Bakıcı sorunu yaşayan arkadaşlar sorunlarımızı paylaşalım

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve bercis tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : bercis
  1. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benim kızıma kayınvalidem bakıyor.kızım artık iştahsız altı pişik oldu ve kilo verdi 2 hafta içinde bişeyde diyemiyorum içime atıyorum.ama bir yandan da söz konusu kızım uygun bir dille anlatmaya çalıştım ama olmuyor ne yapacağımı şaşırdım.geçenlerde demir ilacını çorbasına katıp vermiş ve aynen kusmuş yavrucak.psikolojik olsa gerek o günden bu yana birşey verirken önce öğürüyor artık zor yedirmeye başladım.çalışmaya başladığım içinde artık azalmaya başladı sütüm.ee böyle olunca akşamları benide özlemiş oluyor hep emmek istiyor başka bişey de yemek istemiyor sütte az geliyor artık.kafam iyice karşı vallaa

2. 14 Eylül 2008
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ay,Allah yardımcın olsun canım.Benim bakıcı velim,iyi ki kaynanam değil buna daha rahat söylerim söyleceklerimi diyordum,yok söylemeymiyom,akla karayı seçiyorum dolaylı yoldan anlatcam diye.
    Mrneğin,bi kez tam gittim,tv karşısında bizim kız,ertesi güne kadar plan yaptım,işte efenim odada tv acılsın diye bekliyo,biz de bebek kanalı var 20 dakka bile baktırmıyorum,konuşması gecekiyomuş filan.Yok ben acmıyom zaten dedi.Pat gecen gun bi gittim bizim kız tvye dönük oturtmuş kucagında meyve püresi yedirtiyo.Direk söyledm artık ya tvye bakarak yemeye alışmasın diye,kızı vardı o açtı şimdi dedi.Ne bileyim iyi niyetli kadın ama:KK43:

4. 14 Eylül 2008
  5. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay biz ne yapacağız 7 ekimde başlıycam ve bakıcı bakacak.herşey çok zor bebişlerimiz daha çok minik.

6. 14 Eylül 2008
  7. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    yok canım bize de hep öyle öğrettiler bebeklere tv seyrettimeyin çocukları donuklaştırıyor dediler, benim gözümün önünde tv yle büyüdü yeğenim, erkenden konuştu ve şimdi de cin gibi, 3 yaşında ben de okadar söyledim izlettirmmeyin şu tvyi çocuğa diye ama rezil olduğumla kaldım,,

8. 14 Eylül 2008
  9. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    bneim arkadaşım 4 bakıcı değiştirdi, vallahi kızlar ne olursa olsun evinize kamerayı koyun, benim arkadaş kamera sayesinde 4 bakıcının da çocuğa nasıl baktığını gördü ve işten çıkardı, aman diyeyim, ihmale gelmez, bizim şimdilik öyle sorunumuz yok, daha bakıcı meselesine çok var, ama gerçekten sıkıntı, bazen ben de düşünüyorum ne yaparız diye, insanın çocupğunu başkasına teslim etmesi kadar zor, eğır bişey olmasa gerek...

10. 14 Eylül 2008
  11. coffee

coffee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bir bakıcıyım
    meslegim bu
    10 yıl oldu işimden ayrılmak istiyorum cıkma diyolar
    aslında belki onlarda istemiyolar ancak cocuklar bana alıstı bu yüzden gidemiyorum
    defalarca ayrılmak istedim ancak cocuk cok kücük oldugu için burakıp gidemedim
    duygusal işte bir daha calısmıcam

ben ve patronum bu konuda cok sıkıntı cektigi için sizlerle bu konuda mutlaka konusmam gerektigini düşünüyorum
    öncelikle şunu bilin ki anneler için zor oldugu kadr cocuklar içinde bakıcı içinde zor seyler var
    önemli olan annenin ve bakıcının uyum içinde anlasması
    bakıcınız cocugunuzu düşünüyosa bunu farketmişseniz onu evinizin bir bireyi gibi görün
    onu dısardan biri gibi görmeyin (ama dedigim gibi cocuga gerekli degeri veriyosa öle)
    önemli olan cocuktr bunu unutmayın
    ne anne ne bakıcı ne babanne annenne

