Bana akıl verin..

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Asmin tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Asmin
  1. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar bana akıl verin lütfen..
    ben yapı olarak çok sinirliyim.. çocukken olmuş bu yeni taşındığımız yere uyum sağlayamamamışım ve aşırı sinirli bir çocuk olarak büyümüşüm.
    sevgilim ise çok sakin bi adam. heyo ne güzel diyecekseniz biliyorum, ama aslında hüç güzel değil bir yandan.
    annesi ve kız kardesi benim gibi sinirli yapıda insanlar ve sevgilim kadınların sinirli olmasından nefret edıyor. tamamen nefret edıyor hem de.
    benim sinirli olmamı algılayamıyor. sinirli olduğumda daha da beter üstüme geliyor ve aslında onu da anlıyorum çnkü benim ona snirlenmeme çok güceniyor.
    ama bir yandan da haksız buluyorum çünkü insan sevdiğini olduğu gbi kabullenmesi lazım değil mi yani sevgi bunu gerektirmez mı?
    yani evet sinirliyim onun için de bunu olabildiğince frenlemeye çalışıyorum ama o bunu anlayamıyor anlamıyor.
    bana akıl verin.. bu konuda onunla çok konuştum, tamam da sevdiğim ben seni sinirlendirecek ne yapıyorum ki sen boşuna sinirleniyorsun ben de buna kızıyorum diyor. ama oyle hissediyorum kı bana kızdığı zaman davranışlarından benden uzaklaşıyor soğuyor yani..
    sinirlenmeyin demeyin bu çok zor inanın.. onunla konuşup bunu ona kabullendirmem de çok zor.. ama ne yapcağımı şaşırdım ben de..

2. 26 Temmuz 2009
  3. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sinirlilik bir karakter yapısı istesende kolay kolay değişemiyosun
    bu konuda sana hak veriyorum
    insanın elinde değil..
    ama ilişkinin yürümesi için bir tarafın alttan alması şart
    sen sinirli o da sen sinirliyken dahada agresif oluyorsa birbirinizi yıpratırsınız
    birinizin mutlaka bunu frenlemesi lazım ki olay birazcık yatışsın
    ama zamanla düzelecek bunlar
    ne kadar zamandır sevgilisiniz bilmiyorum ama yıllandıkça alışır ve kabullenirsiniz
    sevgi her şeyin üstesinden geliyor
    bir bakmışsın sende süt dökmüş kedi oluvermişsin :))
    hiç belli olmaz bu işler

4. 26 Temmuz 2009
  5. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    ben çok sinirlendiğimde içimden sayabildiğim kadar sayı sayıyorum o sırada tutmuş oluyorum kendimi.
    denemişsindir bunu ama gerçi.

6. 26 Temmuz 2009
  7. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canım 2 bucuk senelık ılıskımız onun evvelınde de 1 sene arkadaslıgımız var yanı aslında bırbırımızın huyunu bılıyoruz
    ama sorun su kı o benım sınırlı yapımın degısmesı ıcın ugrasıyor ve ben de ugrasıyorum zaten saglıgıma zarar en basta bunu bılıyorum
    ama gel gor kı arada patlamalar yasıyorum hanı tartısmayalım dıye uzaklasayım dıyorum buna hıc musade etmıyor
    sorunsuz bır ılıskımız var aslında ve hanı o yapı olarak sınırlı olmadıgı ıcın bunca zamandır en fazla 2-3 kez sınırlendıgını gordugum ıcın benı anlayamıyor ve bunun kolayca degısıtırılebılecek bırsey oldugunu dusunuyorç,.
    evdekıler bıle bana jandarma der yanı yapım bu. tamam kendımı frenlıyorum ama bu sefer de bu kısı ben olmuyorum kı.
    aynı evın ıcerısıne gırdıgımızde kendımı frenleyemedıgım cok fazla olay olması muhtemel. o zaman benden daha beter soguyacak.
    bunu ona anlatmanın bır yolunu bulamıyorum malesef.

