Bal-tarçın karışımının olumsuz yan etkilerini yaşayan var mı? adetim geçti bebek yok.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hatunsultan tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : hatunsultan
  1. hatunsultan

hatunsultan Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi günler kızlar,
    Benim son adetim 21 Ekim, beklenen günüm 17 Kasım, bugün 7. gün ama regl olmadım, defalarca idrar testi yaptım negatif...
    Bugün de dayanamayıp kan testi yaptırdım, b-hcg 2 den küçük dediler.... :KK43::KK43::KK43::KK43:

3 aydır siklusum 28 gün sürüyor tam 28. gün regl oluyorum, ancak kendimi bildim bileli ilk reglimden itibaren adetim hep 1 hafta ya da 4-5 gün önce olurdu, hatta bir iki sefer aydı iki kez bile olmuştu çok üzüldüysem sıkıldıysam,
    Bunun dışında benim şimdiye kadar sadece hamileliklerimde günüm geçerdi, gerçekten...
    Yaşım 34 bu arada,
    Bu arada bu ay ilk kez bal-tarçın-çörekotu karışımını kullandım topicte kızların yazdıklarını okuduktan sonra,
    Biliyorum zaten bu konuyla ilgili bir topic var ama o topicte hep faydalarından bahsedilmiş,
    Benim sormak istediğim bu karışımın olumsuz yan etkilerini yaşayan var mı?
    Mesela benim gibi hamile olmayıp da adeti uzun süre geçen ve testleri negatif çıkan arkadaşlar var mı, varsa en geç ne zamana adet olabilmişler, kendiliğinden mi yoksa söktürücü mü kullanmışlar....
    Ya da ben menapoza mı giriyorum yoksa............
    Yorum yaparsanız çok sevineceğim çünkü çok üzgünüm kendimi toparlamam lazım hala regl olmadım ve regl belirtisi de yaşamıyorum ama gebelik belirtilerim de yok.... Sadece midem kaynıyor ve ekşime yapıyor, hani ileri dönem hamilelikte bebek saçlı ondan miden yanıyor derler ya aynı öyle bir şey..... ve biraz akıntım da var, ve tam 21 kasımda yani tam adet tarihimde ateşim yükselmeye başladı... Bunun dışında gebe olduğumu hissettiren bir şey yok...
    Bu herkesin mucize dediği bal tarçın acaba benim felaketim mi oldu....

2. 24 Kasım 2009
  3. narin_yarim

narin_yarim allahim sen bebeklerimi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim kendini bu kadar uzme inş hamişsindir bende bu karisimi 2 ay denedim ama benim adetlerimi geciktirdi gunumden tam 1 hafta sonra oldum kendiliğinden ben artik alternatif tipa inanmiyorum bana yardimci olmadi inşş seninki tutmuşdur :ecrin_bebek:

4. 24 Kasım 2009
  5. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım senede bikaç kez adet sapmaları olması normalmiş,sen en iyisi bi doktora görün..

6. 24 Kasım 2009
  7. hatunsultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaaaaa, demek öyle, ben de acaba sadece bana mı olumsuz etki yaptı diye düşünüyordum, bak gerçekten olabiliyormuş, benim de tam bir hafta oldu geçeli bugün 7 gün bakalım ben de tek sebep bu karışımı düşünüyorum çünkü hayatımda hiç bebek yoksa bu kadar gecikmezdim.... dediğin gibi alternatif tıpa inanmamak lazım olan düzeni de bozuyoruz, şimdi uğraş dur işin yoksa önceden gelmesin diye dua ederdik şimdi de getirtmek için uğraşacağız desene, bu ay da boşa gitti, ne yapalım hayırlısı diyeceğiz artık,
    Ayrıca çok teşekkürler narincim vakit ayırıp ilgilendiğin için, umarım Allah senin de gönlünde olanı verir sana....
    Şimdi hamile misin?

8. 24 Kasım 2009
  9. hatunsultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım ama işte dediğim gibi ben bildim bileli benim sapmam erken olmasıdır ya.. az önce narin arkadaşımız da yazmış onun da öyle olmuş ben de bu gün bekleyeyim yarın doktora gideyim senin dediğin gibi,,,

10. 24 Kasım 2009
  11. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    küçük kistler de adeti engelliyo canım benim 2ay önce olmuştu ama korkulacak bşe değil.
    doktora git öğren.
    sevgiler..

12. 24 Kasım 2009
  13. narin_yarim

narin_yarim allahim sen bebeklerimi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayir canim değilim 8 ay oldu artik bu denedigim tek karisimdi
    bu ay ilaclara başladim
    ama sen bana bakma belki sana yaramisdir biliyorsun gec dollenmede ola biliyor bazen
    inş. bende hamileyim diye yazarsin kisa zamanda opuyorumnanaktan

14. 24 Kasım 2009
  15. hatunsultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ah be güzelim geç döllenme mi kalır bu zamana kadar bu gün 35. gün en son 18. gün ilişki olmuştu, zaten döllenme olduysa şimdiye kadar çoktan olması lazım yani 18 + 10 gün desek döllenme süresi için 28 yapar, bu gün benim 35 demek ki olmadı o da

16. 24 Kasım 2009
  17. hatunsultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlısıyla bir adet olsam zaten ne karışım ne başka bir şey yapmayacağım olan düzenimi de bozdum yaa

18. 24 Kasım 2009
  19. TopukluAyakkabi

TopukluAyakkabi Tuna-Öykü-Naz :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim bende bu karışımın ters etki yapan kurbanlarından biriyim. bende ilk kez kullandım ve bugün tam 20 gün gecikmesine rağmen hala adet olmadım.hamile de değilim.. bugüne kadar asla böle bi düzensizlik yaşamamıştım bu karışımdan sonra böyle oldu..dün doktora gittim tekrar.ultrasonla baktı kese,kist hiç bişey yok.. söktürücü verdi onu kullanıyorum dünden beri.. senin yine 7 gün olmuş,bi de bana bak:)) 20 gün yaa dile kolay...