ne sorunlar yasadım?
    cocuk yemek yemiyor..
    krese verdiler hiç bişi yemedigi için hastalandı geri getrdiler
    bende cok sorun cektim
    cocugu önemsiyoruz başına bir iş gelmesinler diyerek dışarı salmak istemediler bizi
    dolmuşla bir yere gidip gelmemize izin vermiyolar
    açıkcası 14 yasımda bile yaptığım şeyler bunlar benm
    sanki yapamazmışım gibi davranılması gücümede gitti
    eve kapatıldık resmen :S
    ben o sıralarda bunalımdaydım
    cocuktan ayrılmam imkansızdı
    beni dogumuyla hayata bagladı
    sanki kendi cocugum gibi..
    bir türlü ayrılamadım
    mecburen her söleneni kabul ettim
    ama bu kezde eve kapatılmaktan dolayı psikolojimiz bozulmya basladı
    artık cocuga yetemiyorum.. :'(
    bu kez ayrılmak için sebebim var..
    her ne kadr gitmemi istemiyolarsada hala onlar cocuklarla ve evle ilgilenemedigimi ve buna sebeb olanın kendileri oldugunun farkında deil
    bir kez konustum ama anlamak istemed,ler
    cünkü basına iş gelmesinden korkuyolar
    kısacası korkuları onlarına hata yapmasına sebeb oluyo
    bence dogru kişiyi bulmadsan cocuklarınızı emanet etmeyin dogru kişiyi buluncada onlardan vazgecmeyin

12. 14 Eylül 2008
  13. coffee

coffee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence bir baskasına bırak bir bakıcı vs.
    onlarıda gücendirmeden durumu acıkla

14. 24 Ocak 2012
  15. lilimu

lilimu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    113
    ben de istemiyorum çıkmalarını kızımın ve bakıcısının...arkadaşım bunun bir iş olduğunu ve karşılığında para aldığınızı unutmayın..ben işe gidiyorum ve dışarı çıkamadan çalışabliyorum siz sıcak evde oturup çalışıyorsunuz tabii endişelenecekler başınıza bişey gelir diye..bir kaza olsa allah korusun bunun sorumlusu kim olacak?
    komşularımı görüyorum bakıcıda çocuklar obnlar izin vermiş çıkmalarına soğuk demiyor sıcak demiyor çocuğu çıkarıyor .isilik içinde kalmış çocuk öğlen sıcağında dışarda.çocuğu uyurken çıkarıp alıp alışverişe gidiyor güne gidiyor oturmaya gidiyor.izin verince de cılkı çıkıyor napayım.görüyorum arkadaşlarımdan önünü alamıyorlar bu sefer kendi evinin alışverişini bile çocuk uyurken götürüp yapıyor ben görüyorum kaç kez gördüm.sıcak bir evde oturup çalışıyorsunuz ve eve kapatıldık diyorsunuz eğer haftasonlarınız boşsa akşam çıkışınız geç değilse (benimki 5te gidiyor ve haftanın 5 günü çalışıyor) bence bu sorun olmamalı..hepimiz işe gidiyoruz ve dışarı çıkmadan çalışıyoruz..

16. 17 Şubat 2012
  17. figen4807

figen4807 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben hiç çocuk bakmadım ama bakmayı düşünüyorum..kızımla beraber oynayacak uyuyacak kızımın yaşlarında arkadşı olsun dedim..bana göre ücret önemli değil. çocuğun bizi ailesi gibi görmesi kızımla anlaşması çok önemli.çocuğu kendi çocuğumuz gibi benimsememiz lazım..ben kızımı birine emanet etsem.onun kızıma kendi çocuğu gibi davranmasını isterim..dışlanmamasını isteerim. bazı bakıcılar kendi çocuğum yesin diye zorlarlar baktığı çocuğu önemsemezler..sürekli evdeyim..market alışverişimi çocuğu ailesine teslim ettikten sonra yapabilirim.pazar alışverişimi izinli gününde yaparım.istemiyorlarsa dışarı çıkmanı çıkmazsın..eğer çocuk bakmaya karar verdiysen bazı sosyal yaşantılardan vazgeçmek gerekir..buda bir nevi sabahtan akşama kadar çalışan insanlar gibi olucaz.onlarda dışarı çıkamıyor mesai saatleri içinde, onların işi bizden daha zor.çocuğun anne babası seçmelidir bakıcıyı kararı onlar vermelidir..

18. 19 Şubat 2012
  19. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Seni çok iyi anlıyorum. Fakat anne babalar da kötü niyetten değil evham nedeniyle bunu yapıyorlar. Ben de çok pimpirikli bir anneyim. 18 ay kendim baktım çocuğuma 32 aylık olana kadar da annem.3 aydır da bakıcımız var. Allah razı olsun çok memnunuz biz de. Ama ben kendim bile çocuğu alıp dışarı çıkarırken korkuyorum. Ya elimden kaçarsa, ya sokak köpeği dadanırsa (burda çok var), ya tinerci çıkarsa karşıma diye. Özellikle büyük şehirlerde tek başına gezmek bile bir risk. Ben de o nedenle bir sokak ötedeki parka bile yanlız göndermiyorum. Yarım gün çalıştığım için beni bekleyin birlikte çıkalım diyorum. Bakıcıya güvenmemek değil yani sorun, çoğu aile sokaktaki potansiyel riskleri düşünüyor.