Babe çatlak kremi

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve qzhr tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

10 Mart 2012
    Konu Sahibi : qzhr
  1. qzhr

qzhr Hoş Geldİn MeleğiM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buqün netten araştırdım, hatta bir eczaneyi bile aradım, oradaki bir bayan arkadaş kullanmış, çok memnun kalmış. Tavsiye etti, fakat ürünü satabilmek için mi yoksa gerçekten memnun kalmış mı? bilemiyorum. Aranızda babe çatlak kremi deneyen varmı arkadaşlar. Her bayan qibi benimde kabusum oldu bu çatlaklar. Gün be qün artıyor kocaman oluyor qözümde. Nasıl giderebilcez bunu yokmu bir çözümü hep birikte bir çözüm bulup, deneyelim burda paylaşalım lütfen :KK50:
    :2: kendimi çok çaresiz hisseder oldum, psikolojim bozuldu sanırım...
  2. 10 Mart 2012
  3. aurian

aurian Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben çatlak kremi kullanan biri olarak hiç işe yaramadığını söyleyebilirim. baya gerdi beni. şimdi bir formül kullanıyorum işe yaradı bende

tarif

jojoba yağı
    kakao yağı
    fındıkyağı
    badem yağı
    kayısı yağı
    menekşe yağı
    gliserin

hepsinden aynı miktarda karıştırıp çatlak bölgeye çimdikleyerek kan dolaşımını artırıp masaj yaparak iyice yedirlecek
    ertesigünü banyo yaparken o bölgeleri ovarak temizliyorsun daha sonra nemlendirici kullanıyorsun

bende bildim bileli dizlerimde kalçamda çatlakvardı doğmdan sonrada göğüslerim çatlaklar oluşmuştu. çokkötüydü

bu formülü kullandıktan sonra göğüslerimde çok dikkatli bakınca belli oluyor dizlerim kalçamda biraz daha belli günden güne daha iyi oluyor tavsiye ederim
    bütün yağları karıştırdığında oda parfümüne benze bir koku oluyor rahatsız edici değil
  4. 12 Mart 2012
  5. qzhr

qzhr Hoş Geldİn MeleğiM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saydığın malzemeleri nerede bulabilirim. nasıl oluo açıklabilirmisin karışımı nasıl hazırlıyorsun günde kaç defa uyguluyorsun. çok korkuyorum ben bu çatlaklardan doğumumdan sonra harita gibi olucak eminim :KK43:
    bilgin için çokkkkkkkk teşekkür ederim konuyu açarsan hemen deniyeceğim. canım çokk sağol.
  6. 21 Mart 2012
  7. aurian

aurian Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben aktardan aldım eczanede de bulabilirsin sanırım
    hepsinden aynı miktarda kullanıyorsun
    benim uygulamam şöyle

önce banyo ile iyice kendimi keseliyorum ondan sonra banyodan sonra tüm karışımdan bir çay kaşığı koyup iyice karıştırıyorum çatlakların olduğu yere çimdikleyerek masaj yaparak iyice yediriyorum ertesi günü banyoda bulaşık süngerinin yeşil kısmıyla keseliyorum bunu 3-4 gün arayla yaptım dizlerimdeki çatlaklar beyazdan ten rengime döndü göğsümdeki çatlaklar baya azaldı hatta dikkatlli bakınca belli olmuyor göğüslerim küçüktü emzirme döneminde baya büyümüştü ozaman hergün yağlamak aklıma gelmemişti sönünce çokkötü gözüküyordu şimdi baya düzeldi.

göğüslerimi de çatlakları iyice düzeltince tunusbaklası ile yukarı kaldırıcam :)

bu tariflerden önce baya krem jel kullandım ama işe yaramadı bitkisel çözüm olarak aradım bu tarifi gördüm bide bunu deneyeyim dedim işe yaradı
  8. 7 Mayıs 2012
  9. koraykey

koraykey Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben şu an 6,5 aylık hamileyim ve 3 ayllıktan itibaren babe çatlak kremi kullanıyorum
    şimdiye kadar bi çatlama oluşmadı
    zaten eczacı kızda çok tavsiye etmişti
    3 kutu almıştım yaklaşık 2 kutusu bitti
    umarım işe yarar
  10. 9 Mayıs 2012
  11. tugcebasaran

tugcebasaran Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bella B çok iyi kızlar, saydığınız yağların hepsi bir arada ve organik halleri ile. Bence bir bakın... Bella B | Tummy Honey Butter
  12. 22 Mayıs 2012
  13. nefertiti_86

nefertiti_86 Allah nazarlardan korusun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 7,5 aylık hamileyim, bu zamana kadar aktardan aldığım karışım yağı kullandım ve moralini bozmak şstemem ama 7. aydan sonra çatlamaya başladım :KK43:( şuan karnımın alt tarafı pembiş oldu. eşime dedi eczaneye bak bari daha fazla çatlatmayalım. babe çatlak kremi varmış masaj aletiylen birlikte 95 tl. ama ben emin olamadım gerçekten işe yarar mı diye. bide bi yerde paraben içerdiği söylendi. bebeğe zararı var mıdır acaba ? sen ne düşünüyorsun bu konuda ? içeriğinde paraben olduğu yazıyor mu?
  14. 8 Ağustos 2012
  15. koraykey

koraykey Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    kızlar doğuma çok az bir zamnım kaldı 10 gün belkide yok
    mayıs ayında babe çatlak kremi kullandığımı yazmıştım
    bende gerçekten çok işe yaradı 1 tane bile çatlak oluşmadı
    ama çok dikkatli kulandım sabah ve akşam bolca sürdüm 4 kutu bitirdim
    kullanmak isteynlere tavsiye ederim
    ayrıca içeriğinde paraben,alcol,falanda yok
  16. 28 Ağustos 2012
  17. nazlikizz

nazlikizz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bunların hepsının karısım halı talya çilt çatlagını önleyıcı bitkısel yagda var bende hamıleyım ve bunu kullanıyorum ınsallah işe yarar...
  18. 28 Ağustos 2012
  19. perii_perii

perii_perii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    malesef ben zamanında kullanmıştım ama hiç bi sonuç alamadım boşuna alma derim.. :KK17: