Bahçeci-Alman Hastanesinden sonra Memorial'a gidenler ACİL

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hoceee tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : hoceee
  1. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese merhabalar,
    Daha önce Alman Hastanesinde 2 defa Tüp Bebek tedavisi gördüm ve başarısız oldu. Son tedaviden kalan dondurulmuş embriyolarım var.
    Duyduğuma göre Bahçeci ekibi Alman Hastanesinden ayrılmış ve takibi Bahçeci Kliniğinde, transfer işlemini Umut Tüp Bebek Merkezinde yapıyorlarmış. Bu da beni biraz düşündürdü ve alternatifler aramaya itti.
    Acaba Memorial olabilir mi diye düşündüm ve sizlere danışmaya karar verdim.
    Daha önceden Alman Hastanesi veya Bahçecide tedavi görüp başarısız olduktan sonra Memorial'ı deneyen var mı? Forumda okuduğum kadarıyla arkadaşlarımız her iki merkez için de (Bahçeci ve Memorial) iyi yorumlar yapmış ancak her ikisini de bizzat bilen ve sağlıklı olarak karşılaştırabilecek olan arkadaşların yardımlarını, yorumlarını acilen bekliyorum.
    Teşekkürler...

Son düzenleme: 1 Aralık 2009
  2. 1 Aralık 2009
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bahccide iki deneme yaptım ikincide hamile kaldım gecen gün klinikte duydum bozuldum dondurulmuş spmerlerimiz vardı bizimde soluğu Alman hastanesinde Ldik lab kadar girdik yeni ekip gelekmis bütün alet edavati almışlar yani kaliteden bisey kaybetmemisler ben spermleri bahceci nerdeyse oraya aldirmk istiyorum dedim anca kullnilacagi zaman nakil oluyomus ben zten hamileyim da sonraki zamanlarda kullanmak istersem o aman nakil yaptircaz seninde tedavin hayırlı olsun nerede olcksa Allah sizi oraya yoneltsinler

4. 1 Aralık 2009
  5. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Gel ben anlatayım canım.Tabi ki merkez seçmen senin doğal hakkın.Ama şimdi bir şey var Bahçeci kliniği Umut tüp bebek ve ALman hastanesi her 3 ünün rehberi Mustafa bahçecidir.Yani bunlar Alman hastanesinin tüp bebek ve doğum kısmıyla anlaşmış ve bu ekip çalışmış orda.11 senedir ki orada çalışıyolardı.Nedense anlaşamamış ve anlaşmalarını bozmuşlar.VE ayrılmışlar.Yani anlayacağın burada bir tek Alman hastanesinin ismi var o kadar yani anlayacağın duvarları koltuğu masası :KK70:..
    Şimdi hemin ekip embriyologu doktorları hepsi Almandan ayrılmış.Başka bir merkez arıyorlar tamammı.Ben de geçen sefer Almanda yaptırdım Halit beye ve gebe kaldım malesef 10 haftalık kayb ettim.Şimdi ikinci sefer geliyorum ve bir baktım almandan ayrılmışlar ama doktorum yine Halit bey embriyologum yine Nadir çıray.Yani değişen bir şey yok sadece başka mrkeze bahçeciye gidiyorum.Transferim ve opu işlemi umutta olucak yine Bahçeci ekibi yapıcak.Bu kadar.
    Hani kafam karıştı yazmıştın ya ben de sana inceledim.
    Tabi nerede taptırarsan yaptır yüce rabbim yardımcın olsun canım...

6. 1 Aralık 2009
  7. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben de halit beye başlamayı planlıyorum daha doğrusu diyet sonrası başlıycaz demişti. en son alman hast. de görüştüm. halit bey nereyle anlaştı bilenininiz varmı? güven telkin etti ve onda devam etmek istiyorum...pardon bi daha okudum yani halit bey bahçeci- umut da devam ediyo.. hepimiz için hayırlısı olsun kucaklarımız bebiş dolsun

8. 2 Aralık 2009
  9. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sanırım ben derdimi tam olarak anlatamadım.
    Yani benim sormak istediğim; hem Memorial hem de Alman Hastanesini deneyen bir arkadaş var mı, ikisini karşılaştıracak olursanız ne düşünüyorsunuz?

10. 2 Aralık 2009
  11. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Valla ben bir tek Almand yaptırdım.Bu ikinci Bahçecide yaptırıyorum yine Halit beye.Rabbim bir daha yaptırmaya muhtac etmesinde alayım artık bebişlerimi kucağıma.Amin inşallahçç

12. 3 Aralık 2009
  13. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım teşekkürler açıklamaların için, ben de zaten iki senedir içli dışlı oldum onlarla. Söylediklerinin hepsini biliyorum. Benim ekiple ilgili bir problemim yok doktorumdan da çok memnunum zaten. Benim derdim ekip hastaneden ayrılınca bir bahçeci bir umut arasında gelgit yaptığından ve ben de İstanbul'da yaşamadığımdan benim için ordan oraya gitmek zor olacak, kalacak yer problemi v.s. O nedenle sabit bir merkez düşündüm ve memorial için de iyi şeyler duyduğumdan dolayı oraya mı gitsem diye düşünüyorum.

O nedenle her iki merkezi gören birilerinden fikir almak istiyorum karşılaştırma için.kaydirigubbakcemile

14. 7 Aralık 2009
  15. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :eek:Kimse yok mu???

16. 7 Aralık 2009
  17. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    galiba yok.................bende sadece memorıali gördüm.....................digerlerini bilmiyorum..............

18. 12 Aralık 2009
  19. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım memnun musun memorial'dan. Ben ilk defa gideceğim. Semra hanımla telefonda konuştum tatlı birisi gibi. Alman hastanesinde en büyük sıkıntı muayene veya kontrol için gittiğimizde çok bekliyorduk sıra gelmesini. Orada ortam ve ekip nasıl?
    Bir de Alman'da akupunktur öneriyorlardı transferin hemen öncesinde ve sonrasında iki seans. Memorial'da var mı böyle bir şey?