Balık yağı kilo verdiriyor

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve 1_sen tarafından 5 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : 1_sen
  1. 1_sen

1_sen Guest

Avustralya'da yapılan bir araştırmaya göre, insan beyninde yaşlanmayı yavaşlatma etkisi olduğu bilinen balıktaki yağ asitlerinin, hafif egzersizle tüketildiğinde kilo kaybetmeye yardımcı olduğu belirlendi. Güney Avustralya Üniversitesinde yapılan araştırma sonucunda, Omega-3 yağ asitleri içeren balık yağının obez insanların kilo vermesine yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Üniversitenin araştırmacısı Alison Hill, Reuters ajansına verdiği demeçte, balık yağında bulunan Omega-3'ün, egzersiz sırasında kaslara kan akışını artırarak, yağ yakmayı hızlandırdığını söyledi. Araştırmanın, 4 gruba ayrılan, 68 kilolu ve obez insan üzerinde 3 ay süreyle yapıldığı belirtildi. Birinci grup, az miktarda balık yağı alırken, ikinci gruba normal diyetleri değiştirilmeden ayçiçek yağı verildi.

İki gruba da 3 ay boyunca 45 dakikalık yürüyüş veya haftada 3 kez koşma şeklinde hafif egzersiz programları uygulandı. Diğer iki grup ise hem balık yağı hem ayçiçek yağı aldı ancak egzersiz yapmadı. Araştırma sonunda balık yağı alan ve egzersiz yapanların 3 ayda ortalama 2 kilo verdikleri gözlendi. Ayçiçek yağı alan ve egzersiz yapanlar ise hiç kilo veremedi. Egzersiz yapmayan diğer iki grubun da hiç kilo vermediği belirlendi. Araştırmacı Hill, ''Bu insanların özellikle istedikleri her şeyi yemelerine rağmen balık yağının etkili olmasına şaşırdık'' dedi.

2. 5 Ağustos 2006
  3. nevinn

nevinn Guest

kızlar bence denemeyin benim komşumun babası bi tedavi için balık yağı yedi ve hastaneye zor düşürdüler doktor yarım saat daha geç gelseydiniz hastayı kaybederdik demiş bence dikkat edin

4. 5 Ağustos 2006
  5. alisa

alisa Guest

bende birkaç sene önce zayıflıktan şikayetçiydim. balık yağı iç dediler. o kadar çaresizdim ki ne duysam kullanıyordum. iğrenç bişey içtikten sonra bile kokusu gün boyu midemden geliyordu, hiçbir faydasını da görmedim.

6. 6 Ağustos 2006
  7. 1_sen

1_sen Guest

benimde bu konuda bir bilgim yok..sadece doktor un onerdigi miktarda spor ve egzersizle ise yardigini anladim..

8. 6 Ağustos 2006
  9. PANDORA_AMAZON

PANDORA_AMAZON Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok lginç bende omega-3 balık yağı kullanıyorum acaba ondan mı zayıfım :rolleyes2: :rolleyes2:

10. 6 Ağustos 2006
  11. 1_sen

1_sen Guest

merak ettim neden kullaniyorsun..damar sagligi,kolestrol v.s icin mi?

12. 6 Ağustos 2006
  13. PANDORA_AMAZON

PANDORA_AMAZON Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şükür henüz bir hastalığım yok ama kansızlık ,yorgunluk bazan iştahızlık nedenlerinden kullanıyorum biraz iyi geldi

14. 6 Ağustos 2006
  15. Esra_k

Esra_k Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende balık yağını şişmanlamk içn kullanan bi sürü insn tanıorm..​

16. 21 Ağustos 2006
  17. 1_sen

1_sen Guest

bende balik yagini kilo aldirmak icin verdiklerini biliyorum..ama kullanim sekilleri farkli sanirim..

18. 21 Ağustos 2006
  19. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    bende oyle bılıyorum 1sen e katılıyorum