Baheme gelen misafir

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve haydeç tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : haydeç
  1. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148

canım ya ne kadar tatlı değilmi

ne de masum bakıyor...

arkadaşlar burda tek göründüğüne bakmayın misafir kızımın bebişleri olacak..bu nedenlede sahipsiz...1 aydır her sabah bizim kahvaltı saatimizde bahçemize geliyor mamasını alıyor... akşam olduğunda tekrar geliyor yine mamasını alıyor....inanın ben çok üzülüyorum dişi köpeklere çünkü dişi köpeği kimse istemiyor...üstelik av köpeği ..eğer erkek av köpeği olsaydı herkes sahiplenirdi...inşallah benim bahçemde bebişleri olurda bende minik torunlarımın fotolarını paylaşırım sizlerle...bahçemin etrafı kapalı olsaydı bu kızımı dışarı çıkartmazdım aşılarını yaptırırdım.. ama olsun ben yinede geldiği müddetçe onu besleyeceğim...hadi arkadaşlar isim annesi olalım bu tatlı hanıma....:uhm:

2. 11 Nisan 2009
  3. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bu minik anne çok ama çok zayıf bu haliyle doğum yaparsa onun için çok tehlikeli olabilir.

Onu çok iyi besleyin olur mu çünkü anladığım kadarı ile onu tek besleyen sizsiniz. Kalsiyum almalı hatta veteriner varsa yakınlarda gelip bakmalı gerekirse vitamin takviyesi için.

ıyi bakın ona inşallah güzel haberlerini alırız.

4. 11 Nisan 2009
  5. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148

evet canım ya çok haklısın..veteriner gerekiyor ama yanına yaklaştırmıyor...heleki ilk zamanlar bahçenin dışında bekliyordu mamasını verirken...şimdi biraz daha iyi bahçede bekliyor...belki zamanla alışırda bende yardımcı olabilirim cici hanıma...:Saruboceq:

6. 13 Nisan 2009
  7. antikNAKIXSXer

antikNAKIXSXer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım güzel bakışlı arkadaşım gönlü güzel arkadaşım rabim seni vesile etmiş onun bakımına ne mutlu çoooooooook özendim sana bebişlerinide paylaş bizimle eminim sen onu doğuma kadar biraz güçlendireceksin canım ALLAHA emanet ol

8. 13 Nisan 2009
  9. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ay köpekde olsa o bir canli ve anne adayi sizi kutluyor ve tebrik ediyorum bu duyarliliginizdan dolayi ne mutluki sizin bahcenize gelmis
    gecen yaz 2bucuk ay tr deydim dedemlerde köyde ve bu 2bucuk ay kapimiza bir gün bi köpek gelmisdi ve ben onu beslemeye baslamisdim birde bakdim ilk baslarda sabah aksam gelen evimizden ayrilmaz oldu ve bekci gibi kapida durdu geldiginde ne tüyleri vardi bide kemikleri sayiliyodu bakimsizdi sonra edi budu doldu yakisikli oldu cikdi joni demisdim öylesine ismide öyle kaldiydi :)
    ben geldikden sonra ne yazikki fazla kalmamis dedemler beslemesine rgmen ama ben cok ilgileniyodum dedem astimindan dolayi sadece yemegini suyunu veriyodu aneanneminde fobisi oldugundan yaklasamiyodu muhtemelende ilgiye alisdigindanda gitmisdi :KK43:

10. 13 Nisan 2009
  11. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    Sevgili haydeç öncelikle tebrikler..
    Köpecik çok zayıf hakikaten de.. Kim bilir neler yaşadı ki insanlardan bu kadar korkar hale geldi..

Beslenmesine gelince; vitamin ve mineralin yanısıra karbonhidrat ve protein de çok önemli.. Bunu da ancak ve ancak ticari mamalarla dengeleyebilirsiniz.. Bilemiyorum durumunuz müsait mi ama eğer elinizden gelebiliyorsa, hamilelik döneminde hazır köpek maması kullanmanızı öneririm..

Tabii.. tadına alışkın olmadığından mutlaka ilgisiz davranacaktır mamaya karşı.. Bunu önlemek için de, kendinize pişirdiğiniz herhangi bir etli, tavuklu yemekten de her porsiyon için bir servis kaşığı yemek karıştırmanız yemesini kolaylaştıracaktır..

Beslenme için anne için olduğu kadar, bebişlerin sağlıklı doğmaları için de önemli..

12. 13 Nisan 2009
  13. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    ısme gelince.. Nedense pat diye DURU geçti aklımdan..

14. 13 Nisan 2009
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    sizi bu tavrınızdan dolayı kutluyorum.bende hayvanlara hiç dayanamıyorum içim acıyor hep.
    Allah razı olsun,bunu önünüze getirsin inşallah.
    isim olarak da şanslı yı düşündüm ben.
    çünkü sizinle karşılaşmış.

16. 13 Nisan 2009
  17. yaxgxmur82

yaxgxmur82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım tebrikler ona gönlünu actın. insanlara yaklasmıyor ve üstelik hamile eğer senin bahçende doğum yapmazsa ve başka bi yerde doğum yaparsa.....kesin yavrularını kaybedicek:KK43: insanlar acımasız bağzenleri çocuklar o yavrucakları rahat bırakmaz burda benim oturduğun yerde bahçemde kediler var onları beslıyorum ama ara sıra çocuklar sokak köpeklerle gelip kedilerin üzerine saldırtıyor köpekleri yani bu çocuklar bi felaket.bence başka yerde doğum yapsa bebelerin yaşama şansı az olur bence barınağa bildirt onlar çokkkkkkkk güzel bakıyorlar aç koymazlar okadar gönuller var anne baba eminim ki onlara iyi bakıcak tedavileri de yapılır yavrulara yuva da bulunur eğer barınağa haber vermek istiyorsan bana mesaj at onların telefon numarasını vericam.bi kere daha düşün o gariban anne için en iyi ne olabilir?

18. 13 Nisan 2009
  19. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    konu hakkında yorum ve de iyi dileklerde bulunan arkadaşlar sizlere çok teşekkür ederim...bu hanımefendi yi nasıl alıştırıcam kendimize bilemiyorum..evet gerçekten vitamine çok ihtiyacı var..ek mamalar alacak durumum yok ama ben yinede kasaptan kemikler getirtiyorum ve onları kaynatıp ekmekle karıştırıp veriyorum...barınak fikrine gelince evet çok haklısınız barınak benimde aklıma geldi ama .ben sakaryada yaşıyorum ve sokak ta yaşamaya mahkum çok hayvan var..arasam gelip alırlarmı diye düşündüm.. denemekte fayda var.. tüm hayvan dostlarına sevgiler...