Bahçe dekorasyonu- bahçe düzenleme

Konusu 'Bahçe ve Balkon Dekorasyonu' forumundadır ve Elif tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  6 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.632
  Beğenildi:
  5.166
  Ödül Puanları:
  438
  Özellikle son dönemlerde gelişen bahçe dekorasyonu alanında orijinal ve çok fonksiyonlu çözümlerle peyzaj mimari projelerinde de Yuhay mimarlık firması sektörde hizmet sunmaya devam etmektedir.
  [​IMG]
  Bahçe dekorasyonu için önce bahçemizin nasıl olmasını arzu ettiğimizin belirlenmesi gereklidir. Bahçe içinde hangi kısımda ne uygulanacağına karar verilmelidir. Önce bahçe ana dekorasyon tarzlarının bilinmesi uygun olur. Hamak kurmak,bitki yetiştirmek,parti vermek gibi tercihlerimiz olabilir.

  Ahşap malzemeler bahçe dekorasyonu için yaygın kullanılan materyaldir.
  [​IMG]

  Bahçe Mobilya gruplarında ve bahçe aksesuarlarında ahşap tercih edilebilir. Ahşap genelde bahçe dekorasyonu alanında vazgçilmezlerden biridir.Ahşap bahçe dekorasyonu aşamasında yağmurdan ve ateşten korunaklı kısımlarda kullanılır. Bahçe dekorasyonu için doğal taşlar da vazgeçilmezlerdendir.

  [​IMG]

  Metal de bahçe dekorasyonu’nda kullanılan diğer malzeme tipidir.

  Plastik malzemeler de bahçe dekorasyonu için kullanılan malzemelerdendir.

  Ahşap Mobilyalar dışında kaliteli plastik mobilyalar da bahçe dekorasyonu için son yıllarda kullanımı artan malzeme türlerindendir.

  Bahçe salıncakları, sandalyeler, masalar ve özellikle ısı ve ışıkla ilgili aksesuarlar ile ilgili malzemelerde metal ve metal içeren öğeler rahatlıkla kullanılabilir.

  [​IMG]


  Bahçe Mobilyaları :

  Bahçe mobilyaları alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, kullanılacak ürünlerin, hava koşullarına karşı dayanıklı olup olmadığıdır.

  icmimardekorasyon.com