Bacakta ki batık kıllardan nasıl kurtuluruz?

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve Michelle tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

19 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Michelle
  1. Michelle

Michelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, benim bi sorunum var :

Bacaklarımı jiletle de alsam, ağdayla da alsam, makineyle de alsam hep batık kıllar oluyor bir sürü. Ve ben çok beyaz tenliyim yeni alınmış olsa bile batık kıllardan dolayı siyah siyah noktalar oluyor bacağımda. Nasıl kurtulabilirim fikri olan var mı? fisfisfis

Konuyla ilgili başka başlık var mıydı bilmiyorum rastlayamadım.

2. 19 Ekim 2010
  3. nicleyata

nicleyata Nicle Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili Michelle,
    aynı konudan bende cok sikayetciyim aslında:KK43:(
    bende söylediğin bütün yöntemleri denedim hep batık hep batik..
    ayrıca pürüzsüz bir bacak görüntümde olmuyor bu yüzden..
    pelling bakım hepsinide yaptırdım, 1 ay geçiyor sonra yine aynı..
    doktorların söyledigine göre, kıllarım ince yapılı oldugundan derinin üstüne çıkamayıp batık oluşturuyormuş.
    en sonunda tamamen kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim.önümüzdeki ay başlamayı düşünüyorum

4. 19 Ekim 2010
  5. Michelle

Michelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de genital için lazer epilasyona başladım, şu fırsat sitelerinden kampanyalı olanlardan aldım. Öncelikle yararını görecek miyim diye bakıcam sonra bacağa başlıyacağım çünkü bacak baya pahalı.

6. 19 Ekim 2010
  7. Michelle

Michelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yok mu aynı sorunu olup da çözüm bulan kimse :KK43:

8. 19 Ekim 2010
  9. sourapple

sourapple Mustafa Kemal ATATURK Üye

Beğenildi:
    987
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba, bu yaza kadar bende debacaklarimda batik sorunu vardi , ne ile alirsa aliyim batik olur, deri altindan uzardi ,ben de onlari igne ile cikarirdim. sonraki goruntu felaket olurdu:çok üzgünüm: bu yil lazere basladim ve hayatimda ilk defa batik olmadialkisalkisalkis bu arada 42 yasindayim ...15 gun once 4. seansima girdim. % 80 azaldi diyebilirim , herhalde 1 kere daha giderim ve sonuncusu olur.. yillardir batik ve deri icinden giden killarla ugrasan biri olarak tek carenin lazer oldugunu soyleyebilirim .

Son düzenleme: 19 Ekim 2010
  10. 19 Ekim 2010
  11. Michelle

Michelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Herhalde ben de sonunda lazere başlayacağım, zaten maddi imkanım olunca gitmeyi istiyorum zaten. Uğraşılmaz bu kılla, tüyle komple gitmek lazım aslında lazere..

12. 19 Ekim 2010
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Aynı sorun bende de var, senelerdir uğraşıyorum olmadı olmadı olmadı... sonunda ben de ikna oldum, elime bi para geçince ilk işim lazer olacak... başka çözümü yok bu işin anlaşıldı.

14. 20 Ekim 2010
  15. macelyan

macelyan :/ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Bendede aynı sorun param olsa lazer e gidecemde param yok borcum çok bu aralar.. Çaresi yok bu batıkların en makulu lazer galiba..

16. 20 Ekim 2010
  17. endulus34

endulus34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.761
    Ödül Puanları:
    163
    aynen kızlar,kıllarım ınce değil,yanı arkadaş yazmışya ince olduğu için çıkarken deriye batıyor falan,hayır benı üzen iz oldu hep iz kaldı,batıkların yerınde,bencede tek çare lazer,tabı para doğrultusunda,ben ünlü bir mankenın gördüm hamamda,kızda lekenın L si yoktu,nasıl oluyor anlamıyorum,beınımı buluyor bu batık,iz,çatlak :)diye derin derin üzülmüştüm

18. 20 Ekim 2010
  19. aysepilasyon

aysepilasyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Değerli arkadaşlar, Batık sorunu ile ilgili olarak bazı katılımcıların, ''galiba lazer epilasyon tek çözüm'' şeklindeki yorumlarını okuduğum için yazma ihtiyacı hissettim. İğneli epilasyon yöntemi de bu konuda çözümdür yani tek çözüm Lazer epilasyon yöntemi değildir. Hatta iğneli epilasyon yönteminin daha etkili olduğunu ifade edebilirim. Çözümün nasıl sağlandığını basit olarak anlatmam gerekirse ; İğneli epilasyon yöntemi ile tahrip edilen kıl köklerinden yeniden oluşum mümkün olmadığından uygulama ile cilt yüzeyindeki kılların köklerinin tahrip edilmesi batık durumdaki kılların kuvvetlenerek cilt yüzeyine çıkmasına neden olur ve onların da bir sonraki uygulamada alınmasına olanak sağlar. Böylece de sorun çözümlenir. Sağlıcakla kalın.