Balık yağı

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve felisimfelis tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

29 Haziran 2009
    Konu Sahibi : felisimfelis
  1. felisimfelis

felisimfelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Geçen hafta arkadaşlarımızın bebeklerinin 40 tebriğine gittik, maaşallah çok güzel bir prensesti, ancak daha da önemlisi 40 günlük bebek gözlerini çok yakınında durmamamıza rağmen bizlere dikip bakıyor, resmen inceliyordu!!!! Kafasını dik tutabilmesi de şaşırttı. Şimdiden kendi uyku düzeni varmış keratanın:) Annesine hamileliği boyunca hangi vitamin ve takviyeleri aldığını sordum hemen.Öğrendim ki, Elevit, Kalsium, Demir, Flor haplarının yanı sıra 3. AYINDAN BERİ BALIK YAĞI KAPSÜLLERİ ALIYORMUŞ, bu balık yağına bebeği emzirirken de devam edecekmiş süte geçiyormuş.Tek endişem, bu arkadaşımın 20kg almış olması. İçinizde Balık yağı kullananlar varsa, lütfen kendinizdeki ve bebeğinizdeki etkilerini yazar mısınız?

2. 29 Haziran 2009
  3. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim doktor mu bi garipti acep sadece demir ilacı verdi ne vitamin ne bişi üstelik şekerim vardı resmen kollarım incelmişti diyetten bebek iyiydi ama ben sonra zor toparlandım emziremedim ne biliim ya herkes vitamin almış bu arada bebeişe de maşallah

4. 29 Haziran 2009
  5. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım aynen benim doktorumda bebeğin gelişimi için çok önemli demişti ocean diye balık yağı içeren kapsüllerden içmiştim.elevit,kalsiyum,balık yağı,bir arada 1 kutu kan hapı içmiştim.çok şükür bebeğim sağlıklı doğdu ve öylede devam ediyoruz.

6. 29 Haziran 2009
  7. incitanemm

incitanemm oyunu sen bozuyosunnn Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim doktorumda 3 aydan itibaren balık yağı kapsülü ilaç verdi onu kullanıyorum kalsiyum içeriyor bebeğin kemik yapısını güçlendiriyor bu ilaçlar ama çokkkkk kilo yapıyor bunu söylemeden geçmicem:çok üzgünüm:

8. 29 Haziran 2009
  9. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    valla ben hiç kilo almadım:sm_confused:toplamda 8 kiloyla doğuma girdimhihoyyyt

10. 29 Haziran 2009
  11. felisimfelis

felisimfelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    günde ne kadar kullanıyordun tatlım balık yağını? Ben 25. haftadayım yeni başlayacağım daha, ama balık yağı olmaksızın da 8 kg almayı başardım bile, boyum da kısa olduğu için kilolar kabusum oluyor.

12. 29 Haziran 2009
  13. kuzularim

kuzularim derya&emir Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar balık yağı konusda bende ıkılemde kaldım doktor bana vermiştı o ayda bebeğın aslında guzel kılo aldını farkettım beni sorarsanız yok arkadaşlar bana o ay kılo aldırmadı daha sora kullanmadım halde kılo aldım.benım şuankı kararsızlığım bazı yazılarda okudum bebeğın beyı yapısını zarar verıyomuş civa nedenıyle.bende anlıyamadım kullanımı?yarın doktorumdan soracam sizede yazarım.

14. 29 Haziran 2009
  15. candyelif

candyelif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben kullanıyorum balık yağını doktorum verdi. çünkü ben vejeteryanım et balık tavuk yemiyorum ve ara ara içiyorum doktorum düzenli içmemi istedi ama ben içmeyi unutuyorum..

16. 29 Haziran 2009
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    balik yagi cok kilo aldirir kizlar bir arkadasim kilo almak icin iciyordu o kapsulleri sonra masalllahlik olmustu :)) balik yiyin onun yerine dogal vitamin..direk baligin kendisinden almis olursunuz hem..

18. 29 Haziran 2009
  19. incitanemm

incitanemm oyunu sen bozuyosunnn Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

ay canım nasıl başardım kilo almamayı walla ben 27 haftalık hamişim şimdiden 6 kilo aldım bile kabus gibi demi...bir önerin varmı canım kilo almamak için