Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

Konusu 'Beni Baştan Yaratın' forumundadır ve Punchshe tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Punchshe
  1. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çoğu kadın evlenince birden süsü püsü bırakıp şöyle bi salıveriyo kendini..
    kaptın kocayı ya nasıl olsa iş garanti evlisin hemen bırak bakımı falan

sonra 3-5 geçince erkeğin gözü güzel hanımcıklara kayıveriyo.. birde bu durumda kadınlar hayıflanıyor kocam başka kadınlara bakıyor napiyimm..
    nap bacım biliyon mu
    geç aynanın karşısına sen erkek olsan sana bakarmısın düşün taşın
    eskiden böylemiydin bi bak

şimdi hanımlar diyeceksiniz ki benim ruhum güzel oda beni böyle sevsin
    tabiki ruhunuz güzel
    içinizle beraber dışınızda güzel oluverse nolur ki
    fazla mal göz çıkarır mı??

hadi kendisini salan ev (çalışanlar işe gittiği için genellikle bakıyor kendisine) hanımlar kampanya başlatıp bugun kendimiz için neler yaptıklarımızı yazalım..
    yapmayanlar!! ellerinde kumanda dizi başından kalkamayanlar hayde bakım zamanı
    içimizdeki güzeli dışımızdaki ile birleştirip kocalarınızın başını dönderin

şaşırsın bakalım :))
    ben de paspaldım bugun fazladan yüzüme bakım yaptım şöle kaş bıyık sivilce akne siyah nokta herşeyciği temizledim valla yüzüm parlayıverdi inanırmısınız (:-)

kaydirigubbakcemile

2. 8 Ekim 2009
  3. EU3

EU3 Guest

guzel bir konu olmus.
    evet bakim sart.baskasi icin degil kendimiz icin sart.
    insan kendisine bakim yaptiginda kendini daha rahat daha ozguvenli daha hos hissediyor.
    bakim insani tamamiyle durusundan bakisina etkiliyor.
    yapabilenlere bravo. insan isterse hersey yapabilir.

4. 8 Ekim 2009
  5. esrazey

esrazey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi bakım yapmayan kadın mı kaldı dünyada.herkes yapıyor.
    ben önceden yok gece kremi,yok gündüz kremi,yok göz çevresi kremi,falan işte hepsini ayrı ayrı yapardım.ama artık bir şey keşfettim bütün kremlerimi attım çöpe inci tozu kullanıyorum haftada bir.süper birşey.herkese tavsiye ederim.
    tabi her sabah ve akşam normal yüzümü köpük temizleyici ile temizliyorum.
    göğüs sıkılaştırıcı kullanıyorum.sarkık değil göğüslerim ama sarkmasından çok korkuyorum.kötü duruyor çünkü.
    ayak kremi kullanıyorum.
    yediklerime dikkat ediyorum.mesela süt sevmem ama kalsiyum almam için maden suyu içiyorum onun yerine.
    böyle kendime bakım yapınca çok mutlu oluyorum.

sumbulkokusu bunu beğendi.
  6. 8 Ekim 2009
  7. EU3

EU3 Guest

haklsın aslında, genelde salıo bayanlar ewlenince, eskiye göre daha az ama hala war ..
    ewli değilim henüz ama kesinlikle bırakmıcam kendimi, zaten öle çokta bi abartı bakımım yoktur..

cilt bakımı pek yapmam..
    zamanında siwilce derdim wardı çok ürün kullandım we herşey ayrı ayrıydı, gına geldi bigün bıraktım..

şimdi cildim çok güzel pırıl pırıl :nazar:

banyodan banyoya kese yaparım yüzüme, hergün gülsuyuyla siler nemlendiririm okadar..
    wücudumu mutlaka losyonumla nemlendiririm, ayaklarıma krem sürerim bol bol..

hergün mutlaka yeşil çay içerim we haftada 4-5 kere maden suyu..

çokta zor olan şeyler değil yani, hem maddi hem bedenen yormuo insanı yerimseniben

8. 8 Ekim 2009
  9. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    olmaz olur mu evli olupta çalışmayan hanımlar özellikle bakımı bırakıveriyor.. ne güzel işte sen yapıyorsun ben ce örnek olmalısın herkese bakımı bırakmasın kadınlar..

bende evde iken bunalıma girmiştim ve bakımı bırakmıştım
    evdeyım nasılsa bıryere çıkmıyorum falan dıye dıye iyice sermiştim.. sabah kalkıp elimi yuzumu yıkayı dişimi fırçalayıp toplardım saçlarımı sonra akşama kadar ev kıyafetleri ile zaman geçirirdim.. akşam olunca da ayıcıklı pijamalarımla son bulurdu bütün günüm..
    evde olan kadınlar neden salıyor kendilerini zaten anlamıyorum ki
    sankı evde olunca kendimize güzel gözükmesek olmaz..
    ayrıca güzellik öyle beş dakika ile olmuyor ki sen temeli atma atama acil bir durumda baraka kur yüzüne ozaman makyajda sırıtıyor..
    :))
    ama temeli sağlam atıp günlük yarım saatlik bakım ile her yeriniz maşallahlık oluyor
    üstüne atılan makyajı da özel gecelerde Allah be :) dedirtecek şekilde gösteriyo
    hatta makyajsız bile insan güzel ve sade oluveriyo..
    artık evde paspal gezmiyorum şöle cicili bicili ev kıyafetlerimi giyiyorum sanki kal çarşıya gidelim demiş biride ben öyle hazırmışım gibi..
    arada gidip saçlarımla oynuyorum açıyorum topluyorum tarıyorum falan :)

insanın özgüveni yerine geliyo vallahi..

işte ben bu yüzden kampanya başlattım
    hadi hanımlar kazan kaldırıp her gün özel bişey yapalım burada da paylaşalım hem destek olalım birbirimize hemde tüyo vermiş olalım

mesela ben senden acayip gaza geldim gidip ayaklarıma manikür pedikür yapcam kaç zaman olmuştu yapmıyodum..

:eek:

10. 8 Ekim 2009
  11. darebear99

darebear99 Backoffmen fearnobitch Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir kadin oncelikle KENDISINE saygisi varsa zaten yediklerine, ictiklerine,giydiklerine, sacina basina, herseyden cok da temizligine onem verir, eh birde onu sevip, begenen ve bunu soyleyebilen bir sevgilisi ,kocasi varsa , daha ne olsun??? zemuszemus

12. 8 Ekim 2009
  13. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    zaten aslında çok kozmetik ürün çok kimyasal madde demektir.. :) bende fazla kozmetik çeşitlilikten madur oldum bıraktım bazı doğal maddeler daha güzel yapıyor

gülsuyu mesala yuz temizleme tonikerine eşdeğer ve alkol içermiyor en güzelide.. ayrıca maden suyu kuru ciltleri nemlendiriyormuş arada bir yıkamak iyi olabilir yüzlerimizi maden suyu ile. :)

aslında eskiden kadınlr daha bakımlıydı bence :) durumlar ve ürünler kıttı ya ozaman herşeyin doğalını kullanırlarmış ben annemin köyde köy ürünlerinden neler yaptıklarını duyduğumda şok olmuştum :) şimdi biz herşeyin hazırını alıcaz derken temizlemek yerine cildimizi kirletiyoruz :nazar:

14. 8 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

ben kimyasal ürünlerle siwilcelerimden kurtulmaya çalışırken annem 2 sene boyunca sabunla yıka gülsuyuyla sil bide arkoyla nemlendir derdi, hiç dinlemezdim.. bide kese werdi bana sandığından yüzünü bununla yıka banyoda derdi..

en son dayanamadım we uyguladım, bide yine gülsuyu içeren bi karışım yaptılar bana eczanede, 1 ay içinde siwilceden eser gelmedi.. yıllardırda aynı şekilde cildim..

gerçekten öle, kömür karasıyla boyarlarmış gözlerini ne güzel olurdu derdi :hulya:

bakımlı olmak zor değil aslında yerimseniben

16. 8 Ekim 2009
  17. esrazey

esrazey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    PUNCHSHE rumuzlu arkadaş annemin köyde nele yaptıklarını duyunca şok olmuştum diye yazınca benimde aklıma anneannem geldi.
    anneannem yüzüne hergün limon sürermiş hala sürüyor.
    ama arkadaşlar abartmıyorum yüzü o kadar parlak ve pürüzsüzki anlatamam size.kadın zaten çok güzel.
    ben denemedin ama.

18. 8 Ekim 2009
  19. EU3

EU3 Guest

aynen annemin hala kullandığı bişe limon..

bende yapıorum haftada bir, acaip işe yarıo.. hatırlattığın için saol.. yerimseniben

tawsiye ederm..