Bacaklarimda Batik Kil Sorunu Var ??

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve Pamuk tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

3 Eylül 2007
    Konu Sahibi : Pamuk
  1. Pamuk

Pamuk Guest

kızlar bu konuda çok başlık açıldı ama birden fazla sorunum var bununla alakalı... benim batık problemim var, ciddi derecede, ve bu batıklara tahammül edemediğim ve uğraştığım için çok çirkin yara izlerim var... bacaklarım çok kötü... evet kızlar cevap bekliyorum bacaklarımdaki batıklardan ve de izlerden nasıl kurtulabilirim? cevaplarınızı bekliyorum...:1hug::teselli:

2. 3 Eylül 2007
  3. serap xoxzbodur

serap xoxzbodur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde aynı sorunum var canım. Ben epilatör kullanıyorum. Ama batıklardan kurtulamıyorum. Arada jiletle temizliyorum. Batıklar gidiyor. 2 gün sonra tekrar çıktımı epilatörle alıyorum. Bir şey kalmıyor. Fakat bu kesin çözüm değil elbette.(Ağdada aynı sorunu yaşadım).Kese dediler onuda denedim olmuyor...benneyaptımki

4. 3 Eylül 2007
  5. Pamuk

Pamuk Guest

ya canım kese işe yarasa benim bacaklarım pürüzsüz olurdu çünkü çok fazla keselenen bi insanım ben... jileti de denedim zamanında ama o da işe yaramadı. bi de sadece batıklar değil kendimin sebep olduğum izlerim var işte sorun o senağlama. hadi kızlar bana bi çözümmmm

6. 3 Eylül 2007
  7. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    canım aynı dert bende de war artık eteklerimi unuttum giyemiorum bunun için doktora gittim ilaçlar işe yaramıo bi dünya para werip in grow go aldım o da bi işe yaramıo nolcaz böle bilmem senağlama

8. 4 Eylül 2007
  9. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Batık problemi 2 türlüdür
    1 tüylerin yanlışçekilmesi ve kırılması
    2 tüy köklerinin aşırı hassaiyet kazaması ve iltahaplanarak tüyün cilt dışına çıkmasını engellemesi
    sonuç cilt altında oluşmuş siyah benekler,sıkılınca içerisinde yağ ile birlikte fırlayan tüyler+yara bere

4 öneri
    Epilasyondan hemen sonra bacaklarınıza limon sürün,güçlü bir antiseptiktir

ince deniz tuzu ile haftada 3gün peeling yapmak,düzenli kullanıldığında tüylerin cilt altına sıkışması önleniyor,cilt yumuşacık ve pırıl pırıl oluyor deneyin ben çok memnun kaldım öyle pahalı bir şeyde değil 1-2 liraya bulabilirsiniz internette araştırın

Yüzümüze kullandığımız tonik ve sütleri aynı şekilde bacaklarımızada uyguladığımızda daha iyi bir sonuç alırsınız

Deri altında oluşan batıkları sıktıktan sonra mutlaka üzerine antibiyotik merhem sürün,mikrop kapmasını ve iz yapmasını önlersiniz

sevgiler

10. 4 Eylül 2007
  11. KilicBaligi

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Bu arada sally hansen'in bacaklar için kullanılan fondotenini tavsiye ediyorum bacaklarındaki lekelerden şikayet edenlere, türkiye'de fiyatı biraz pahalı ama ebay sitesinden kargo ile birlikte yaklaşık 25$a geliyor 2 tanesi,ben oradan alıyorum

12. 4 Eylül 2007
  13. Pamuk

Pamuk Guest

çooook teşekkür ederim swordfish

bu fondotenin kullanım süresi ne kadar uzun mu?

bi de deniz tuzuyla peelingi nasıl yapıyosun??

14. 7 Eylül 2007
  15. KilicBaligi

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    bacaklarını yıkayana kadar kalıyor,terlemeye ve suya karşı dayanıklı olduğu söyleniyor ama tabii ne kadar doğru bilmiyorum çünkü suyla ilgili bir işim olmadı.iyi bir ürün kullanabilirsiniz.
    deniz tuzunu şu şekilde kullanıyorum; önce bacaklarıma çok az normal peeling kremi sürüyorum sonrada üzerine birer avuç deniz tuzu sürüp ovuşturuyorum işim bitince bacaklarım pırıl pırıl parlıyor.

16. 12 Ekim 2007
  17. arsenik

arsenik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    swordfish teşekkürler de bu ebay sitesi ingilizce sen hengi rengi alacagını nası belirliyosun.bide ne kadar zamn da eline ulaşıyo bi sakınca oluyomu.bi de bu sitemnin türkçesi falan yokmu yardımcı ol lütfen

18. 14 Kasım 2007
  19. avare

avare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ah bu batıklar bende de çok oluyor birde onları sıkınca iz kalıyor ayrıca sivilce şeklinde oluyor yani ne ararsan var çok kötü gözüküyor morelimi çok bozuyor ya arkadaşlarımınki çok pürüzsüz bnm okul eteğini giyince çok utanıyorumsenağlama