Bakıcımız akrabamız çok da güzel bakıyor amaaa...

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve aybuke07 tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    evet bayanlar, bakıcımız akrabamız, çok da güzel bakıyor, evimize gelip gidiyor, amaa ben hala evimi başka bir kadının kullanmasına alışamadım, hala eşyalarımın yeri değiştiğinde sinir krizine giriyorum,Örneğin ateş ölçeri benimkoyduğum yere koymaz, tencerelerimin yerini değiştirirvs.. yatak odama girdiğinde kendi kendimi yiyorum birkaç defa girme diye ima ettim ama anlamadı, açık açık da diyemiyorum alınır diye...yatak odama girdiğinde benimiçimden bööylee kaynar kaynar kanlar akıyor,

dahası da var,
    kızı var 5 yaşında,onunla beraber gelip gidiyor, kızı benim için hem iyi oluyor hemkötü,iyi oluyor kızıma ablalık yapıyor kızım yanlız büyümüyor ama bakıcımızın kızı her eşyamızı karıştırıyor,her çekmeceyi açıyor, kırlentleri üstüste koyup üzerlerine çıkıyor, tokalarımı arıyorum bulamıyorum, nerde diye sorduğumda kızı bir yerlere saklamış oluyor, takmasın ben oynayacağım diyor,

kızıma oyuncaklarını oynatmıyor, benim garibanım eline ne alsa, ben oynayacağım deyip elinden çekiştiriyor, bu da beni çileden çıkarıyor.

birde bakıcımız kızımın poposunu istediğim gibi temizlemiyor, eve geldiğimde poposunda hep kaka artığı görüyorum,pişik olduğunda yıka diyorum, eve geldiğimde yıkanmamış oluyor, neden yıkamadın dediğimde ise tek başıma yapamam diye bahane uyduruyor oysa ben tek başıma yıkıyorum, bunu da kendi görüyor..

ama en azından içim rahat, güvendiğim birisi,işe gittiğimde aklım kalmıyor,kızım da çok seviyor, kızım da mutlu,seneye de işkence çekeriz ama en yakınım oolduğu halde kızımın kreşe gideceği yaşa gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum,çünkü evde bakınca hiçbir mahremim kalmadı

çekmecedeki günlüğümü bulup okumuş yaa düşünün artık,çıldırıyorum ama kızım iç,n katlanıyorum

2. 13 Aralık 2009
  3. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu anlattıklarına bakıcak olursak pekte güzel bakıyor sayılmaz.senin özel hayatına düzenine bu kadar müdahale etmesine hakkı yok yanlış anlama ama biliyorum mecbursun ben bu bakıcı olaylarına pek sıcak bakmıyorum insanın kendi annesi yada kayınvalidesi ancak sizin kadar ilgilenebilir diye düşünüyorum.bu arada kızınız kaç yaşında?. yada annelerden birinin bakma imkanı yokmu?. birde bence o sizden yüz almış biraz, açık açık konuşun derim ben birde benim bir yakınımda yakını bakıyor çocuğuna fakat evde kamera var bence sizde böyle birşey deneyin

4. 13 Aralık 2009
  5. aybuke07

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    hayır canım annelerin bakma imkanı yok ama ben bakıcımıza güveniyorum kızım çok mutlu, çok güzel bakıyor , benim sıkıntım evi ortak kullanmamıza hala alışamadım, alışamayacağım gibi de görünüyor, ya mesela balkkonda kuruması için çamaşır bırakıyorum, bu çamaşırların içnde iç çamaşırlarımız da oluyor kuruyunca onları toplayıp katlayıp yatakodasına koyuyor, niyeti güzel iyi ama ben biizm iç çamaşırlarımıza dokunmasına tahammül edemiyorum, hele ki eşimin iç çamaşırına !!annemle de konuştum , o da nasıl yapar bunu dedi ama çok yakın oolduğumuz için bunu yapma diyemiyorum kırma korkusuyla, kendi kendimi yiyorum...

