Balk ya...

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve aylin86 tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 1. aylin86

  aylin86 eymenim Üye

  Katılım:
  15 Eylül 2007
  Mesajlar:
  465
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  slm kızlar saçları uzatmakla ilgili nette araştırma yaparken çok ilginç bişey buldum ve birçok insan bu yöntemle saçlarını hızlı bir şekilde uzatmış.BALIK YAĞI evet hergün birtane içiyormuşsun ve 3 ayda 10 cme yakın uzuyormuş ve çok besliyormuş saçları ben kullanmaya başlıycam inşallah faydasını görürüm sizlerle paylaşırım...hihoyyyt

  Balık Yağı Faydaları Nelerdir?
  Omega 3 sağlıklı nöral yolları oluşturmak için temel teşkil ettiğinden balık yağının faydaları özellikle nörolojik ve psikolojik rahatsızlıklarda hissedilir. Şayet beden yeterli omega 3 ‘e sahip değilse, beyinden vücudun diğer yanlarına mesajları iletecek kolları başka bir yağ asidinden kuracaktır- omega 6 ile. Araştırmacılar omega 6 dan kurulan sinir hücrelerinin omega 3 ile yapılanlardan çok farklı olduğunu buldular. Bunun sonucu olarak, beyniniz “ sinyallerini karışık alabilir “, bu da depresyon, bipoler bozukluk ve birçok başka psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

  Balık yağının diğer faydaları diyabetin ve diyabetin sebep olduğu hasarların önlenmesini içerir. Balık yağı takviyeleri maküler dejenerasyona bağlı görme kaybı ve bir dizi başka rahatsızlıkları önleyebilir.

  Eskimoların hayvansal yağ bakımında zengin beslenmelerine rağmen kandaki kolesterol düzeyinin düşük çıkmasının sebebi araştırıldığında bunun omega 3 yağ asidinden kaynaklandığını gösteren tespitler yapılmıştır. Eskimolarda Batılılara nazaran çok daha az kalp hastalığı görülmektedir. Omega 3 yağ asitleri kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu bir destektir. Total kolesterolü ve trigliserid seviyesini düşürücü etkisi bulunur. Kan basıncını düşürücü ve kanı inceltici etkisi vardır. Balık yağı faydaları açısından öncelikle kalp dostu denilebilecek bir besindir. Kalp krizine karşı koruyucu etkisi vardır. İyi kolesterolü yükseltici etkisi bir diğer balık yağı faydası olarak belirtilebilir.

  ABD de yapılan araştırmalarda ise omega 3 ün tümörün oluşmasını engellediği ve büyümesini yavaşlattığı tespit edilmiştir.

  Düşük kilolu doğan bebeklerde temel yağ asitlerinin eksik olduğu ve bununda bebeklerde zeka seviyesini olumsuz bir şekilde etkilediğine dair de araştırmalar bulunmaktadır.

  Dikkat eksikliği görülen çocuklarda balık yağı kullanımı bu sorunun giderilmesinde olumlu yararlar sağladığı son dönemlerde daha sıkça dile getirilen bir tespittir. Doktorun önerdiği doza uygun olarak çocuklarda balık yağı kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Balık yağının çocuklarda zihinsel gelişimlerini olumlu etkilediği ve öğrenme kapasitesini artırdığı gözlemlenmiştir.

  Yurt dışında yapılan bir araştırma sonucunda omega 3 ün akıl sağlığı üzerinde katkılar yaptığı ve beynin yaşlanma sürecini yavaşlattığı belirtilmiştir. Alzheimere karşı koruyucu nitelikleri olduğu tespit edilmiştir. Omega 3 yağ asitleri en çok beyinde bulunur.

  Omega 3 ün beyindeki işlevinin depresyonu önlemede etkili olduğu da belirtilen bir bulgudur. Depresyonda olan hastalarda yapılan incelemede omega 3 oranının düşük oldugu görülmüştür.

  Romatizmal artritte eklem şişliğini ve ağrılarını hafifletici etkisi olduğu görülmüştür.

  Gerçekten, geçen on yılda, muhtelif araştırmacılar balık yağı veya omega 3 ile diyabet, kalp hastalığı, depresyon, bipoler rahatsızlık, psoriasis, obezite, yeme bozuklukları, ADHD, şizofreni, osteoporoz, iltihaplı bağırsak hastalığı, maküler dejenerasyon, kolon kanseri, meme kanseri, astım ve prostat kanseri arasında ilinti keşfetmişlerdir.

