bağkurlular sevk parası alabilirmi?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve elif.d tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

  24 Şubat 2010
  Konu Sahibi : elif.d
 1. elif.d

  elif.d Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2010
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  benim sormak istediğim bağkurlular başka bir yerdeki hastaneye sevk edildiğinde refakatçısı ile birlikte yol parasını alabilirmi? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
   
 2. 7 Mart 2010
  Konu Sahibi : elif.d
 3. purify

  purify Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2010
  Mesajlar:
  18
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  2008 Ekim ayı başı itibariyle yürürlüğe giren 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunuyla artık SSK Bağkur Emekli Sandığı ayrımı yok, hepimiz genel sağlık sigortalıyız.

  Kanunun 65inci maddesinde "hekimin veya diş hekiminin muayene veya tedavi sonrası tıbben göreceği lüzum üzerine genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetinden yararlanmaları için muayene ve tedavi edildikleri yerleşim yeri dışına yapılan sevkinde, ayakta tedavilerde kendisinin ve bir kişi ile sınırlı olmak üzere refakatçisinin gidiş ve dönüş yol gideri ve gündelikleri; yatarak tedavilerde ise gidiş ve dönüş tarihleri için gündelikleri ile yol gideri Kurumca karşılanır.

  Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yatarak tedavileri sırasında, hekimin veya diş hekiminin tıbben göreceği lüzum üzerine yanında kalan refakatçinin yatak ve yemek giderleri bir kişi ile sınırlı olmak üzere Kurumca karşılanır." hükmü yer almaktadır.
   
  emine6060 bunu beğendi.