6. 13 Aralık 2009
  7. CAVXIXXSX

CAVXIXXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede kamera şart canım,seni korkutmak istemem am bu devirde babana bile güvenmeyeceksin diye bir atasözü var.Birde ilkoncana katılıyorum bence seni yumuşak yüzlü bulmuş hemde akraban diye ama bu kadarda seni gericek şeylerle karşı karşıayasan uygun bir uslupla uyarman ikiniz açısındanda iyi.Çünkü senin sevemediklerini tekrarladıkça bayana karşı tavır alacaksın sonuçta çocuğunu emanat ediyorsun ufacaık bir ihmalinde üzülürsün Allah korusun.Buyüzden canım ya böyle kabul et görmemezlikten gel alışmaya çalış yada güzelce konuş sağlıcakla kala.s.

8. 13 Aralık 2009
  9. nesquik_24

nesquik_24 Deniz Bebeğin Annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızın ne kadarlıkkki...ne bakıcıymış bu..ben karakter olarak sanırım 1 haftada saç saça girerdim :)seninle arası iyi demekki...yüz buluyor senden baksana...
    yatak odanı kilitle sende napcaksınki orda ona göre girip çıkması için neden yokki...
    özle eşyalarını yatak odana kilitle yanlış anlama de...

zor durum kolay gelsin...

10. 13 Aralık 2009
  11. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    o zaman canım alıp karşına kırmadan üzmeden ki sen bunu yapmazsın konuşacaksın bunları bunları yapma lütfen ben rahatsız oluyorum diye kıyafetlerini alıp katlaması bence önemli değil o sana bir yardım edasında davranmış,sen yazdığın gibi düzeninin bozulmasına evinin içinde başka bir kadının el atmasına tahammül edemiyorsun anladığım kadarıyla ozaman o kişiyle konuşurken sadece kızına bakmanı ve diğer işleri yapmamasını söyle ben gelince kendim yaparım de sadece çocuğunla ilgilensin.bunda kırılacak birşey yok canını sıkma tatlıma.s.

12. 13 Aralık 2009
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    evet canım odanı kilitlemelisin bende sinir oluorum yatak odama girilmesine ve güzel bir dille söyle kızını getirmesin mümkünse ki ben hiçbi iş beceremeyen biri olarak bi bebegin poposunu tek basıma cok rahat yıkarım

14. 13 Aralık 2009
  15. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla herşeyi geçtim ama benim bakıcıdan anladığım yavruma temzi bakmasıdır .ne demek posposunu temizlememek kakalı kalması.canım bide senin bebeğin kız biliyosun kızlarda en çok idrar yolu enfeksiyonu kakanın vajinaya temasından kaynaklanıyor bence bu konuyu tekrar bi gzöden geçir hani bi şekilde ona buna tahammül ederim ama yavrumun tamziliği temzi bakılması benim için çok önemlidir.

16. 13 Aralık 2009
  17. aybuke07

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar bebeğimin kaç yaşında olduğunu sormuşsunuz, tickerlar kalkalı açıklama yapmak zorunda kalıyoruz, neyse 11 aylık kızım var, kilitlemeyi de düşündüm ama o zaman daha da ayıp ederim dedim, yani ben senin bişeyini mi çalacağım diye düşünür endişesi yaşadım,

yani hep ayıp olur diye diyeeee içim içimi yiyorrr, işten zaten yorgun geliyorum,bir bakıyorum yatak odasının kapısı sonuna kadar açılmış, mutfak dolaplarındaki kaplar farklı farklı yerlere konmuş, sinir basıyor beni...

ben öylesine dertleşmek ve fikrilerinizi almak istedim, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

18. 16 Aralık 2009
  19. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    allah kolaylık versin,canım.
    ben de evde bakıcı olduğu zaman yatak odasını kilitleyip giderdim. kilitlesen bence, ayıp falan olmaz.çocuğun yatak odasında bulunan eşyalarını odaya bırak,yatak odasına girmeye gerek kalmayacak şekilde ayarlarsın işlerini çamaşır falan asma yada toplamayın diyebilirsiniz.bence bu durum seni iş stresinden daha fazla yorar,yıpratır.
    bir de canım,iş başka akrabalık başka bazı şeyleri açık açık konuşabilmelisin.