Bakıcıların anneanne korkusu...ve çalışmak istemeyen bakıcılar..

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve zsb tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : zsb
  1. zsb

zsb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aylardır bebegim için bakıcı arıyorum.. Annem de sizinle duracak dediğimde yüzleri asılıyor tüm bakıcı adaylarının.. Peki annane olmasın kamera sistemi olsun dedim... Ona iyice bozuluyorlar.. Nedir korktukları anlamıyorum.. Ufak ev işlerine el atmak istemiyorlarlar.. Kapris kapris üstüne.. Bu gidişle minik meleğimi kreşe vereceğim... Var mı benimle aynı durumda olan..

2. 19 Nisan 2010
  3. tekduzehayat

tekduzehayat YEPYENİ BİR HAYAT!!!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    nekadar kotu bı durum
    cok sasırdım
    ben bekarım ama hep konusuruz annemle bakıcı olur sende durursun basında dıye
    sız boyle dıyınce cok sasırdım
    Allah yardımcınız olsun zor bı durum ama kreste nekadar ıı olabılrıkı daha kucukmus sanırım cocugunuz

4. 20 Nisan 2010
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    ıyileri denk gelmemiş size.
    Umarım istediğiniz gibi birini bulursunuz meleğiniz için.
    Aslında en güzeli annenizin bakması ama sanırım tek başına bakması zor.
    Hakkınızda hayırlısı.

6. 20 Nisan 2010
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.824
    Ödül Puanları:
    463
    annane tek baksa olmuyor mu? bilmiyorumkismile hem sizin aklınız kalmaz, içiniz rahat eder yerimseniben

8. 20 Nisan 2010
  9. zsb

zsb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Annane tek bakamıyor malasef... Geçen bir bakıcı adayımız bize göre yüklü bir ücret istedi.. Biz aklımızdaki fiyatı söyleyince: "ooo oyle ucuza bakan bakıcılar cocuklara kötü davranıyor azarlıyor.. biz cok alırız ama iyi bakarız" dedi... Çocuğa iyi veya kötü bakmak parayla mı alakalı yoksa vicdanla mı??? Karşımıza çıkanların tümünde bu zihniyet vardı. Sen bize canını bırakıyorsun biz ne istersek yapman gerek.... zorrrr...

10. 21 Nisan 2010
  11. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım rahat hareket edemiyorlar.Benim bakıcımda aynı.Annem haftada 1-2 gün geliyor suratı asılıyor.Sana neden istemediklerini tecrübelerime dayanarak söyleyim.Televizyonu açıp dizilerini seyredemiyorlar.Cep telefonlarıyla rahat rahat uzun süreli sohbet edemiyorlar.Rahat yatıp uzanamıyorlar.Ufak tefek iş yapmak zorunda kalıyorlar.

12. 29 Nisan 2010
  13. kepcekulak

kepcekulak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok şekerim çok rahat edeni de var. Bize gelen bir bakıcı çayını da kahvesini de içiyodu bitiriyo bize de bişey kalmıyodu ev telefonunu da şahsi telefonu gibi kullanıyordu bir sohbet bir muhabbet sorma üstelik de anneme laf sokuşturup duruyordu bakıcıyı göndermeseydik en sonunda annem gidecekti. Ama annem olmasaydı daha neler olurdu bilmem!

14. 1 Mayıs 2010
  15. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    bakıcının kendi evinde bakması bir dert, bakıcının eve gelip bakması ayrı bir dert, bakıcı benim evime gelirken her odama giriyordu herşeylerimi karıştııryordu yerini değiştiriyordu vs.. vs..

şimdi biz onun evine bırakmaya başladık, bu kez de bizim için zor olmaya başladı, hergün erkenden kalk giyin, altını değiştir, çantasını hazırla,yiyeceğini hazırla, vs.. git bırak, işe git, iş dönüşü bakıcının evine git, çocuğu al, eve gel... ooff çok zor, tatilin gelmesini dört gözle bekliyorum

bence annen baksın tek başına, ne öyle başkasının ağız kokusunu çekiyorusnuz, bende imkan yok benim bakıcım çok iyi, çok ta uyguna bakıyor, tanıdık olduğu için,içim rahat güvendiğim için. aklım kalmıyor, ama herkes benim kadar şanslı değil.

16. 3 Mayıs 2010
  17. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım akrabanda olsa kimseye güvenme.Kendi evinde baktır.Kamera sistemide kur.Sonuçta canımızı emanet ediyoruz.

18. 3 Mayıs 2010
  19. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesınlıkle evde bakılması lazım bencede