bakıcı ücreti nasıl ayarlanmalıdır?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

6 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bebeğimi bakıcıya bıraktım. aylık 400e anlaştık söylemesi ayıp. ama bazı günler kardeşim bizde olduğu için ona bırakıp gitmek istiyorum. ya da bazı günler okula gitmezsem kadının parasını nasıl ayarlamalıyım? anlaştığımız para günlük 25 tlye geliyor. çalıştığı gün kadar mı ödeme yapılır aybaşında, yoksa bebeği bıraksam da bırakmasam da 400 mü ödemeliyim? böyle para işlerinden hiç anlamıyorum. para konuşmayı da sevmem. doğrusu neyse onu yapayım ki iki taraf da mağdur olmasın.

2. 6 Eylül 2009
  3. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım kaç gün baktıysa o kadar ver parasını en baştan anlaş sonra sorun olmasın..bi arkadasım ayda sadece 6 gun bakıcıya verıyor bebegını ve 6 günün parasını hesaplayıp verıyor..evlatlarımız değerli ama parada kolay kazanılmıyor..bak onları bırakıp para kazanamya gıdıyoruz binbir zorlukla..değil mi ama..bizim buraalrdada bakıcı parası 250-300 ortalama..benim bakıcı 350 istedi..ama anlaşıcaz..300 den fazla veren yok burda..

4. 6 Eylül 2009
  5. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bence kadının parasını tam vermelisin.o kadında sana göre kendini ayarlıyorçbugün ben bakıcam sen git paranıda kesicem bakmadığın için demek olmaz bence.
    ben geçen yıl bebek bakıyordum.anne izin alıp eve gelince beni evime gönderiyordu.hi maaşımı kesmedi.sonuçta bende tüm planlarımı işe göre yapıyorum

6. 6 Eylül 2009
  7. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım bakan kişiyi çok değersiz görüyorsunuz.sizin kadar binbir zorlukla işe geliyor oda unutmayın

8. 6 Eylül 2009
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

yıllık iznim 20 gün.10 günde rapor alıcam ve o ay 30 gune tamamlanacak en yani o ayda mı kaıdna tam gün parası verecegım..sizin bakış açınız farklı tabi...yada ayda 6 gün baktıran arkadasım 30 gün parası mı vermeli..adaletsizce olmuyormu..bakıcı sonucta işçi statüsünde çalısıyor ve işçiler çalıştığı kadar ücret alsrlar..hukuken böyle yani..ha tabi vicdani boyutu vardır kaıdna hediye alırsın,evının bır eksıgını alırsın,mutfak erzagını alırsın o ayrı..yani size katılmıyorum

10. 6 Eylül 2009
  11. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bakan kişiyi değersiz gördüğümüde nerden çıkardınız..bana göre olması gerekeni söylüyorum.insaf yani ayda 6 gün cocuk bakan kişiye o kaadr para verilirmi..sizin cocugunuza başkası baksaydı gercekten böyle mi düşünürdünüz cok merak ediyorum..gercekcı olun lütfen

12. 6 Eylül 2009
  13. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca1-2 gün izin alıp eve gelme ayrı bir olay bir hafta yada 20 gün izinli olmak ayrı bir konu 1-2 günlük izinlerden bahsetmiyorum tabiki..onu tabiki kesemezsin hiç bir vicdana sıgmaz..

14. 6 Eylül 2009
  15. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    biz de 400 e anlaştık...sabah 9 akşam 3 benim işim...şu an üç hafta da seminerlerimiz var 3 saat kalıp geliyorum...ama yine de 400 vereceğim...bayramlarda 15 günlük tatilde de aynı parayı vereceğim...sonuçta en değerli varlıklarımızı bırakıyoruz..onlar da memnun olsunlar ki seve seve baksınlar çocuklarımıza...

16. 6 Eylül 2009
  17. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    6 gün baktıran arkadaşını zaten parasını ona göre konuşmuştur.yıllık izinlerinizde eğer siz çalışmadan ücret alıyorsanız bakıcınında yıllık izni ücretli olmalıdır

işçiler bile yıllık izinlerinde ücret alıyorlar.

18. 6 Eylül 2009
  19. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    :))))))))))))))))))))))