Bakire iken muayene olmak zarar verir mi?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve calculus tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

26 Haziran 2008
    Konu Sahibi : calculus
  1. calculus

calculus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar ben uzun süredir aşamadığım bir rahatsızlığımı sizlerle paylaşmak sitiyroum. Ben bu sene başında alt solunum yollarından bir rahatsızlık geçirdim.işyerideki tuvaletten mikrop kapmışım ve iş yerindeki kız arkadaşlarımda aynı sorudnan hastalanmışlardı:KK43:( ve biz doktora gittik o bize ilaç verdi ama ben düzenli kullanamayınca geçmedi ama kız arkadaşımda düzenli kullandığı halde geçmemiş. bense doktora gitmeye korkuyorum çünki doktorun ne olduğunu anlaası için orayı muayene etmesi lazımmış bense çok korkuyorum çünki br süür şey duydum bu konuda..doktorlara dava açan kzılar varmış muayenede bekaretini bozdukları için..sizcede bu doğrumudur?? gerçi olsun veya olmasın benim öğrenmek istediğim doktor muayenesiyle bekaret bozulabilirmii??? bu beni çok korkutuyıor ve sinirlerim bozuluyor ve zaman da geçiyor ve ben daha kötü ilerlemesinden de ayrıca korkuyorum ve sizce ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz gerçektende doktor muayenesi bekareti bozarmı bazı arkadaşlarım bozar diyrolar evli olanlar bazıları olmaz diyorlar ve ben iyice çelişkiye düşüyorum daha fazla korku alıyro beni.. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::uhm::sm_confused::sm_confused: lütfen bana doğru olanı söyleyin teşekkür ederim hepinize sevgiler

2. 26 Haziran 2008
  3. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Şimdi hastalıgın ne oldu bilmedigim için muayene şeklini bilemicem ama doktor zaten evlimi bekarmı oldugunu soruyor sana cnm...
    çok özel durumlarda bekarete zarar vermeden muayene oldugunu biliyorum....
    Bunu doktorunla konuşsan daha iyi olucak

4. 26 Haziran 2008
  5. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Alanında uzman ,tecrübeli bir doktoun böyle bir yanlış yapma olasılığı çok düşüktür.Evli ve bekarların muayenesi farklı yapılıyor.İyi bir uzman aaştırıp ,çekinmeden gitmelisin.Geçmiş olsun canım.....

6. 26 Haziran 2008
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bakire olanlara alttan muayene yapılmaz...Kim demiş yapılır diye....

8. 26 Haziran 2008
  9. serapÇ

serapÇ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bekar olanlara alttan muyane diye değil spekulumla ve elle yapılan muayenede kızlık zarı bozulur tabiki ama hiç bir doktor bunu yapmaz bekarlara bu tür şikayetlerindeki muyanede doktor bu bölgeden kültür alabilir ve dıştan akıntının rengini ve biçimine bakarak ne tür bir enfeksiyon olduğuna karar verip ona göre ilaç yazar yani bu muyane normal korkmayın

10. 4 Ağustos 2008
  11. canım arkadaşım tabiki alttan bakire bir bayanı hiç bir dr muayene etmez anca karnının üstüne jel sürüp üstten muayene eder eğerki dr 'nuz sizin bakire olduğunuzu öğrenmesine rağmen alttan muayene etmek isterse bu işte bir bit yeniyi vardır muayeneyi kabul etmeyin derim..

12. 4 Ağustos 2008
  13. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    anlattiginiza göre vajinal enfeksiyon kapmisiniz,

doktorunuz büyük ihtimal kültür isteyebilir sizden..

bunu kendiniz yapiyorsunuz,pamukla genital bölgeyi silip

doktora veriyorsunuz..

ayrica illaki vajinal muayene etmesi bile gerekiyorsa,size sorar evlimi bekarmi oldugunuzu..

bence iciniz rahat olsun ve bian evel gidin doktora..

14. 4 Ağustos 2008
  15. mydaisy260621

mydaisy260621 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Alt solunum yolları da ne?

16. 4 Ağustos 2008
  17. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    soruyorlar zaten evli olup olmadığını
    zarar verecek birşey yapmazlar..
    hatta bakire olmayana alttan bakabilir miyim diye soruyorlar

18. 4 Ağustos 2008
  19. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım iyi bir doktora git, bakirelere illa bakılması gerekiyorsa makattan bakıyor doktor. Kulağa biraz iğrenç gelebilir ama parmağını makattan sokup karından bastırıyor tabi kist türünde bir sorun varsa.. ama sende böyle birşey olmadığı için o şekilde bakmayabilir. Yani bekaretle hiçbir alakası yok. Belki akıntıdan tahlil alabilir.
    İşinin ehli bir doktora ya da iyi bir hastaneye gidersen bekaret bozulma korkun olmaz, ama zaten her doktora da gidilmez.