Bağışıklık testi yaptıran var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve masal1 tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : masal1
  1. masal1

masal1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar;
    2 kez ivf denedik fakat ikisi de negatif.genetik,pıhtılaşma testleri yaptırdık,histeroskopi oldum,eşimin speriyogramı yapıldı.bir de bağışıklık testi diye birşey varmış.buradaki dr.lar bu konuda hiçbirşey söylemediler.sonra biraz araştırdığımda istanbul ve ankara gibi yerlerde bu testin yapıldığını öğrendim.bu testi yaptıranlar testi nerede yaptırdınız,üniversite hastanesi değilse nerede,kaç liraya yaptırdınız?bu test ne işe yarıyor?yani bağışıklık dedikleri şey tam olarak nedir?ben endometriozis hastasıyım.bu hastalığın bağışıklık sistemiyle ilişkisi olabileceğini okumuştum bir yerde.yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. 22 Mayıs 2010
  3. sevgilerimle

sevgilerimle Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gülüm,

bizde 5 kere negatif ivf yaptirdigimiz icin bagisiklik sistemimi arastirdik--hepsi ok idi
    bazilarinin bagisik sistemi cok agressiv calisoyrmus--yerlesmek isteyen embryoyu vücutta yabanci sey olarak görüyor ve onu eleme ediyor--
    böyle kisilere bagisiklik sistemi düssün diye ilaclar veriyorlarmis--kortison vs...
    yada lenfosit asi--esinin kanindan parcalar senin koluna injetör ediyorlar ve esinden gelen bebege tolere oluyorsun vücutun red etmiyor
    bilmem iyi anlata bildim mi? bilmiyorumkismile

tedavilerin hayirli olsun

öptüm

4. 22 Mayıs 2010
  5. masal1

masal1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım;
    peki nerede yaptırmıştın bu testi,nasıl yaptırdın?bu konuda da bilgi verirsen sevinirim.
    senin tedavin nasıl gidiyor?umarım başarılıdır.
    sevgilerimle:)

6. 22 Mayıs 2010
  7. sevgilerimle

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biz almanyada kaliyoruz--onun icin TR de nerde yapilir bilmiyorum--sana yakin olan bir merkeze sorsana önceden bi?
    epey bi kan aliyorlar--senden ve esinden--sonra test yapiyorlar bunu--
    jinemed istanbul da bunu yapiyor--reklamlarini görüyoruz burda tv de--
    bi google yaz sana bagisklik sistemi diye--belki biseycikler cikar
    bizde malesef iyi bi sonuc daha cikmadi
    simdi yazin co culture icin istanbul memoriala gitmek istiyoruz
    adetimin gelmesini bekliyorum ozaman tedavi baslicak allahin izniyle
    bu bizim 7 tüp deneme
    allahim isterse eger, bu son seferimiz olur..insallah

8. 22 Mayıs 2010
  9. masal1

masal1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah başarılı ve son denemeniz olur canım.ama acayip sabırlı bir insanmışsın.bizim de 3.denememiz olacak ama bu ikinci deneme beni o kadar strese sürükledi ki.zaten embriyo tutunsa büyük bir sürpriz olacaktı.o derece sıkıntı yaşadım yani.acayip sinirliydim bir kere.kendimi tanıyamadım...ilk denemede hiç böyle olmamıştım.şimdi toparlanmaya çalışıyorum ve merkez arayışındayız.brüksel ve bahçeci arasında kararsız kaldık.henüz ikisiyle de görüşmedik fakat önümüzdeki günlerde görüşeceğiz.
    canım tekrar tekrar bol şans diliyorum.ben de öptüm:)

10. 22 Mayıs 2010
  11. sevgilerimle

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi almanyadaki alman kadinlar hpsi brüksele gidiyor
    hatta burda net te bir sayfa acmislar brüksel hakkinda--
    coguda cok seferinde basarisiz di, brükselde hamile kaldilar--4 kisi de ikiz bekliyor.
    ama ben ordaki dr pek begenmedim. memorial da aynisini yapiyor ve daha kibarlardir bende orayi sectim
    benim kuzenimin de endometriose var--simdi 4 yasinda kizi var :-)

3 seferinde hamile kaldi o.

napalim, bizde etcik uzun sürecekmis--allahim verirse olur insallah bu sefer

12. 22 Mayıs 2010
  13. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    masal bunu özel hastanelerde de yaptırabilirsin, ben memorial ve acıbademde yaptırmıştım, eğer ANA veya FANA testinde bir şey çıkarsa ramotoloji doktoruna git, durumu anlar sana bir sürü test verecektir onları yaptırırsın ama ben bir şey çıkacağını sanmıyorum, sen önce stresi yen bacım ve endo olayı da önemlibiliyorsun bunun için özellikle yücel hoca ile görüş.

14. 22 Mayıs 2010
  15. masal1

masal1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın canım.kendimi rehabilite ediyorum:)amacım bu testi 3.denemeye yetiştirmekti ama sanırım yetişmeyecek.belki de yücel bey gerekli görmez..

16. 23 Mayıs 2010
  17. beklemede2009

beklemede2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    peki devlet hastanelerinde yapılmıyor mu acaba bu test?

18. 23 Mayıs 2010
  19. ZarpDeniz

ZarpDeniz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Masal, biz bu testi Behcecide yaptirmistik. Fakat bununla birlikte baska testler de yapildigi icin rakam neredeyse bir tup bebek parasi kadar cikmisti. Eger bagisikligin yuksek cikarsa vucudunun embriyoyu bir yabanci cisim olarak gordugu ve imhaya gectigi dusunulmekte. Testin adi CD56 Naturel Killer. Benimki 8.5 cikmisti. Devlet univ.de yapilip yapilmadigini bilmiyorum. Bahcecide Dr. Murat Berksoy bir cok test oneriyor, biz onlarin hepsini yaptirmistik ve ben o sayede kanimda pihtilasma oldugunu ogrenmistim. Yaptirip vucudunla ilgili bir sey daha bilmekte fayda var, umarim 3.denmende melegine kavusursun.