babaya siddet

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve burcu77 tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : burcu77
  1. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oglum 19 aylik. elimizden geldigi kadar sabrimizin cercevesinde sefkatle büyütmeye calistik ama artik kontrolden cikti. Bizde sabrimizin sonundayiz. Mutlu yuvamiz darmadagin oldu. Bana cok yapmiyor ama özellikle babasina oynarlarken bir an yüzünü tirmikliyor. Esimde artik herhafta basi ise yüzü gözü yara icinde gitmekten bikti. ne yapacagimizi sasirdik.Sabir kalmadi. bir an yerinden durmuyor. atom karinca gibi. cok da istahsiz.yemek yedirmek de iskence kendi yememizde. sofra ve yemek zevkimiz kalmadi. daha bir mafoldumbeniki dakika gecmeden sandalyeden kalkmak istiyor. baglamakda nafile. aciyor kilidi. bu durumda olanlar var mi? benim cocugum sorunlu mu onu ögrenmek istedim. cok kötü bunalimdayim- simdiden tesekkürler
    mafoldumben

2. 18 Nisan 2010
  3. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    valla okur okumaz aklıma hiperaktivite geldi
    çocuk psikoloğuna götürmeyi deneyebilirsiniz
    ilerde daha ciddi sorunlar oluşmaması için

Allah kolaylık versin

4. 18 Nisan 2010
  5. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    anlattıklarınızdan yola çokarak hiperaktif gibi geldi bana allah yardımcınız olsun bence çocuk psikoloğuna götürün derim benim oğlumda bizi ısırıyo çok zor yaramaz çocukla başa çıkmak

6. 1 Eylül 2010
  7. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda yanısını yapıyor yüzümüz gözümüz yara içinde valla bıktık artık ama dr. hiperaktif değil diyor halamızda piskolok oda değil dedi ilgisini dağıtmak işe yarıyor birde o tam saldırırken seni çok seviyorum diye sarılıyorum bazen izşe yarıyor seni çok iyi anlıyorum çok zor çok

8. 26 Eylül 2010
  9. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bağlamak derken? lafın gelişi sanırım?

10. 26 Eylül 2010
  11. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım mama sandalyelerinin emniyet kilidi varya ondan bahsediyor sanırım

bencede hiç vakit kaybetmeden çocuk psikoloğuna götürün
    ne kadar erken teşhis o kadar kolay tedavi

bu işin bide okul dönemi var
    ona göre elinizi çabuk tutun

12. 26 Eylül 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bebek ergenliği diye birşey var sanırım onu yaşıyorsunuz.

birde karakter meselesi bazı bebekler sinirli bir yapıda olabiliyor.

bir çocuk dr. ile görüşün. onu biraz daha rahatlatacak besinler takviyeler yapılabilir belkide.

tüm gün evde kapalı kalıyor ise o yüzden yapabilir.

14. 26 Eylül 2010
  15. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pardon ya aklıma gelmedi hiç ondan bahsediyordur tabiki ..

bencede psikoloğa götürmek en iyi çözüm hiperaktivite fln olabilir size de yazık yemek problemide var sanırım çok zor bi durum olduğunu yeğenimden biliyorum iştah acıcılar vitaminler hiç biri işe yaramıyor ve çocuk o enerjiyi nerden buluyor bilmiyorum 1 saniye yerinde durmuyor bizimki 3 yaşında biraz biraz düzelmeye başladı son 1-2 aydır kreşe gitmesiyle birlikte allah yardımcınız olsun

16. 26 Eylül 2010
  17. madre

madre ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lütfen kinderpsychologischer Tests yaptirin.ne kadar erken teshis o kadar ilerleme kaydedersiniz.bu gibi gelisim bozukluklarinda erken tani cok önemli!

18. 26 Eylül 2010
  19. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.470
    Ödül Puanları:
    238
    Daha 19 aylık çok erken bu düşüncelere kapılmak için. Babaya şiddet demişsiniz bende daha büyük bir çocuk sanmıştım. Daha bebek, 2 yaş sendromu olabilir. 2 yaşından sonra da şikayetleriniz devam ederse dr a gidin bence. Aynıydı oğlum, 4 yaşında hala aynı babası veya ben zaman zaman yüzümüzde gözümüzde tırmıkla dolanıyoruz. Dr a gidiyoruz kreşe de başladı özel eğitim de aldırıyorum. Ama yine hırçın yine ağlak yine sinirli 4 yıldır bizde darmadağın olduk tek çaresi sabırlı olmak. Bize de hiperaktivite teşhisi kondu 2 yaş dememin nedeni bu tür teşhisleri 2 yaşından sonra konmaya başlıyor. Otizmin teşhisi yıllar alıyor. Ben de geçecek diye bekliyorum, çok üzülüyorum sürekli dua ediyorum. Allah size de sabır versin. Bol bol gezdirin yaşıtları ile bir araya getirmeye çalıştırın, Tv den pc den uzak tutmaya gayret edin. Sosyalleştirin. Dr lar hep bunları söylüyor.