bakıcım yanlış beslemiş siz ne düşünüyorsunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KuzeyEge tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

6 Mart 2009
    Konu Sahibi : KuzeyEge
  1. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba özellikle söylememe rağmen ve (3 çocuk büyütmesine verdiğim güvenden dolayı bazı şeyleride söyleme gereği duymuyordum) bakıcımız kahvaltı yumurtasını kayısı yapıyormuş sıvı tarafını veriyormuş peyniride minik minik ağzına verip üstüne mama içiriyormuş (hap gibi) akşam öğrendim bende ablacım yumurtayı katı yapalım peyniri ez ve içine az pekmez koy .. vs vs şeyler söyledim bundan sonra böyle yapıcak ama aklıma takıldı yaptığı sizcede yanlışmı yoksa benmi pimpiriklendim

2. 6 Mart 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Çocuk kaç aylık?

Yumurtanın kesinlikle iyi pişmesi gerekiyor.

Peynirleri de hap gibi içirmek de neyin nesi? Boğazına takılırsa..

İyi yapmışsın..Kendisi mi söyledi bunları?

Başkasına baktırınca malesef insanın gözü arkada kalıyor..

4. 6 Mart 2009
  5. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ne kadar önceden bakmış olsada sen yinede talimatlarını ver. Ben öyle yapıyorum. Yumurtanın kesinlikle iyice pişmesi lazım. Ben genelde anlatıyorum. Böyle yap diyrum ve geldiğmdede mutlaka soruyorum. bugün ne yediniz ,ne yaptınız diye raporları alıyorum. Peyniri hap gibi dediğii belki ezip ağzına vermiştir.Bende bazen çok az ağzına ezilmiş gıdalardan veriyorum alışsın pütürcüklere diye. Ama yinede dediğim gibi bazı şeyleri alıştırana kadar söylemekte fayda var.her annenin düzeni ve alışkanlığı farklıdır.

6. 6 Mart 2009
  7. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım sen pımpırıklenmıyosun bakıcınız yanlıs yapıyor
    hepsını ıyıce ezıp pure halınde vermesı gerek
    sen ona nasıl yapması gerektıgını soyle yada bence baska bır bakıcı bul

8. 6 Mart 2009
  9. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    herşeyi söylüyorum aslında akşamlarıda soruyorum naptınız nelerden ne kadar yedi tepkisi noldu sevdimi sevmedimi sevmediyse biraz ara verelim ama aklıma hiç bu şekilde yedirdiği gelmemişti akşam tesadüf öğrendim gülsemmi ağlasammı bilmiyorum ve hemen nasıl yapması gerektiğini söyledim ama sonradan aklıma geldi acaba bende bi yanlışlık olabilirmi diye bakıcıyı değiştiremem çünkü hem akrabam hemde aynı apartmanda oturuyoruz tabi parayla bakıyor ama kızımada aşıklar bakım konusunda kimseye güvenemem diyordum artık daha ince ayrıntılarıyla sorucam

10. 6 Mart 2009
  11. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım kesinlikle sen haklısın .. asla yumurta tam pişmeden bebeğe verilmez .peynirde senin dedğin gibi püre şeklinde pekmezle verilir bence uyar bakıcını ...

12. 6 Mart 2009
  13. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım madem bakıcına guvenıyosun ozaman en ınce ayrıntısına kadar anlat ona hem senın ıcın rahat olur hemde bakıcınız rahat olur hemde bebegınız saglıklı ve huzurlu olura.s:nazar:

14. 6 Mart 2009
  15. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ama şuna iyice emin oldum dünyanın en iyi bakıcısı bile olsa en acemi anneden daha iyi bakamaz

16. 6 Mart 2009
  17. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla arkadaşlar bakıcı bulmanın ve değiştirmenin ,helede güvenilecek birini bulmanın nekarar zor olduğunu bilmedikleri için hemen değiştiriver demişler ama . malesef keşke okadar kolay olsa ,yani yumurtayı katı değilde az pişmiş verdi diye bakıcı değiştirseydik şimdiye oooo .... Eğer güvendiğin biri ise zaten uyarılarını dikkate alacaktır. bilmediğinden yapmış olabilir fazlada büyütüp kızma bence doğru olan şeyleri anlat ve tabi neden öyle yapılmasını gerektiğini de .Benim oğluma bakan kız 18 yaşındaydı .ve hiç bebek bakmamıştı. herşeyi öğretmeye çalışıyorum.Gerçi ben güvenmediğimden yinede izin aldım ama çoğu şeyi görmemiş ve çabuk kavrıyor. önemli olan çocuklarını sevmeleri gerisi zaten öğrenilir.Sıkma canını...

18. 6 Mart 2009
  19. alpervezeynep

alpervezeynep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar
    bemim 7 yaşında bir oğlum 5 aylıkta bir kızım var oğluma 2 aylıkken kayınvalidem bakmaya başladı ve çok güzel baktı.Bütün kontrollerinde hep yaşıtlarından çok önde oldu.Beslenme konusunda malesef doktorlar ve annelerimiz arasında çok fark var kayınvalidem hiç bir şeyi karıştırıp püre halinde vermedi yutmayı öğrensin diye ve çok şükür oğlum çok iştahlı bi çocuk oldu.Hattı eltim kayınvalidemi dinlemedi ve yeğenimiz malesef hiç bir şey yemiyor.Bana mantıklı gelen her konuda ben kayın validemi dinledim çünkü 6 tane çocuk büyütmüş.Doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama pekmez ile süt ürünlerinin beraber verilmesinin yanlış olduğunu söyledi kayınvalidem.Sabahları aç karnına 1 çay kaşığı pekmezi verirdi.Kahvatlısında ise yumurta ve peyniri küçük küçük lokmalar halinde verirdi.