bakıcımı iyidir babaannemi

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve ceylan07 tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ceylan07
  1. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar babaanne çocuğu bakmak istiyor ama biz zamanında eşimle çok kavga ettik kayınvaldem için eşimi çok dolduruşa getiriyordu öyleki eşim bile böyle olduğu kabul etti evet annem 2 sene hep aramıza girdi dedi ama şimdi kaynanam bana iyi davranıyor bebeğinede bakarım diyor aynı evde onunla anlaşabilirmiyim bilmiyorum bebeğim daha 3 aylık bakıcıyada güvenemem sizce ne yapmalıyım?

2. 2 Ocak 2010
  3. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    :nazar: 3 aylık bır bebek bakıcıya emanet edılmez, benım dusunceme gore bu tabii.
    sızın gosterdıgınız ozenı, savunmayı, dusunceyı bır baskası gosteremez. bunu bebegın cok kucuk olmasıyla bagdastırıp o dogrultuda fıkrımı sunuyorum...
    bakıcı işi nein..
    bu durumda bebege babanenın bakması en mantıklı karar.. sızın aranızda problemler anlasmazlıklar olması bebege kotu bakması anlamınıda tasımaz..dolayısıyla en saglıklı karar babanenın bakmasıdır.
    bebegınız bıraz ele avuca gelınce bır bakıcıyla anlasabılırsınız...

4. 2 Ocak 2010
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben bakıcıyı tercih ederdim ,çünkü ne kimseyi zor durumda bırakmak isterim ,ne de kimseye karşı eksiklenmek.
    Bakıcı diyorum o nedenle.İyice araştırılırsa çok çok iyi insanlar var bu işi yapabilecek.

6. 2 Ocak 2010
  7. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben babaaneyi tercih ederim çocuğa o daha iyi bakar

8. 2 Ocak 2010
  9. Azeri kizi

Azeri kizi Türkiye'mmm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Torunu insanin kendi kanindandir.Az da olsa insan onun icin vicdan tasir.Ama maalesef bir yabanci bu vicdani tasimayabilir.Ben olsam kesinlikle cani kani olan babaannesi derdim.

10. 2 Ocak 2010
  11. ahsen76

ahsen76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende babane derim çünkü hep söyler büyüklerimiz torun sevgisi evladı bastırdı diye nihayetinde canı ve kanı bir bakıcı ne kadar istesede babane gibi sevemez bebeişi bebek aranızıda yumuşatır yinede hayırlısını temenni ederim..............

12. 2 Ocak 2010
  13. pinpino

pinpino hangi gecemi yakayım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı ikileme ben de düştüm ve kayınvalidemin ısrarıyla bebeğimi ona bırakmaya başladım ve oğlum büyüdükçe iyiki de bakıcıya bırakmamışım diyorum.çünkü çocuklar büyüdükçe daha çok emek iyi bakım ve ilgi istiyorlar.mesela oğlum bazı günler çok iştahsız oluyor ama babaannnesi o gün ona bir tabak çorba içirebilmek için sabırla bütün gün peşinden koşuyor gerekirse,gözlerimle gördüm.ya da bir yemeği yemezse hemen alternatif birşey hazırlıyor.pişik olmasın diye her seferinde ılık su hazırlayıp ayrı bir yerde, altını yıkıyor üşenmeden.ya da benim oğlum şuan yürümeyi öğreniyor.bütün gün babaannesi onu elinden tutup evin içinde yürütüyor. ek gıdalara oğlumu o geçirdi.yemek yemeye o alıştırdı.yani diyeceğim tüm bunlar ancak insanın içinden gelerek yapabileceği çok sabır ve ihtimam gerektiren şeyler.hangi bakıcı oğluma böyle bakabilirdi ki.babaannesi sonuçta onunkendi kanı.benden daha iyi bakıyor oğluma.en basitinden çocuğuma oyunları bile onunla oturup saatlerce uğraşarak öğretiyor(el çırpmayı,tel sarar oynamayı,fış fış kayıkçı vs.)hiç sanmıyorum bir bakıcı oturup bu kadar ilgilensin.çocuk bu başka bir şeye benzemez.evet alternatifin yoksa mecburen bakıcıya bırakacaksın ama babaannesi varsa muhakkak ona bırak.sanmıyorum ki annem bile oğluma bu kadar iyi bakamazdı.ben hep anneanneler gibi kimse çocuğa bakamaz derdim ama kayınvalidem tabularımı yıktı.işin özeti canım çocuk o gün yemek yemezse bakıcı yemezse yemesin der ama babaanneye o dert olur ve muhakkak yedirir.umarım anlatabilmişimdir.

14. 2 Ocak 2010
  15. pinpino

pinpino hangi gecemi yakayım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım madem anlaşamıyorsunuz bebeğe kendi evinde baksın.sabah götürün akşam alın biz öyle yapıyoruz.

16. 2 Ocak 2010
  17. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    1-2 yıl babaanneye baktırın.Çünkü sizin dışınızda çocuğunuzla en iyi ilgilenebilecek kişiler anneanneler ve babaannelerdir.Torununu oğlundan daha çok sevecektir. Biraz büyüdüğünde de kreşe verirsiniz .

18. 3 Ocak 2010
  19. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    başka ilde oturuyor benim korkum biz anlaşabilirmiyiz birde benim kaynanam o anlattığınız becerikli kaynanalar gibi değil oturur önüne hizmet bekler bilmiyorum ne yapacam eşimden askerden yeni dönecek allah izin verirse onunlada kaynanam yüzünden kavga etmek istemiyorum.o bakarken ben yine iyi bir bakıcı ayarlarım diye düşünüyorum yazın zaten kendi annem bakacak.küçük kardeşim olduğundan anca yazın müsait oluyor.