baby yağı yüze sürülürmü zararı varmıdır?

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve LySsaaa tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : LySsaaa
  1. LySsaaa

LySsaaa Guest

mrb ben arkadaşımın önerisi üzerine baby yagı aldım johnsons baby oil o yüzünü nemlendirdikten sonra pudralayıp bu yagdan sürüyomuş çok güzel durdugunu ve canlılık kazandırdıgını söyledi gerçektende öyle özellikle gece yaptıgında harika duruyodu bende bunun üzerine aldım ama denemeye cesaret edemiyorum leke felan bırakırmı zararı olurmu yüzüme benneyaptımkisonuçta vucut için ....

2. 28 Mayıs 2010
  3. lfbrls

lfbrls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Zannetmiyorum leke filan yapacağını, ne de olsa bebek cildine sürülen bir şey... Ben de bazen duştan çıkınca sürerim...

4. 28 Mayıs 2010
  5. havingzl

havingzl mutlu yarınlar... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    bildiğim kadarıyla sorun yaratmıyor deneyebilirsin

6. 29 Mayıs 2010
  7. rebele

rebele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Leke bırakmayabilir ama bu yapmak istediğin işlemler cildinin doğal yağ dengesini bozabilir. Pudranın solunması akciğerlerde kist yapabiliyor, ayrıca gözenekleri tıkıyor. Sivilce kurutmak için pudrayı sürüp ardından yüze yağ sürmek çok dengesizce bir bakım gibi görünüyor. Arkadaşının cildiyle aynı türden bir cilde sahip olsan, leke yapmasa bile uzun dönem içinde zararının faydasından daha çok olması ihtimaline karşı denemeni tavsiye etmem. Sivilce derinin altındaki yağ salgı bezlerinin tıkanıp iltihaplanması nedeniyle oluşuyor. Yapılması gereken onları cilde hasar vermeden temizleyip, nemlendirmek.

8. 29 Mayıs 2010
  9. deniz...

deniz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benim cildim çok kurudur yüzüme nemlendirici sümezsem pul pul dökülüyo ve geriyo kremim bitmiş südüm ve çene bölgem sivilcelendi ufak ufak l ve alnımın ortasından kacaman bi sivilce çıktı deneyimim anlattım sen bilirsin canım

10. 1 Haziran 2010
  11. LySsaaa

LySsaaa Guest

tşk eDerim hepiNize ayrı ayrı kızLar kuLLanıCam inŞ Bişey oLmazbayanssulusmile

12. 1 Haziran 2010
  13. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bence çok mantıklı değil. Bir kere pudra gözenekleri tıkayan birşey zaten. Altta nemlendirici, ortada pudra, üstte bebe yağı. Hamur gibi bir katman olacak cildin üstünde. Yağış yapış olur.
    Ki zaten bebe yağı yüz cildi için fazla yağlı. Kuru ciltler için vücuda sürülebilir de yüz onu kaldırmaz.