bakış açısı

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve chatlak tarafından 20 Ocak 2007 başlatılmıştır.

20 Ocak 2007
    Konu Sahibi : chatlak
  1. chatlak

chatlak özgür Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    "Kırmızı Başlıklı Kız" masalını bir de kurdun ağzından dinleyelim :
    Her gün yaptığım gibi ormanı temizlemeye çıkmıştım. Orman benim evim, temiz tutmak da benim görevim. Derken bir kız beliriverdi. Kırmızı başlık ve peleriniyle çok şüpheli bir görünümü vardı. Kimin aklına gelir bu garip kıyafeti giymek. Bir kurnazlık peşindeydi mutlaka. Bir süre dikkatle izledim bu garip kızı. Elinde taşıdığı üzeri örtülü sepette kim bilir ne taşıyordu!.. Yürüyüşü bile normal değildi. Yanına yaklaşıp ne yaptığını sorunca bana büyükannesinin evine gittiğini söyledi ama gel de inan. Yine de bıraktım peşini kendi işime döndüm. Ama aklım o kıza takıldı bir kere... Bir gidip bakayım doğru mu söyledikleri dedim kendi kendime; gerçekten böyle bir büyükanne var mı? Siz olsaydınız gerçekliğini kontrol etmek istemez miydiniz? Orman benim evim. Ben hem ev sahibiyim, hem de diğer orman sakinlerine karşı sorumluyum. Neyse uzatmayayım... Gittim, baktım ve gerçekten bir büyükanne buldum. Sorduğumda "evet o küçük kız benim torunum" dedi. Ben de sorumlu bir kişi olarak; "bu küçük kız yabancılarla konuşulmayacağını öğrenmemiş daha!..." dedim ve anlattım küçük kızla karşılaşmamı... Büyükanne de ürperdi ve birlikte küçük kıza bir ders vermeye karar verdik. O yatağın altına saklandı, ben Onun geceliğini giydim, başlığını taktım ve yatağına yattım. Küçük kız birazdan içeri girdi. Seslendi cevap verdim. Ne şaşkın bir çocuk!.. Beni büyükannesi sanıvermişti. Ben benim büyükannemi değil sesinden, kokusundan bile tanırım oysa ki. Neyse bunlar bir şey sayılmaz, daha neler yaptı bilseniz. Kulaklarımın niçin büyük olduğunu sordu. Ne ayıp şey hiç sorulur mu!... Yine de çocukluğuna verip yumuşak bir sesle cevapladım. "Seni iyi dinlemek için"... Ama bu sefer kalkıp da burnumun niçin büyük olduğunu sormaz mı!.. Küçük kız hiç mi hiç terbiye almamış. Ben zaten burnumu kendime kompleks haline getirdim, öz-güvenim sallantıda. Psikologlar, estetikçiler... Dünya para harcıyorum ama nafile. Yine aldırmamaya çalışırken bu sefer de ağzımın kocaman olduğunu yüzüme vurmaz mı! Tabi ki kızdım, siz olsanız kızmaz mıydınız? O sinirle ayağa fırlayıp peşinde koşturmaya başladım. Birden ne olsa beğenirsiniz! Bir kocaman avcı elinde tüfek kapıdan dalıverdi. Beni "seni hain kurt, büyükanneyi yedin değil mi?.." diye suçlamaz mı !.. Halbuki büyükannenin kılına bile dokunmadım, O da saklandığı yerden çıkıp beni korumaya çalışmadı. Malum yaşlılık,kulakları iyi duymuyor. Avcı mahkeme yapmadan infaz kararımı verdi. Tabi ben de adalet bulamayacağımı, hatta canımı yitireceğimi anlayıp pencereden zor attım kendimi. Geçirdiğim büyük korkunun sarsıntısı yetmiyormuş gibi o gün - bu gün ormanda bile yüzümü rahat gösteremez oldum. Adım haine çıktı.
    Yeter Artık... Ben Suçsuzum...

2. 20 Ocak 2007
  3. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    353
    Ceocum teşekkürler.Keşke gerçek hayatta masallar gibi olsa ve hiç suçlu olmasa.

4. 20 Ocak 2007
  5. selda19

selda19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kıs ceo nerden buluyon böyle şeyleri güzeldi paylaşımın için sağol

6. 20 Ocak 2007
  7. chatlak

chatlak özgür Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    seldacımm ne demk sen iste ben bulayım =)))

8. 20 Ocak 2007
  9. misty

misty Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu çok hoştu ceo emeğine sağlık devamını getirirsen sevinirim çok hoşuma gitti
    :içelim:

10. 21 Ocak 2007
  11. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ceo tek kelimeyle mukemmel tsk ederim,

12. 21 Ocak 2007
  13. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Ceo Dün Ben Bunu Kaçirmişim.ne Olur Köşe Açsanda Takip Edebilsek Hepsini.

14. 21 Ocak 2007
  15. sekinci

sekinci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    evet ceo hadi bir köşe aç.yazıların çok hoşuma gidiyo.ellerine saglık hikaye mükemmeldi

16. 21 Ocak 2007
  17. gulayy

gulayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ellerine Sağlik çok Güzel
    Hiç KuRtun Açisindan Düşünmemiştim :)