan,kiymetini bil hafta sonu da olsa olsun hic babasinda durmasa o da olmayacak.

16. 18 Ekim 2010
  17. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda bugün 33 günlük oldu bende yeni anneyim benim kızımda babacı babası oldumu ağlamıyor uyor ama babası olmadımı ağlıyor babası gelince kucağına alıyor sürekli babası seyrediyor tabi babasıda onla ilgilenmeyi çok seviyor alıyor ayağına sallıyor kucağında çok büyük bir aşk var aralarında
    artık bizim aşkımız bitti kızıyla aşkı başladı

18. 18 Ekim 2010
  19. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bızımkıde tam tersı aksam ısten gelınce babası alıyo ılk önce dudağını büzüyo 72 gunluk baya baya bana bakıyo babası kızmıyo deyıl bazen dalga gecıyo esım bazen bak kızım mama geldı dıye ama ben bu konuda mütevazi olamıcam cunki uyanmasından bıle gazının bırıktığını anlıyorum her uyandığında sırtına masaj yapıyorum onun ıcın her yöntemın en ıysını bulmayaa calısıyorum ( 2 saatlık uykuyla zombı gıbı gezıyorum gecen gun ılk defa hafta sonu esım azcık uyu ben bakım dedı sallıyo bızımkı seriyye bağladı esımın elı ayana karıstı bende ses cıkarmıyorum benı durtuyo askım kalk bişy oldu sanırım baktım besığıne sırf rol gunaydın annecım dedım gulucuk attım bır tebbessum attı esım yuh kızım ya bu babaya yapılırmı dıye sitemlendızemuszemus