Bakc buldum ama...

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve birzey tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : birzey
  1. birzey

birzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar tam 1 yaşınadakı kızımı artık bakıcıya vermenın vakti geldı bir bakıcı teyze buldum bırının tavsıyesı uzerıne 55 yasında ama dınc ve cevık guler yuzlu candan konusması duzgun eşimle birlikte evlerıne gittik kendi eşide vardı oda ıyı bır amca. buraya kadar hiç bir sorun yok zaten içimize sindiği içinde hemen anlaştık mulayım ınsanlar.10 gun kadar sonra baslıyacak ben işe ayda 6 gun 24 saatliğine gidiyorum. yanı nöbete gıtıtgımde aksama kadar bakıcı daha sonra eşim bakacak. ve bakıcı ben nöbete gitmeden 1 gun önce ve bır gun sonrada ben varken 2-3 saatliğine gelecek kızımla bırbirlerini unutmasınlar hemde ben yorgun olursam diye
    şimdi size soracagım konu şu : teyzenın evı oyle pırıl pırıl degıldı ama pisde dıyemem . bana bir gun geldı 3 saatlıgıne hiç ellerini yıkamadı eve gırınce bır bebege dokunacaksın eller yıkanmazmı ? ben pek insanları uyaramam böyle yanımda calısanı falan ezmem kırmak ıstemem hasasımdır biraz ama şimdi öyle tedırgınımkı temizliği konusunda ben ona canımı emanet edecegım ya altını falan degıştırınce ellerını falan yıkamassa bunu nasıl anlarım arkadaşlar nolur bılgılerınıze ve tecrubelrınıze cok ihtiyacım var ve daha neler dıkkat etmem gerekir hadı arkadaşlar bana yardımcı olun noluuurr senağlamasenağlama

2. 3 Ağustos 2009
  3. PERA13

PERA13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çocugunu bıraktıgın icin bunları söylemen gerekiyor. Ben girise hatta kolonya koydum bakıcıya ilk gönden dedim ; ki sen otobusle geliyorsun ne olur ne olmaz önce ellerini kolonya ile bi yıka sonra da hemen lavoba da yıka diyorum .
    Bu kırılacak birsey değil olması gereken birsey .Ben de eve girer girmez aynısını yapıyorum ve her seferinde onun duyacagı sekilde ben geldim ah kolonya az kalmıs filan dur hemen ellerimi yıkıyım diyorum .sürekli bunu onun duyacagı sekilde de yapıyorum ki hassasiyetimi anlasın .

4. 3 Ağustos 2009
  5. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    allah kolaylık versin şimdiden, bende 1 aydır bırakıyorum oğlumu, hemde 5.ayına yeni girmişti, şu anda 6 aylık oldu, pera nın dediği gibi bunu söylemen lazım açık açık, hatta rica et ellerinizi yıkamayı unutmayın lütfen diye, öğlenleri süt izni için eve gidiyorum ve yaptığım ilk iş ellerimi bi yıkayım oluyor yüksek sesle :)
    bi de bana bakıcıya bırakan bi kaç arkadaşım söylemişti, eğer siz bebeğin altını alırken bebek ağlarsa ya da huysuzlanırsa, bakıcının bezi değiştirirken biraz sert (kötü bişey yazıp üzmek istemiyorum kimseyi) davrandığını gösterir demişlerdi...
    canımız yavrularımız bırakıyoruz, içinde Allah korkusu olan insan iyi davranır, biraz büyüse benimki ne yein ne içtin nasıl davrandı dediğimde bi cevaplasa....
    Allah yardımcınız olsun...

6. 6 Ağustos 2009
  7. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    Bence cocunu emenat edıosn sewgılı arkadsım madem kırmak ıstemıyosn teyseye sole de benım cocumun cok cabuk mıkrop kaptını we saat bası yemek yedırmeden altını deysıtırmeden yıkayınm de hem krılmazda cocugun hassas oldunu cabuk mıkrop kaptını hasta oldunu sole allah korusun bısı olur mıkrop kapar ...

