Balkon bahçeciliği

Konusu 'Bahçe Bakımı ve Çiçekler' forumundadır ve saftirik tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

9 Nisan 2009
    Konu Sahibi : saftirik
  1. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar

Aranızda balkonunda cherry domates yetiştiren var mı? Yoksa artık ben varım :teytey:
    İnternette biraz araştırma yaptım bakonda neler yetiştirmemişlerki salatalık,domates,biber bende büyük bir hevesle minik domates tohumlarından aldım ve ektim 1 haftaya kadar filizlerin çıkmasını sabırsızlıkla beklıyorum.Resimlerini sizlerle paylaşacagım.
    Aranızda benim gibi bahçeli ev sevdalısı olup ama apartman dairesinde oturan arkadaşlar balkonda organik tarım yapmaya ne dersiniz :roflol:
    Ben çok heveslendım ama inşallah tohumlar çıkar yoksa rezil olurum :dance:

Balkonunda başka sebze yetiştiren varmı peki?

2. 9 Nisan 2009
  3. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    şimdi herkes balkonunda bodur meyve ağacı yetiştiriyo tavsiye ederim büyük saksıda oluyo boyuda 1,5 metre kadar oluyor acayipde verimli

4. 9 Nisan 2009
  5. inci mercan

inci mercan yorgun polyana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benım eŞımde cok meraklı bızde taze soĞan nane dıkıktık.gecen yıl domatesde dıkmıstık ama tatıle gıdınce kurudu bu sene kurumaz evdeyız..

6. 9 Nisan 2009
  7. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    bende maydanoz dere otu yetiştiriyorum çok zevkli biber sivri biber tıhumu aldım onuda dikicem inş.birde bodur limon agacı almayı düşünüyorum..paylaşırız burdan inş.ama benim eşim maydanoz toplıcam derken neredeyse köklere yakın makasdla toplamış çok üzüldüm inş.birdaha büyürler:)

8. 9 Nisan 2009
  9. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Evet bende çok sevıyorum bodur agaçları fakat bizim 1 tane küçük balkonumuz var agaçta olursa artk hiç yer kalmayacak ama ilerde düşünüyorum inşallah.

10. 9 Nisan 2009
  11. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Nane dıkcm bende Resimlerini paylaşırsanız çok sevinirim.
    Ben tatile giderken saksıların altına bir kapla su koyuyorum altan çekiyorlar susadıkça :1closedeyes:

12. 9 Nisan 2009
  13. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Geçen sene salatalık ve çilek ekmiştim saksıya... Salatalıklar fazla büyümedi...2 tane küçücük oldu birisini eşim birisinide ben yedim kaydirigubbakcemile3
    Çilekler ise 5-6 tane oldu...Görüntü muhteşemdi....Birde maydozlarım var unutmamak lazım...Üzerlerinden koparıyorum sürekli kendi kendine tekrar büyüyor....

14. 9 Nisan 2009
  15. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ayy ne güzel bende herşeyden yetiştirmek istiyorum ama küçük bir bakonumuz var. sizinkilerin resimlernide görmeyi isterim.Maydonozların kökü gitmedigi sürece büyürler merak etmeyin a.s.

16. 9 Nisan 2009
  17. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Geçen yıl bizde çilek emiştik saksıya sadece 2 tane çilek vermişti bizde birini eşim birini ben yedim çok lezzetliydi ama yerinimi sevmedi aanlamadım

18. 9 Nisan 2009
  19. moonrose

moonrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde önümüzdeki ay bahçeli eve taşınıyoruz apartmanda bende yetiştirmek istiydum ama beceremem diye yapmamıştım... ama tohumları almaya başladım gidince domates salatalık maydonoz aklıma ne gelirse ekicem becerebiklcekmiyim bakalım:)