8. 26 Temmuz 2009
  9. glsh85

glsh85 Guest

sık sık duydugum cumle yasadıklarımın etkısıyle çogunlukla sınırlı bır ınsanım cabuk parlarım .. sevgılımede bunu yapıyrm ve pısman oluyorum sonra cunku oda sakın rahat bır adam ...

sınırlendıgınde nefes al derın derın ... :1hug:

dıyebılcegım bu cnm ya uumarım guzel yorumlar cıkarda bende yararlanırım :uhm:

10. 26 Temmuz 2009
  11. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    dun gece tartıstık zaten en az yarım saatten fazla tuttum kendımı en sonunda da uzaklasmak ıstedım sonra tartıstık yanı konustuk rahatsız oldugum seyı soyledım sinirlerim bozuk üstüme gelme dedim. ama bunu anlayamıor.
    yanı ona göre bir sorun hemen çözülmeli beklendiğinde tadımız kaçar.
    dün gece yatarken bile ki artık sabah 4 e gelıyordu saat, sakinleşmemiştim.
    bugun de ruh gibiyim.
    benden bu huyumun değişmesini bekliyor tamam eyvallah ama bu sefer de beni olduğum gibi kabullenmek sevmek bu işin neresinde kalıyor?

12. 26 Temmuz 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    sevgilinin işi zor. keşke sinirini kontrol edebilsen. bende ani sinirlenmeler ,yaşarım. senin kadar değilse bile... ama kontrol etmeyi öğrendim. öfke geldiği an sakin ol diyorum kendi kendime..zorlanıyorum ama başarıyorum. çok azdır kendini tutamadığım anlar...
    bu senin kendinle ilgili bir savaşın olacak.. kendi kendini telkinle bu huyunu asgariyeye indireceksin. zorlanacaksın ama yapmak zorundasın.
    bak sevgilin değil,çevrendeki hiç bir insan buna katlanamaz..yapamıyorsan,
    bir uzmandan, psikologtan yardım iste. öfkeni nasıl kontrol edebileceğinin konusunda sana yardım etsin..

14. 26 Temmuz 2009
  15. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ya zaten sınırlenınce karsımdakıne bagırıp cagırmıyorum kı rahatsız oldgum seyı anlatmaya cabalıyorum
    ama bu sefer karsımdakı damarıma basıyor.
    tamam sinirliyim ama kendimi kaybettiğimi sanmıyorum yani dizginlemeye çalışıyorum kendi içimde.
    ve malesef ki karşımdaki insan sinirlendiğimde sinirlenen kişiden uzak durması gerektiğini sorunları sakin zamanda konuşulması gerektiğini anlayamıyor.
    sinirli olmak hoş birşey deil elbette ama hani içinden gelen o öfke varya onu tutmak o kadar zor ki.
    ve ne yazıkki en çok da sevdiklerime karşı böyleyim yani sevmediğim birini umursamam bile ama sevdiğim kişilerden anlayış beklerim.
    sanırım bunu beklememem gerek..
    saol okypete cim yorumun için..

16. 26 Temmuz 2009
  17. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Bizde aynen böyle bir çiftiz. Ben inanılmaz sinirli, sabırsız, agresif bir insanım. Sevgilim de bir o kadar rahat ve sakin...

O da beni artık çok iyi tanıyor bazen kavga ediyoruz ve ben yine patlıyorum ama o sakince dinliyor. Ben konuşuyorum konuşuyorum konu kapanıyor. kaydirigubbakcemile3

Neden bana cevap vermiyorsun dediğimde eğer ben de aynısını yapsam, biz bir çift olamayız seni idare etmek zorundayım diyor.

Sağ olsun bu konuda beni çok iyi idare ediyor, ona minnettarım...

Burada iş sevgiline düşüyor. Eğer ki sen kendini değiştiremiyorsan o seni idare edebilmeli...

18. 26 Temmuz 2009
  19. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153

ıste ben de boyle dusunuyorum ama sanırım bu beklenti fazla geliyor.