Bacaklarda Varis Oluşmadan Önlemini Almak !

Konusu 'Bacak Bakımı' forumundadır ve kivilcim tarafından 29 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : kivilcim
  1. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar benim bacaklarımda hiç varis yoktu fakat bu aralar çok azda olsa sanki oluşmaya başlamışlar gibi geldi..çok belli olmuyorlar fakat ben küçük küçük farkettim ve çoğalmasından korkuyorum..daha fazla ilerlemeden ne yapabilirim...nasıl önlem alabilrim...bildiğiniz yöntemler varmı ?

2. 29 Temmuz 2007
  3. annyhall

annyhall Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mümkünse ayakta uzun süre kalmamak gerekiyor. birde banyoda sırasıyla sıcak su-soğuk su uygulaması...uygulama pratikte şöyle yapılabilir, normal ılık suyla duşumuzu aldıktan sonra,soğuk suyu açıp 10-15 dakika bacaklarımıza kasıklardan itibaren uyguluyoruz..bu bana dr tavsiyesi

4. 29 Temmuz 2007
  5. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sağol canım bunu kesin uygulucam...

6. 15 Ağustos 2007
  7. Song

Song Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim Birde Akşam Yatarken önce Ayaklarinin Altina Bi Yastik Koyarak Biraz Yukarda Kalmasini Sağla..oda şişlikleri önlüyor Yorgunluğu Gideriyor..varisede Iyi Geliyor..bide Yürüyüş Tabi

8. 27 Nisan 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Varis oluşumu tam olarak bilinmemekte, ancak daha çok genetik, cinsiyet, yaşlılık gibi ne yazık ki kontrolümüzde olmayan nedenler üzerinde durulmaktadır.
    Yine de istatistiksel olarak varis oluşumunu tetikleyen durumlar saptanmıştır:

Cinsiyet: Eğer kadınsanız bir erkeğe oranla 4 kat fazla risktesiniz demektir. Bunun nedeni de hormonal etkenlerdir (hamilelik, menopoz, doğum kontrol hapı, hormonal tedavi gibi). Ancak genel anlamda kadın-erkek, genç-yaşlı, aktif-pasif herkes bu problemle karşılaşabilir.

Hamilelik:
    Birden fazla doğum yapmış kadınlarda 3-4 kat daha fazla görülür. Anne karnında büyüyen bebeğin baskısı ve hormonlardan dolayı damar düz kaslarındaki gevşeklik bacakta kan göllenmesine ve toplar damar yüksek tansiyonuna neden olabilir.

Genetik: Varisli hastaların birincil derecede akrabalarında görülme risk oranı % 70�dir.

Yaşlılık: Varis genç insanlarda da sıkça görülmesine rağmen yaşlılıkta oluşum riski artmaktadır.

Yaşam Tarzı ve Şişmanlık:Yaşam tarzı problemin ağırlaşmasına neden olabilir. Obezite ve hareketsizlik ya da fazla ayakta kalma veya bacaklarda bir travma geçirmiş olmak da varislerin oluşmasına sebep olabilir.

Ayrıca bazı araştırmalar doğu mutfağının da (rafine ürünler, şeker ve yağ olarak zengin olması nedeniyle) varisi tetiklediğini göstermiştir.

10. 9 Ocak 2009
  11. gxuxz_gxuxzeli

gxuxz_gxuxzeli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ooooooooooooffffffff offffffffffff herşey iyi hoşta şu varisler beni deli edecek!

mesleğimin daha ilk yılında buldular beni yoğun tempoya dayanamadı bacaklarım.kılcal damar varisleri oluşmaya başladı:KK43:

12. 13 Mayıs 2009
  13. seda_341

seda_341 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya tırstım şimdi benim annemde var ilerde bendede olablirmi ya:KK43:

14. 31 Mayıs 2009
  15. sulti_03

sulti_03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim:bacaklarımda kılcal varis var benimde etek giyemiyorum ne yapmam gerek.bilen varsa yazsın .lazerden başka tedavi yokmu?bilen birisi varsa ne olur yazsın teşekkürler

16. 1 Haziran 2009
  17. LaraLaraa

LaraLaraa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ahh bizde kurtulmak istiyoruz amaa ne nasill :S

18. 1 Haziran 2009
  19. decemBer