Bacak Bacak Üstüne Atmak Selülit Yapıyor

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 16 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.166
    Ödül Puanları:
    438
    Florence Nightingale Hastanesi dermatoloji uzmanlarından Dr. Bekir Aybey, kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Vichy tarafından piyasaya çıkarılan ve yağ boşaltımını tetikleyen inceltici selülit kremi Liposyne, Ortaköy Reina'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Dr. Bekir Aybey, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Aybey, "Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor" diye konuştu.

Vichy Grup Ürün Müdürü Ozan Temizkan da kadınların yüzde 68'inin rejim yapmasına rağmen selülitten kurtulamadığını söyledi.

Yeni çıkardıkları selülit kreminin etkinliğinin klinik ortamda ispatlandığını anlatan Temizkan, kremin, bir ay kullanıldığında ciltte yüzde 40 oranında sıkılaşma, yüzde 41 oranında hatlarda belirginlik ve ciltteki portakal kabuğu görünümündeki bölgelerde yüzde 24 oranında düzelme sağladığını kaydetti.

2. 3 Nisan 2007
  3. sea_girl

sea_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle bacak bacak üstüne atmak kan dolasimini engelledigi icin selülit yapiyor..ben sürekli sag bacagimi sol bacagimin üzerine atip otururdum aliskanlik olmus iste hatta bazen bacagim bile uyusurdu..gecenlerde farkettim ki sol bacagimin üzerinde gözle görülür sekilde selülit olusmus ya napcam simdi bilmiyorum..

4. 3 Nisan 2007
  5. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben nivanın reshaping ürününü aldım 2 gün oldu 3 haftada etki görülüyormuş birde pantolon içine çorap giymeyi bıraktım çok üşüdüğüm için incede değil kalın çorap giyiyordum zaten bende ne oluyorsa kışın oluyo kat kat giyinmekten kan mı gidiyo

6. 18 Nisan 2010
  7. zeni

zeni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selülit deri altında dolaşım bozukluğu, hareketsizlik ve hormonal sebeplerden dolayı yağ ve toksin birikmesi sonucu oluşuyor. spor yapmak bu sorundan kurtulmanın en önemli çözümlerinden bir tanesi. bu konuda ben de bir sitede çeşitli egzersiz hareketleri gördüm onları uyguluyorum hergün. . kadinlaricin.gen tr buraya bir göz atın. faydalı.

Son düzenleme: 18 Nisan 2010
  8. 6 Ekim 2010
  9. ecenurbozok

ecenurbozok Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu x-tra jel kullanacamda nerden temin edebilirim

10. 5 Eylül 2011
  11. neslim95

neslim95 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    eczanelerde var canım .

12. 7 Nisan 2012
  13. Lindsey

Lindsey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    nasıl ya ne alaka bacak bacak üstüne atmayla bununn

14. 7 Nisan 2012
  15. merguana

merguana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    alaka malaka yok.alaka olmasa konu açılmaz.
    bende çok severim bacak bacak üstüne atmayı.kesinlikle yapmayın kızlar.ben çekiyorum şu an.
    :KK14:

16. 8 Nisan 2012
  17. poisa

poisa Bu günler de geçer ya Hu! Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    bu bacak bacak üstüne atma muhabbetini seneler önce bir gazetede ben de okumuştum, inanıyorum ben de bu olaya, dolaşımı olumsuz etkiliyor çünkü,belli bir şey..

ama ben kurtulanlardanım, 2sene önce Vichy ile başlamıştım,dermostock kullanmıştım, sonra Dore den aldığım ürünüm var,her 15 günde bir onu düzenli kullanıyorum , her banyoda mutlaka kese yapıyorum bacaklarıma bastıra bastıra,masaj aleti de var onu da uyguluyorum banyodan sonra, ohhh 1,5 yıldır rahatım şimdi ama uygulamaları bırakmak yok, yoksa geri gelecekler biliyorum..

18. 9 Nisan 2012
  19. turkuaz7

turkuaz7 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım dore den aldığım ürün demişsin.. nedir tam olarak krem midir? bir de masaj aleti titreşimli kemer gibi bir şey mi yoksa selülit için özel bir alet mi?