balstosist embriyo trasnferi olupta tutmayanlar bir sorum var.

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Patricia tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Patricia
  1. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar sizlere bir sorum var. blastosıst embriyo transfer edilipte tutmayanlara dr ne gibi bir cevap verdi acaba? neden tutunamamış olacağı hakkında ne dedi.
    :uhm:

2. 21 Temmuz 2010
  3. hulya59

hulya59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de ikinci tüp denememde blastosist embriyo transferi yapıldı.İlk denememde kimyasal gebelik oluştu bu da tutmazsa dr daha baştan rahime bakmamız gerekir dedi yani histereskopi yapmamız lazım dedi.Ve 2. denemede kimyasal oldu.hemen gelecek aya histereskopim yapıldı ama onda da rahimde bir sorun görülmedi.Sonra da dr belki de embriyolar sonraki aşamalarda gelişimini durduruyor dedi bana.
    Sana dr ne dedi ki arkadaşım.

4. 21 Temmuz 2010
  5. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hımmm canım ben daha beklemedeyım. bir ve ıkıncı denemem tutmayınca rahıımde perde olduğu anlasıldı ama zaten embrıyolarda kotuydu. bu 3. denememden once hıstereskopiyle perde alındı. bakalım sımdı beklemedeyım canım transferıde sayarsak 3. gunumdeyım.

6. 21 Temmuz 2010
  7. spiritspirit

spiritspirit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana da dün blastosıst tranferi yapıldı. blastosıstin tutma şansı daha mı yüksek? bir de diğer embiriyoların dondurulmasını istiyorduk ancak doktor olmaz dedi. 5-6 gün bekleme ile dondurmama arasında bir ilişki mi var anlamadım??

8. 21 Temmuz 2010
  9. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    neden olmaz dedı dr anlamadım. ne oldu sımdı dığer embrıyoların copemı gıttı arkadasım? hangı merkezde tedavı oldun?
    benım tedavı olduğum umut tup bebek merkezınde 6. gune ulasan embrıyoları dondurabılıyorlar. benım 6. gune 3 embrıyom ulastı anca sadece bırtanesı donrurulacak kapasıteye ulaşmıs.
    evet canım blastosıst yanı 5 yada 6. gun embrıyosu nun tutma olasılığı daha yuksek dıyorlar.. ama hersey allahtan. allah hepimizin yardımcısı olsun.

10. 21 Temmuz 2010
  11. tupbaby

tupbaby gelBEBEĞİMgönlümeGEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Kızlar dün banada bir tane 5. gün embriyosu transfer edildi :)) kalitesi 4BB en iyinin bir düşüğü hayırlısı .
    Ama ben nedense hiç ümitli değilim :gitme:
    Ayrıca hiç yatamıyorum sürekli ayaktayım iş yapmıyorum ama hep geziyorum evin içinde :KK46:

12. 21 Temmuz 2010
  13. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kız 4bb ne demek anlamadımkı. zaten 5. gun embrıyosu genelde kalıtelı oluyorkı 5. gune ulaşabılıyor. canım bende yatamıyorum ya bı yatıyorum bı kalkıyorum. tamam ıs yapmıyorum eşim allah razı olsun herşeyı yapıyor ama yat yatta olmuyor yanı. zaten doktorların dedığı gıbı. bu iş yatmayla olsaydı, hiç kalkmayın derdık dıyorlar:) yatarkı rabbım ol desın, zıplasanda olur ama yınede temkınlı olmakta fayda var. yanlız hergun ığne yaptırmaya gıderken 5. kattan ınıp cıkmak zor oluyor.

14. 21 Temmuz 2010
  15. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Patrica'ya aktiliyorum canim oyle sacma sey olurmu benimde 5 gun transferi, geri kalan emriyolari 6 gune kadar izlediler ve 12 tanesi donduruldu...

16. 21 Temmuz 2010
  17. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hangı merkezmıs cok merak ettım doğrusu. kalan embrıyo bırtanecık bıle olsa cok değer verıyor adamlar. sonucta onları elde etmek ıcın tabırı caızse anamız ağlıyor.

18. 21 Temmuz 2010
  19. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Ne ignesi yaptiriyosun arkadasim? bende Turkiye'de yaptirdimda ayniydi ama ilk iki uc gun eve hemsire getirdik yapmasi icin, sonradanda dedin gibi git gel ama Yurtdisinda ben denedim Ignelerimi Progestone in oil. Transferden ebri kaynanm yapiyor evde, doktor baya uzak evde yapabilirseniz daha iyid dedi. 8 gun oldu kayinvaldem yapiyor hayirlisi bakalimm...