8. 6 Ağustos 2009
  9. EU1

EU1 Guest

bende snein gibi söyleyemeyen tiplerdenim.benim çıocuğum yok ama ben normalde de böyleyim.benimde düşüncem çocuğum olursa bakıcıya bırakmak.ama böyle bi durumda söz konusu evlat ise herşey söylenmeli saygı çerçevesinde.
    sen ona de ki doktora götürdüm, mikrop kapma olasılığı varmış.hep ellerin yıkanarak çocuğa dokunulması gerekiyormuş, ben bundan sonra öyle yapcam de

10. 6 Ağustos 2009
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Niye çekiniyorsunki arakadaşım, açık açık söyle. Yeri geldiğinde işveren, yeri geldiğinde de bir kardeş olacaksın. Herşeyi konuşabileceksin, içten candan olacaksın. Ama senin bir işveren olduğunu unutturmayacaksın. Kuralları sen koyarsın, o değil. Çocuğunu emanet ediyorsun, kolay değilki. Ama 3 saat boyunca ellerini yıkamadı diyede hemen hüküm verme. Bu onun pis olduğu anlamına gelmez.

İstediğin ve istemediğin ne varsa açık açık söyle. Tahammülüm yok de, bu kadar basit. Bende hiç tanımadığım birine 2.5 aylık oğlumu emanet etmiştim ve ne istediğimi çok iyi bilirdi bakıcım.

12. 6 Ağustos 2009
  13. birzey

birzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hepınıze teşekkür edrım ılgınız ıcın soylemem gerekıyor bılıyorum ama ıcımde bır cekınce var ben boyle olurum ışte ama demem lazım konu bebegım olunca herşeye deger bılıyorum ama bu bıde soylemekle olan bısey degılkı ınsanın ıcınden gelır. ben ona ellerını yıkamalısın dıkkat et desem aa tabı yıkarım hıc olurmu oyle sey der. kımse yogurdum eksı demezkı..yıkadım der yıkamaz bunu nasıl anlayacagım benım kafamı karıstıran bu vallahı cocukarımız Allaha emanet.....

14. 7 Ağustos 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşım bu kadar da titiz olma lütfen. Bizler tarlada bağda bahçede büyüdük, çok şükür turp gibiyiz.

hem bakıcının çocuğuna nasıl baktığını zamanla anlarsın. Çocuğunun kıyafetinden, önlüğünden bile anlaşılır.

Ama sen söyle lütfen kurallarını. Çekinme yav:eek:lmaz:

16. 7 Ağustos 2009
  17. birzey

birzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kuzum aynen yapıcam dedıgını.dogru soyluyosun tozun topragın ıcınde buyuduk ama ben hastahane gıbı bır ortamda calısıyor olmamdan sanırım bu ellerı yıkama konusundakı hassasıyetım...ılgın ıcın teşekkur ederım....

18. 7 Ağustos 2009
  19. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşimde hastanede çalışıyor. ki oldukça pisdir hatta benim bebek konusundaki obsesyonlarımda çok rahat bir tavrı vardı. (bırak yıkama emziğini şimdiden florası oluşsun sonra kreşe başlayınca zırt pırt hasta olur şeklinde bir örnek vereyim.) bakıcımızla 2 aya yakın beraber baktık 20 gündürde bebekle yalnızlar.bende arkadaşlar gibi davrandım. altımızı değiştirdik gidip ellerimizi yıkıyalım yada yemek bitti şimdi temizlenme zamanı şeklinde bebekle konuşuyordum. ablada baktım ikinci haftada aynı benim gibi davranıyordu bebekle konuşuyordu.şimdi ben eve girer girmez oğlumu kucağıma alasım geliyor ama abla dur anne temizlensin öyle gelsin bizde seyredelim deyip bana eşlik ediyorlar.birde musluk açma kapama oyununu öğrettim onlara oğlanda seviyor bu aradada temizleniyorlar.
    ona sen yıka ellerini diyemezsin bebekle sık sık el yıkayın ki temzilik alşkanlığını eğlenerek örensin şeklinde bir yaklaşımın olabilir