Balıkyağı ve demir damlasını nasıl veriyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nisanyağmuru2008 tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

12 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nisanyağmuru2008
  1. MERHABA.BEBİŞLERE BALIK YAĞI (SEVEN SEAS) VERİYORMUSUNUZ? BEN VERİP VERMEMEKLE KARARSIZ KALDIM.ARANIZDA VEREN VARSA,GÜNÜN HANGİ SAATİNDE NEKADAR VERİYORSUNUZ.KAÇ YAŞINA KADAR VERİLİYOR.BİLGİNİZ VARMI?
    BİRDE DEMİR DAMLASI HAKKINDA OKADAR ÇOK KAFAM KARIŞIKKİ.SAĞLIK OCAĞINDAKİ HEMŞİRE AKŞAM YATARKEN VER DİYOR.İNTERNETE BAKTIĞIMDA BİR SİTEDE SABAH AÇ KARNINA DİYOR.BAŞKA SİTEDE LİMONATA VEYA PORTAKAL SUNUNA DAMLATIN DİYOR.BAŞKA BİR SİTEDE İLAÇLAR YEMEKLERE VE MEYVELERE KARIŞTIRILMAMALI AYRI ZAMANDA VERİLMELİ DİYOR.ARANIZDA DOĞRUSUNU BİLEN VARMI.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.a.s

2. 12 Aralık 2008
  3. cenikiz

cenikiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben balıkyağı vermiyorum,eğer gerekli olursa doktoruma sorup verebilirim ama akafama göre hiçbirşey vermek istemiyorum.
    demir damlasına gelince, fazla tok olmamalı mesela hemen yemeklerden sonra vermemelisin. meyvelerden hemen önce veriliyor.demir damlası+ meyve şeklinde. bu da doktorun tavsiyesi...

4. 13 Aralık 2008
  5. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben balık yağı vermiyorum doktorumuz Çınar'ın kilosu iyi obez olur diye önermedi. Demir damlasını ben maalesef oğlum tadını sevmediği için pekmezle karıştırıp veriyorum. Bizim damlamızın özelliği süt ürünü almadan 1 saat önce veya süt ürünü aldıktan 2 saat sonra verilmesi ama anne sütü buna dahil değil. Ben demir damlasının ardından emilimi iyi olsun diye mutlaka biraz mandalin suyu veriyorum.

6. 14 Aralık 2008
  7. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    demir calsiyumla birlikte alınmamalı birbirinin emilimini zorlaştırıyor en azından içirirken aralarında yarım saatlık bir fark olmalı

8. 16 Aralık 2008
  9. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    Ben demir damlasını sabah aç karnına multitab vitamininin şırıngası ile ağzına sıkıyorum hem her yer batmıyor aklınızda olsun

10. 19 Aralık 2008
  11. yaxgxxixzxixm

yaxgxxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok akıllıca gerçekten,önerin için sağol.

12. 20 Aralık 2008
  13. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben balıkyağı vermiyorum demir ilacınıda ya sabah aç karnına yada meyvesuyuyla beraber veriyorum

14. 20 Aralık 2008
  15. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben balıkyağı vermiyorum demir ilacınıda ya sabah aç karnına yada meyvesuyuyla beraber veriyorum

16. 20 Aralık 2008
  17. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    meyve püresi ya da meyve suyuyla demir damlasını veriyorum balık yağı vermiyorum dr öyle bişey söylemedi

18. 22 Aralık 2008
  19. zeynepecrin

zeynepecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben doktoruma sorduğumda balık yağuı için erken oldduğunu fakat anne sütünden alabileceği için benim bol bol yeemem gerektiğini söyledi.demir damlasını da yalnız içmiyorsa meyve sularıylada verebilirsin ama süt ve yoğurt demirin etkisini öldürüyormuş.(mesela ıspanağı bile yoğurtla verildiğinde ıspanak besişn değerini kaybediyor.)