  Balık yağı çeşitleri : Balık yağları 2 şekilde üretilir. Balığın bedeninden çıkarılan balık yağları ve de balığın karaciğerinden elde edilen balık yağları. Balığın karaciğerinden elde edilen yağlar yüksek oranda A vitamini içerir. Karaciğerden çıkarılan balık yağlarını hamileler kullanmamalıdır. Yüksek orandaki A vitamini anne karnındaki bebeğe zarar verici nitelik taşır. Gebelikte balık yağı kullanımı için balığın bedeninden üretilen balık yağları tercih edilmelidir.

  Balık yağı kullanımı : Balık yağı ürünleri birim başına %18 EPA %12 DHA içerir. 1 gramlık balık yağı kapsülünde 180 mg EPA 120mg DHA bulunur. Günde 1-3 gr alınır.

  Balık yağının yararlarını elde edebilmek için kullandığınız ürünün civa kurşun ve diğer ağır metaller ile kirletilmemiş balıktan elde edilen farmasötik kalitede balık yağı olması gerekir.

  Zararlı kimyasallara ve cıvaya maruz kalan balıktan elde edilen ürünler kullanılmamalıdır.

  Sentetik kan sulandırıcı ilaç alanlar ve düzenli olarak aspirin kullananlar aynı anda omega 3 balık yağı almamalıdır. Ameliyata girecek kişiler ameliyattan önce omega 3 kullanımını bırakmalıdır. Bu özelliklede kan sulandırıcı etkisi olan bütün ürünler için genel bir uyarıdır.

  Balık yağı ürünleri balık yağı kapsülü ve balık yağı şurubu olarak eczanelerde bulunmaktadır.


  ALINTIDIR...
   
 2. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 3. derman

  derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5.144
  Beğenildi:
  1.560
  Ödül Puanları:
  163
  balık yağı kadınlarda kilo yapmaz mı tamam çok faydası var ama daha çok çocuklar kullanmıyor mu?
   
 4. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 5. mahmuriye

  mahmuriye Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  271
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  turplu su mu? ilginç gerçekten.bununla bakım mı yapıorsun? biraz anlatır mısın canım nasıl yaptığını..
   
 6. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 7. mahmuriye

  mahmuriye Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  271
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  teşekkürler arkadaşım.en kısa zamanda deneyeceğim ve sonucu buraya yazacağım.sevgiler...
   
 8. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 9. Proserpine

  Proserpine Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  297
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  Saçı uzatalım derken ene gitmeyelim :)
  Genelde zayıf çocuklara kilo aldırması için balık yağı verilmiyor mu...
   
 10. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 11. EU1

  EU1 Guest

  Peki bu turplu suyu hergün mü yaptin
   
 12. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 13. sinem_06

  sinem_06 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.029
  Beğenildi:
  90
  Ödül Puanları:
  108
  turpun sac ıcın faydalı oldugunu duymustum ama saca surulerek olarak okumamıstım yenıldıgını yada suyunun ıcıldıgını duymustum..cok yere arastırdım sordum ne yaparsanız yapın sacınız ayda maks ıkı cm fazla uzamaz demıstı pek ınanasım gelmedı eger haftada bı cm uzuyorsa ayda dort cm eder mukemmel bısı gercekten bı cm mı uzadı :1shok:
   
 14. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 15. kivilcim

  kivilcim Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.390
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  canım peki haftada bir kez yapmamız yeterlimi..hemen denemek istiyorum da..
   
 16. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 17. kivilcim

  kivilcim Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.390
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  buarada kara turp gerçekten çok faydalı..ben eskiden suyunu içiyordum böbreklerim için 1 hafta içitim ve bıraktım çünkü tadı ve kokusu berbat..her şeye iyi geliyormuş o yüzden saça da iyi geleceğine inanıyorum..
   
 18. 27 Eylül 2008
  Konu Sahibi : aylin86
 19. incir

  incir Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.533
  Beğenildi:
  258
  Ödül Puanları:
  153
  saçın hızlı uzaması demek dip boyanın daha sık yapılması demek sırnaşık şey