Bacak aramda ki agri dayanilmaz oldu yardim edin lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysun81 tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : aysun81
  1. aysun81

aysun81 Guest

Merhaba kizlar,
    32. Haftamdayim ve yaklasik 2 aydir bacak aramin sol tarafinda bi agri var. Sanki bicak batiyormus gibi hissediyorum.Özellikle oturup kalkarken ve giyinirken daha da siddetli hissediyorum. Doktorum bunun normal oldugunu söyledi fakat bu sabah kalktigimdan beri agrim o kadar siddetli ki yürürken bile cok canim yaniyor. Bacaklarimi her kipirdattigimda bicak gibi batiyor.
    Bu agriyi yasayan arkadaslar lütfen tecrübelerini benimle paylasin. Ya sizin doktorunuz bu konuda ne söylüyor? Bu erken dogum belirtisi olabilir mi?

2. 18 Aralık 2008
  3. Elis

Elis Guest

ben doktorun ne derse desin ,yinede dinlenmeni ,yatmani tavsiye ediyorum....

icinide ferah tut,baktin olmadi bi baska doktorada gorun canim.......
    saglikli mutlu dogum dilerim,,,,,,,,a.s.

4. 18 Aralık 2008
  5. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumdayım
    senin bir tarafınmış
    benim ağrım iki taraflı bir aydır sürüyor
    yürümemi bile engelliyor
    erken doğum riski mi bilmiyorum canım

6. 18 Aralık 2008
  7. vidi

vidi SMYRNA(hülya) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım yaklaşık 1,5 aydır şiddetli bir şekilde bende de var aynı ağrı.sanki bacak arama bi demir sokup açıyorlarmış gibi oluyor oturup kalkarken,yürürken.doktoruma anlattığımda hemen muayne etti ve herşeyin yolunda olduğunu bu tip şikayetlerin görülebileceğini söyled.ama mutlaka istirahat etmelisin başka çözümü yok dedi.egzersiz falan yapayımmı diye sordum hayır ağrıların olduğu sürece uzun yürüyüşmve egzersiz yapma dedi.yaklaşık 25 gündür evdeyim işe falan gitmiyorum ve ağrılarım azaldı.ama dışarıya çıkıpta çok yürürsem hemen tekrarlıyor
    tekrar geçmiş olsun canım

8. 18 Aralık 2008
  9. vidi

vidi SMYRNA(hülya) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    aysun bu arada sende şubat annesi olacaksın dimi? 2009 şubat anneleri topiğine niye hiç uğramıon bakiimm,aynı haftalarda olunca şikaytlerimizde benzer şeyler oluyor o yüzden diyorum,daha faydalı olur oradanda paylaşman

10. 19 Aralık 2008
  11. aysun81

aysun81 Guest

Paylastigin icin tesekkür ederim canim. Subat annelerine ugruyorum ama haklisin pek katilimci degilim sanirim okumakla yetiniyorum.

12. 19 Aralık 2008
  13. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynısı bende de var normal yani doktorun haklı..b vitamini eksikliğide ağrıyı biraz artırıyormuş eti biraz fazla tüket...benimde uzun zamandır var birkeresinde iki gün öyle acıdıki resmen çığlık atarak ayağa kalkıyordum.dinlendim geçti.birazdaha sıkıcaz artık dişimizi...

14. 19 Aralık 2008
  15. siribron48

siribron48 ACIBADEM SEKERİM:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm gusel anne adayları...
    ben sızler kaar hamiş deilim henuz ama iş arkadaslarım dan duyduum kadarıyla;30lu haftalardan sonra bu bacak arasındakı agrılar bebişler baş aşağı donuomus ya kafaları rahım agzına gecıomus yanı o kafası bebişin annenın bacak arasına baskı yapıomuş,belkı sızınkıde ole bişi olabılır ...banada ılerıde oturup kalkamıcaksın hatta apışarak falan yuruceksın bu agrıdan bıle dedıler...Allah sag salım meleklerınıze kavustursun....Analık zormus ınsanın anlaması için illahi doğurması gerekmıo hamiş kalmak bıle yetıo sanırım....sewgılerrrr

16. 19 Aralık 2008
  17. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar bende oluyor uuzn zamandır.bacak aramdaki ağrı için dr kemikler doğum için hazırlanıyor açılıyor dedi.birde benim sağ kalçamdan bi ağrı var yürüyemiyorum resmen o kaadr kötüki basamıyorum üstüne.eşimden felan destek almak zorunda kalıyor bazen.buda normalmiş hem kilo aldığımız için hemde sinirıçlarından kaynaklanıyormuş.bol bol dinlenmekten başka bişey yapamıcaz kızlar.

18. 19 Aralık 2008
  19. aysun81

aysun81 Guest

Kislar konuyla ilgili asagidaki yaziyi buldum ve paylasmak istedim.

Pelvis çemberinde ağrı hakkında ne söylenebilir?
    Hamilelikte zorlu ve artış gösteren bir ağri türüdür. Genelde, hamileliğin 2. yarısında görülür. Kasığın etrafında ve pelvisin kenarlarında hissedilir. Hareket etme, yatakta bir taraftan diğerine dönme ve merdiven çıkma ağriyı arttınr. Hamilelik hormonlan nedeniyle eklemlerde bölgesel aynlma sonucunda ortaya çıkan ağridır. Ağrikesiciler ve pelvis etrafında özel bir bağla eklemlerin sabitlenmesi de ağriyı azaltmada işe yarar. Doğumdan sonra, ağrilar tamamen yok olur. Diğer hamileliklerde tekrarlaması nadirdir ama mümkündür.

Bu arada bugün kendimi daha iyi hissediyorum, dinlenmek iyi geldi sanirim, en azindan artik yürüye biliyorum.