bakıcılar hakkında

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve çiçek 2 tarafından 24 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : çiçek 2
  1. çiçek 2

çiçek 2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğini bakıcıya bırakan oldumu?????????
    ben yakında işe başlıycam bebeğim 3.5 aylık tavsiyeleriniz varsa paylaşırmısınız
    bakıcıya karşı nasıl bir tavrım olmalı.

2. 24 Ağustos 2007
  3. tulipbs

tulipbs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben geçen sene bakıcıya bıraktım. bakıcı seçerken çok dikkat etmen gerekiyor güvenilir mi, çocuklarla iletişimi nasıl, aşırı sinirli mi, kişisel özellikleri , merhametli şefkatli olup olmadığı gibiherşeyden önemlisi de çocuğunu bıraktığın zaman gözün arkada kalmayacak birini bulman lazım . gerçekten Allah yardımcın olsun. geçen sene ben bakıcı bulurken çok zorlandım aday çoktu fakat uygun birini bulmak çok zor. bilmiyorum ama yine senin ki derdini az çok anlatır bakıcının tavrı hakkında bilgi verir benim öyle bir şansım da yoktu çünkü bir yaşındaydı

4. 24 Ağustos 2007
  5. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 10 aylıktı bıraktığımda ALLAH tan iyi bir ive hala bakıyor 1,5 yıldır.hiç tanımadığın biri olmasın yinede sorup soruşturabileceğin biri olsun,sakin ve sabırlı olmalı,bebekleri sevmeli ALLAH korkusu olmalı emanete iyi bakmalı .ücretsiz izin hakkın yokmu kullansan

6. 24 Ağustos 2007
  7. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bırakamazdım valla ne bileyim korkuyorum en azından derdini anlatabilecek az çok bir şeylerin farkına varmaya başlamadan yabancı birine teslim edemem,ama yanında annem ya da onu benim kadar seven biri olursa o zaman bırakabilirim zaten uzmanlara göre de en doğrusu buymuş.Çiçek 2 annen ya da kayınvaliden falan bu konuda yardım etmez mi?Onlara danıştın mı bunu?

8. 24 Ağustos 2007
  9. Kxoxmxuxr Prenses

Kxoxmxuxr Prenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım eğer ailen yakınındaysa onlardan yardım al bende bakıcı taraftarı değilim :1no2:

10. 24 Ağustos 2007
  11. çiçek 2

çiçek 2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saolun arkadaşlar ama ailem yanımda değil ve gelebilecek durumda da değiller.
    yani bakıcı ya mecburum. yarım gün neyseki tek tesellim bu. iyi birisi
    inşallah bebeğime iyi bakar çok üzülüyorum bırakacağım için. inşallah dayanabilirim.

12. 24 Ağustos 2007
  13. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    İlk günler çok zorlanırsın ama dayan alışırsın.Kendini suçlu hissedersin ama mecbursan yapabilecek birşey yok.Benim kzıım 4 yaşında dört senedir allah razı olsun annem baktı bu sene kreşe vermek istiyorum şuan bile kıyamıyorum ama evde canı çok sıkılyor.Yeniden çocuk sahibi olursam kesinlikle oturur bakarım.Anne sıcaklığı hiçbirşeye benzemez.

14. 4 Eylül 2007
  15. mancunian

mancunian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cicekcim hic uzulme,
    iyi bir insansa ve cocugunu seviyorsa bakar. ama kontrollerini iyi yap bazen zamanindan once gel eve ne yaptigini izle, iliskisi nasil cocukla.
    ben 2 aylikti oglumu biraktigimda hala ayni bakicimiz tabiki sorunlar oluyor ama anne diyor oglum ona da ben den cok zamanlari geciyor birlikte. Yemesini falan arada arayak kontrol ediyorum. Bir de biraz buyudu artik egitimi biraz yetersiz kaliyor bakicin onun icinde yarim gun devlet kresine gonderiyorum. allaha emanet cocuklarimiz oncelikle
    sevgiler

16. 4 Eylül 2007
  17. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çiçek 2,daha önce çocuk baktım ve kısmet olursa yine bakmayı düşünüyorum.tekrar bakmak istememin sebebi.iki tane oğlum var ve lise çağındalar.bana bir manileri yok.Sana tavsiyem bir bakıcı gözüyle,öncelikle bakacak olan insan çocukları çok sevmeli merhametli ve allah korkusu olmalı.
    Evde küçük çocukları olmasın,aile yaşantısıda önemli eğer sorunlu bir insansa dikkat et derim .senin çocuğuna sevgi vermeli bazı insanlar vardır çocuk sevgilerini belli ederler .birde para için zorla bakmak isteyenler olur,ama ben yinede şunu söylemek isterim öncelikle sevgisi için bakmalı parası için değil .
    Eğer bana sorun olursa seve seve yardımcı olurum.Allah yardımcın olsun,ve karşına benim gibi bir bakıcı çıkartsın derim.

18. 4 Eylül 2007
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.659
    Ödül Puanları:
    163
    benim çocuklara ailem baktı ama imkanın yoksa yapacak bir şeyinde yok, bebişin küçükmüş aman iyi bir bakıcı seç güzelim.