babasımı çocuk oğlumu karar veremedim

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve zehracaa tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : zehracaa
  1. zehracaa

zehracaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bana bir çözüm bulun kızlar, ben şimdi ne yapayım! konuştum anlamadı, kavga ettim anlamadı işi gücü oğlumun terbiyesini bozmak. kocamdan bahsediyorum ben bu adamla nasıl çocuk büyütücem bilmiyorum.babanın görevi bu mudur? kızdığımı bildiği halde çocuğa küfür ettiriyor.yavrum anlamını bilmiyo bile,herkes gülüyo diye söylüyo.şimdi ise öğrendi ve birşeye kızınca tekrarlıyo bu lafları.eşim hoşuma gidiyo ya diyo küçük çocuğun küfür etmesi, oyuncakmı bu! :kızgın: söylemekten yoruldum artık.bu çocuğun okul hayatı olacak, arkadaş çevresi olacak ,şimdi güldüğün şeyler yarın üzüleceksin diye ama nerde benim kocamda bunu anlayacak kafa:eek:klava: çocuğum anladı ayıp diye ama kocam anlamadı. komşunun oğlu değilki çocuğumdan uzak tutayım her akşam yanında. ben şimdi bu adamı ne yapayım ya!mafoldumben

2. 26 Ağustos 2009
  3. tubaolcy

tubaolcy Ömre Bedel.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    gerçekten işiniz zor!!bazı babalar çocuklarının özellikle erkek çocuklarının küfretmesinden zevk alıyor,herhangi bi zararının olabilecegini düşünmeden,çocuktur ne olacak anlayışı..kavga yollu degilde her defasında büyük bi sabırla konuşmanız gerek bence..vazgecene kadar...kolay gelsin işiniz çok zor gerçekten..

4. 26 Ağustos 2009
  5. zehracaa

zehracaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    her yolu denedim canım olmadı tamam diyo ama birkaç gün sonra yine çocuğu kenara çekip( bunu napıcan oğlum, şu adama bi küfür et) diye başlıyo. şaşırdım kaldım.sonunda kocayı boşıycam olup bitecek.Çok üzgünüm çoook

6. 26 Ağustos 2009
  7. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    yaa kızmayın ama benimde çok hoşuma gidiyo
    tamam çok kötü bişey öğretilmemesi gerek ama çok tatlı oluyolar yaa

8. 26 Ağustos 2009
  9. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    bence babadan vazgeçip ,oğlunuza gerekirse günde 10 kere ,güzelce ,bak oğlum babanın sana öğrettikleri çok kötü sözler sen bunu söylememelisin vs tarzında konuşun ama sürekli tekrarlayın ..söylediği zaman da kızın ve yine yineleyin bunları tekrarlamamasını.. sanırım eşinizin kavrayamadığı ,oğlunuz daha da erken kavrayacaktır... kolay gelsin...

10. 26 Ağustos 2009
  11. burcudemir

burcudemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ay çok garip yaa... ilk defa duyuyorum bunu, sokaktaki çocuklardan öğrenirler genelde, ama siz de bu işi baba yapıyor ha. ilginç valla, allah sabır versin size.

12. 26 Ağustos 2009
  13. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kocanızın Ağzına Biber falan sürün.
    Başka türlü Akllanmıcak zira.

Ne anlarlarki el kadar bebeye sövdürünce
    Yada size sövünce

Hastalıklı beyinler..Enteresan

14. 26 Ağustos 2009
  15. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    Söylediği anda utandırıp, kızıp aşağılamamak önemli. Aşırı tepki verdiğinizde çocuğun daha çok ilgisini çeken bir şeye dönüşebiliyor. Bunun yerine başlangıçta duymazlıktan gelmek gerekir. Tekrar ederse onunla baş başa olabileceğiniz bir ortamda bunu konuşabilirsiniz. Kelimenin anlamını bilip bilmediğini sorabilirsiniz. Bu kelimeyi bir kızgınlığa karşılık olarak kullandığını düşündüğünüzü kızgınlığını başka hangi kelime ile ifade edebileceğini konuşabilirsiniz. Siz sinirlendiğiniz zaman bunu nasıl ifade ettiğinizi anlatabilirsiniz. Onun da isterse bu yolu deneyebileceğini söyleyebilirsiniz.

Söylediği şeyin etrafındaki kişileri güldüren ya da öfkelendiren bir şey olmadığını düşündüğünde genellikle bu kelime çocuğun sözcük dağarcığına kalıcı olarak yerleşmeyecektir. Ancak çok tepki verdiğinizde böyle bir risk vardır.
    alıntıdır....

16. 26 Ağustos 2009
  17. zehracaa

zehracaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    oğlumlada sürekli konuşuyorum bazen yanıma koşarak geliyo ve anne babam bana söyletiyo diyo. sen deme oğlum ayıp de diyorum ve babasına ayıp diyo... o an susuyo ama sonrasında yine başlıyo. telaffuz edememesi komik geliyo arkadaşlarınada anlatıyomuş.oğlum şöyle dedi böyle dedi diye. çocuğumu kahve köşelerinde muhabbet konusu yaptı anlayacağın. çocuğumdaki zeka birazda babasında olsa çok şey değişecek mafoldumben

18. 26 Ağustos 2009
  19. zehracaa

zehracaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    duyda inanma derlerya benim sorunum o türden. koca bebekle uğraşmak oğlumla uğraşmaktan çok daha zor.ne yazık ki olan kendine olacak. yarın birgün okuldan şikayete kendisine gelecekler yüzü kızaracakmı merak ediyorum. inşallah o günlere kalmadan hallederim:Saruboceq: