bakımlı saçlar için öneriler-kullandığımız ürünler

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve Metaphora tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    hadi kızLar herkes memnun kaLdığı saç bakım ürünLerini,saçlarına nasıl bakım yaptığını payLaşsınolumunekankayizsmilesositososito

ben başlıyım:kedi:

saçlarım ince telli,biraz fazla bakım gerekiyor,deneye deneye bu ürünLeri kuLLandığımdan beri saçlarım parlak ve sağlıklı..kırıkLarımda az.

ben marjinaL s.o.s saç serumu kullanıyorum,fön çekmeden önce yada duştan sonra ellerime döküp yediriyorum,yağlı birşey gibi,ama yağ değil hatta elimi yıkamama gerek kalmadan kendi kuruyor.hergünde kullanılabilir ama ben 3 günde bir falan kullanıyorum.

fiyatıda 13 lira falandı.
    ayrıca watsons mağazaLarının saç kremi,şampuanı serumu vs. herşeyini beğeniyorum.

meseLa saç kremi aldım,normalde saç kremi saçlarımı döker yada yağlandırır ama bunda öyle olmadı.pembe,1000ml'lik saç kremini 8 liraya aldım.fiyatları uygun yani.kokusu da çok güzeL çilek gibiboshayallersmile

şampuan olarak schauma kullanıyorum,bütün ürünlerinin kokusu çok güzel,ayrıca en önemlisi saçın uzamasını engelleyen,ve birçok şampuanda bulunan dimethicone maddesi yok..bu şampuanı kullandığımdan beri dökülmem de azaldı,sevgilimdede bu sorun vardı ve sadece şampuanını değiştirip bu şampuanı alarak dökülme sorunu bitti.

bunun dışında,gerek duydukça duştan sonra ılık ısırgan otu çayı döküyorum,inanılmaz parlak oluyor ve şekil alıyor,mesela kıvırcıksa saçlarınız bukleleri belirgin olur.çokta kolay tarıyorum saçlarımı.ama yeniden durulamıyorum çayı döktükten sonra.

aklıma geldikçe yazarım dahaboshayallersmile

bu arada saçlarımın resminide koyuyorum aşağıya..

Eki Görüntüle 141082
    Eki Görüntüle 141083

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Şubat 2011
  2. 14 Eylül 2010
  3. DepResiFPoLyaNa

DepResiFPoLyaNa A$qıM ^ sErCan'ım ^ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    saçLarın çOoK qüzeL :nazar:

4. 14 Eylül 2010
  5. Metaphora

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim canım size de nasip olsuna.s.

6. 15 Eylül 2010
  7. DepResiFPoLyaNa

DepResiFPoLyaNa A$qıM ^ sErCan'ım ^ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aMinnn boshayallersmile :Saruboceq:

8. 29 Eylül 2010
  9. gulsenkayalica

gulsenkayalica tatlişkolar :))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işte bu yaa istediğim saç ... çok güzel görünüyo boya falan varmı saçında... harika vallahi nazar değdirecem şimdi...:nazar::nazar::nazar:

10. 29 Eylül 2010
  11. Metaphora

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    boya yok hiç canım,teşekkür ederima.s. biraz paspalım ben fön çekmem maşa yapmam ondan olsa gerek,tararım sadece o yüzden canlı heraldeboshayallersmile

12. 1 Ekim 2010
  13. Metaphora

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben liseye geçtiğimdede aniden kilo verdim üstelik anemiydimde,hepsi üstüste gelince saçlarım müthiş döküldü,sonra bakımlar kürler derken az çok bişeyler öğrendim ama sorunum hala çözülmemişti doktora gittim,ilaçlar sayesinde toparladı biraz ama geç uzuyordu ve cansızdı,yine araştıra araştıra deneye yanıla doğru yöntemleri buldum.

saça çok ürün kullanmamak gerekir,ve kullandığın ürünlerinde birbirini desteklemesi gerekir.

bitkisel ürünlerle kimyasal ürünleri çok karıştırmamak gerek,bitkisel şampuan kullanıyosan saç kremin kimyasal olmayacak mesela,etkileşime girer yan etkisi olur yıpranır.

aynı şampuanı devamlı kullanmayın,ayda bir şampuan değiştirin,atıyorum sırf yağlı saçlar için şampuan kullanırsanız,zamanla yağ sorununuz çözülür ama kepek sorununuz başlar.bu sefer kepek şampuanı kullanırsınız uzun süre,o zamanda saçlarınız kurur.bu böyle gider o yüzden saçlarınızı her tip şampuana alıştırın.

14. 2 Ekim 2010
  15. gulsenkayalica

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok haklısın sağol tatlım.. verdiğin bilgiler de okadar haklısınki hemde moralim bozuldu vallahi...:gitme:

15 yaşımdan beri saçlarımle uğraşır dururum.. boyaydı permaydı düzleştiriciydi... şimdide toparlamaya çalışıyorum işte senin gibi arkadaşlarım olsun 2 aya kalmaz toparlar bu saçlar ama :teytey:çok öpüyorum.opuyorumnanaktan

16. 2 Ekim 2010
  17. gulsenkayalica

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    keşke bizde paspal olsaydıkvalla böle paspallığa can kurban güzelim... saçların kıvırcık değil ama birazda ondan rahatsın çok rahat yıka çık yapabiliyosun dimi. kabarmıyodur benimki gibi..bilmiyorumkismile

18. 2 Ekim 2010
  19. NisanKUZEY

NisanKUZEY Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    Kaynak yaptırdıgım dönemden beri çok daha hassas davranıyorum saçlarıma ( Mecburen ) :çok üzgünüm:,Kaynaktan dolayı saçlarım ciddi anlamda yıpranmaya başlamıştı, zeytinyagı , bademyagı ve kozmetik ürünler de dahil olmak üzere bi takım deneyimlerim oldu , kuaförümün kullandıgı üründen ciddi anlam mennun kaldım,, ve de şuan kendim alıp uyguluyorum YAŞASIN SAÇ BAKIM serumuMMM