Balayı dönüşü neler yapmalısınız!

Konusu 'Balayı' forumundadır ve Zepp tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  14 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 1. Zepp

  Zepp Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  9.346
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  146
  Yeni evli çiftlerin ruhen ve bedenen kendilerini en iyi şekilde tanımasını sağlayan önemli bir unsurdur. Söz ve nişan evresinde yeni tanışmış çiftler birbirlerini istenildiği kadar tanıyabilirler. Çiftlerin, aileleri ve yakın akrabaları yanındayken birbirlerini tam anlamıyla tanıyamazlar. Bu nedendir ki çiftler yakınlarından uzak ve tatil beldesinde olmaları durumunda birbirlerini yakından tanımaları ve eğlenecekleri ortak noktalarının bulunması sağlanmış olur. Balayı yapmayan çiftler ortak özelliklerini tam olarak göremezler sonrada çıkılan balayı tatilinde ise ezilmiş ortak özelliklerle karşı karşıya kalmış olurlar.

  Balayı tatilinde yeni çiftler birbirlerini yakından tanırlar. Egzotik anlar, eğlence, tatil, turlar ve erotizmle beraber mutlu anlar en üst seviyede olur. Balayına çıkmak farklı ortamlarda bulunmaktır. İlk bakışta farklı ortamda olduğunuz için dinlendiğinizi sanırsınız. Lakin dinlenemezsiniz aksine yorgunluk yaşarsınız. Bulunduğunuz bölgeyi gezmeniz ve tanımanız, gece ve gündüz eğlencelerine katılmanız vücudunuzu bir hayli yoracaktır. Aynı zamanda eşinizle beraber geçirdiğiniz gece ve gündüzler ise ayrı bir yorgunluğa neden olacaktır. Aynı şekilde erkekte performans düşüklüğü kadında ise yorgunluk belirtileri göstermeye başlamıştır. Nedenini tahmin edebiliyorsunuzdur....
  Balayı tatiliniz 1 haftadan fazla ise değerlendirmede aşağıda belirtilen önemli noktalara dikkat edin.

  -Balayı yapacağınız mekana geldiğinizde, ilk gün duş alın ve odanızdan dışarıya çıkmayın. Bu davranış vücudunuzun bulunduğunuz ortama adapte olmasını sağlayacaktır.

  -İkinci gün ise sadece kaldığınız yeri ve niteliklerini tanımaya çalışın. Eşinize daha fazla zaman ayırın ve birlikte olun.

  -Üçüncü ve sonrasındaki gün ise artık tatil eğlencelerine ve turlara katılabilirsiniz. Böylelikle balayınız tamamen başlamış olacaktır.

  -Balayınızın bitimine 2 gün kala her türlü aktiviteden uzak durmaya çalışın. Bu günlerde kendinizi dinlenmeye hazırlayın. Artık balayı dönüşündesiniz. Eşiniz ve siz aşırı eğlence ve dinlenceden dolayı yorgunluk yaşarsınız. Çok yoğun bir balayı sergilenmişse, son iki gün ise çok sakin ve dinlenceli olmalıdır. Şayet çok sakin ve sade bir balayı ise son iki gün çok hareketli geçmesini sağlayın. İnsan vücudu aşırı durgunluk yapıyorsa yorgunluk, aşırı derecede çalışıyorsa yine yorgunluk yapar. Bunların zıddı yapıldığında ise dinlenme meydana gelir. Tabii ki aşırıya kaçmamak şartıyla. Balayında ise eşinizle birlikte olduğunuz için bedensel olarak aşırı derecede efor sarfedeceğinizi tahmin ettiğimiz için son iki günü dinlenmeyle geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu dinlenmeden kalacağınız yerde bol bol gıda almaya özen gösterin.

  .
  Uyuyun gerçek anlamda dinlenin. Geç saatlerde yatmamaya çalışın. Yine aynı şekilde iki gün evinizde geçirecekmiş gibi tatil mekanınızdan ayrılmaya çalışın. Tatil dönüşü iş hayatına başlayacağınız için, evinizde kalacağınız bu iki gün sizin adaptasyon halinizi alacaktır. Aynı şekilde gerektiğinde akraba veya arkadaş ziyaretleri de yapmış olursunuz. Balayınızdan döndüğünüzde üzerinizde bir kırgınlık veya yorgunluk gibi belirtiler varsa mutlaka duş alın. Daha sonra da sahil kenarı veya ormanlık alanda yürüyüş yaparsanız kırgınlığı üzerinizden atmış olursunuz. Aynı şekilde meyve sebzeli yemekler yemeye özen göstermelisiniz. Evinizde olduğunuz süre içerisinde balayında yaşadığınız güzel anlardan sohbet ederek karşılıklı paylaşım yapın. Böylelikle balayı ve tatil sendormunu da atlatırsınız​
   
 2. 2 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 3. minilya

  minilya BOND GIRL 007 ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.162
  Beğenildi:
  25
  Ödül Puanları:
  73
  tşk cnm emeğine sağlık
   
 4. 2 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 5. meLikee_

  meLikee_ Guest

  sağoLL tatLım bi evLenim baLayına gidim de heLe :KK70:
   
 6. 2 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 7. montesori

  montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  4.059
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  148
  biz parasızlıktan gidememiştik walla imkanı olan olmayan herkes gitsin sonra insanın içinde ukde kalyo benden söylemesi:)))