bakın ne oldu=(imkansız demeyin

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mirisa tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mirisa
  1. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar;
    Dün size "kafam çok takık" başlığı altında topik açmıştım konu anne sütü alamayan bebeklerde diş çürüğü olurmuydu ? Neyse benim bebeğim 3,5aylık sürekli salya akıtıyor ve elllerini resmen yiyor sürekli elleri ağzına dün gece 12 de parmağımı tutup ağzına soktu bende diş etlerine parmağımla masaj yapim derken birde ne görim; oğlumun dişleri var HEMDE HEPSİ ..üst damaktaki 2 azı dişi ve ikisinin arasında bulunan tüm dişler yani 6 diş alttanda sadece iki azı dişi , diş etine gelmişler uca çok yakın 1 aya kadar patlar ben iltihap,apse falan zannettim çok korktum ve sabaha kadar uyumadım fakar bebeğimde ne ateş ne huzursuzluk hiçbişey yok.Bugün hemen genel doktor,çocuk doktoru ve diş hekimi olmak üzere 3 doktora götürdüm genel doktor jel verdi çocuk doktoru ilginç dedi,diş hekimi ise 6-8.aylarda başlayan bu görünümün sizin 3,5 aylık bebeğinizde olması normal sayılabilir fakat 8 dişin birden çıkıyo olması garip beklemekten başka yapacağınız hiçbişey yok bir suluk ve jeli dolaba koyup uygulayın,suluğu eline verin dedi ama benim bebeğim henüz öle tutup götürmeyi beceremiyorkii=( neyse sordum hocam neden ateş yok huzursuzluk yok diş uca indiği an başlıcak ve biraz ağır olacak dedi çünkü 8 diş ..
    Peki hocam zararı var mı ? İşte içimi yakan cvp dünki topikten istinaden bilin bakalım ki ben anne sütü alamadı diye dişleri çürük olacak derken çok erken diş çıkaran bebeklerin dişleri çok kaldığı için ilerde çürüklere daha çok maruz kalırlarmış=((çok üzgünüm.

Kızlar birde şunu öğrendim hemen paylaşim anne karnında iken vitamin ve folik asitini daima ve düzenli kullanan annelerin bebekleri diş konusunda daha şanslı olurmuş neden ? Çünkü diş gelişimi daha anne karnında başlarmış neyseki doğum yapacağım güne kadar eksiksiz olarak kullandım ..Artık tek ümidim bu ...Hepimiz bilelim istedim..senağlama

2. 2 Ekim 2009
  3. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    Valal Çok ılgınÇÇ. Bu kadar erken 8 dıŞ bırden Çıkması.. Benım kzımda 4,5 aylık .. Benım kızımında salyası Çok akıyor.. Ellerı sÜreklı aĞzında.. Ebnde ne akdar geÇ Çıks a o kadr ıyı olur dıyorum ama bakalım.. NıŞ erken Çıkmaz.. Hayırlısı olsun.. Sıkmayın canınızı.. Öenmlı olan kalıcı dıŞler..

4. 2 Ekim 2009
  5. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım ya
    benimde 6 aylık yeğenim var
    annesi 3 aylıkkten itibaren devamlı 8 diş birden çıkariyor diyordu ama ben inanmiyordum
    yani tamam sertlik olur ama 8 tane birden nasıl çıkar diye düşünüp duruyordum
    ama dr.a götürdümü hiç sormadım
    demekki senin oğlunda öyle
    gerçekten ilginç
    ama canın sıkma derim sonuçta bu süt dişler zaten düşmicekmi bi zaman sonra? bence önemli olan kalıcı dişler

6. 2 Ekim 2009
  7. mirisa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bugünden beri diş hekimiyle irtibattayım 12 yaşına kadar süt dişlerin çürümesini etkilermiş hemde büyük olasılıkla,gazlı bezle ilk çıktığında başlamalıymışım silmeye sonrada dişlerini fırçalatmaya yada fırlaçamaya bakımı çok zor diyor 12 yaşına kadar çürük ve iltihap olursa beslenmesinide etkiler diyor napıcam bilmiyorum hayatımda böyle birşey görmedim birde ırsıliğin payı çok varmış ama biz hep yaşımızda çıkarmışız bilemiyorum çok üzgünümm umarım genç yaşta olmaz asıl sorun ozaman daha şimdiden oraları düşünüyorum düşünsenize dişleri görünmesin diye gülmicek bile belkide :KK43:((...

8. 2 Ekim 2009
  9. sahnursah

sahnursah Batın Yağız Hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    gerçekten çok ilginç benim bebeğiminden 2. ayından beri salyası akıyor hemde çok fazla çenesi iselek oldu hep bu yüzden şimdi merak ettim acaba benim Yağız'ımında mı dişleri çıkıyor bu gün 4 aylık oldu. şimdi uyuyor uyansın ilk işim diş etlerine bakmak olacak çok şaşırdım gerçekten canımda sıkma canım

10. 2 Ekim 2009
  11. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    uu cnmmm allah bebişine acısız diş çıkarmayı nasip etsin güle oynaya cıkarsın

12. 2 Ekim 2009
  13. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim prensesim 14 aylık olacak ama diş konusunda hiç siftahımız yok henüz, annesine çekmiş kuşum napsın kaydirigubbakcemile3

14. 2 Ekim 2009
  15. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    benim kızımın diş etleride 3. aydan itibaren heran çıkacakmış gibi beyaz ve sertti ,her kontrolde dr bugün yarın çıkar ,biraz erkenci sizin kız demişti ama ilk dişini alttan 2 tane birden 6 aylıkken çıkardı ,8 aylıkkende üstten 4 tane birden çıkardı ..şimdi 8. dişler geliyor ..
    ayrıca erken çıkaran ilerde çok sorun yaşar tezini kabul etmiyorum ,ben 14 aylıkken ablam 3 aylıkken çıkarmışız ,ben dişçiden çıkmam ,ablam yolunu bilmez ..:))

Ariver bunu beğendi.
  16. 2 Ekim 2009
  17. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok şaşırdım canım ya ama paylaştğın için çok teşekkür ederim
    kızım uyanınca hemen bakıcam benim kızımda 4 buçuk aylık 2 aydan beri tok olsun aç olsun
    nasıl ellerini yiyor
    inşallah sorunsuz atlatırsınız bu süreci ve inşallah ilerde çok sağlıklı dişleri olur bebişinin
    geçmiş olsun canım

18. 2 Ekim 2009
  19. mirisa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ahhh keşke inşallah canım sorun olmaz ama diş hekimleri öyle söyledi hatta bir bayanla tanıştım hastanede onun kaynıda diş hekimiymiş oda hep anlatırmış o bayana, erken çıkaranlar böyle böyle oluyor diye tabiki kesin olcak diye bişey yok sadece olasılığı yüksek diyorlar hatta burada birkaç dişhekimi arkadaşımlada özel msjlaştık aynı şeyi onlarda söyledi şunu düşünüyorum böyle birşey olmuyor olsa hepsi ayni şeyi söylemez 2 görse,l bir telde ve 2 bu siteden olmak üzere 5 diş hekimi ile görüştüm hepsi aynı şeyi söyledi tesadüf değil tabiki bu ..İnşallah bizde yolunu bilmeyiz herkeze tşk ederim her 2 ayda bir hekim kontrolünde tutulacak bebeğim..